Neill Blomkamp

7,7
2 145 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Neill Blomkamp

Jak to jest, że filmy Blomkampa wsparte tak niewielkim budżetem mają takie dobre efekty specjalne? Mam na myśli zarówno krótkometrażowe filmy, Dystrykt 9 (30 mln) i Chappie (45 mln).

szmyrgiel

Ponieważ jego filmy nie skupiają się na "ŁUM, BUDU,BUM,DUM DUM!!" czyli na rozpierduchy rodem Avengers gdzie jakby nie było trzeba włożyć kasę, chyba nie myślisz że same efekty specjalne tyle kosztują ??, przecież aby w np: Avengersach zrobić scenę w mieście musieli zamknąć kilka przecznic na jakiś tam okres kilku dni by nakręcić tam dane sceny, nie wszystko da się zrobić na Green Screenie a takie zabiegi też kosztują nie małą kasę.
Nie wnikam już w sam fakt że w takim typowym filmie jak chociażby Avengers 2 pracuję 2x więcej ludzi od efektów specjalnych, to się ma nijak do np: filmów Neill Blomkama, gdzie takie sceny można nakręcić gdziekolwiek przy bardzo niskim budżecie. Wyjątkiem był Elysium bo tam już wykosztował się na 115milonów a film zarobił 286 milionów to i tak słaby wynik w porównaniu do Dystrykt 9 gdzie 30 Milionów = 210 milionów.

Do tego sam np: film Chappie też nie będzie miał jakiegoś nadmiaru efektów specjalnych. Inna sprawa może być w przypadku Obcego 5 bo z tego co wiem ma być reżyserem kolejnej odsłony o Obcym.

szmyrgiel

To samo pomyślałem dziś po obejrzeniu Chappiego, weźcie porównajcie mechy Blomkampa do robotów z takich nowych Avengersów.. Realizm kontra tandeta ( mimo, że uwielbiam Marvela ). Mech z dystryktu - cudo, Moose czy Chappie , coś jeszcze wspanialszego. Teraz wyobraźmy sobie jakie mechy będą tłukły się z Alienami :) Ślinka cieknie.

Dehzz

Widzisz a ja ubolewam ze geniusz BLOMKAMP nie dostal szansy aby po swojemu zrobic TERMINATORA5. Jestem pewien ze ten Pan ktory wyraznie kocha kino s/f rowniez ma sentyment do TERMINATORA... I ten wlasnie sentyment plus swietne efekty wizualne nie przesadzone mogly by sprawic ze nowy T5 nie bylby taka ku...pa(co zreszta sam widzisz w zwiastunach)...

punisher822_filmweb

akurat Terminator to nie same efekty ( mimo, że na ostatnim zwiastunie, który dziś w kinie widziałem, prezentowały się czadowo) , Terminator to pewna historia temporalnych zawiłości, z wmieszaną apokalipsą i egzystencjalnymi rozterkami bohaterów w walce z wiatrakami jakimi jest, wydawałoby się, fatum. Terminator to ideologia. Klasyka.
Nie mieszajmy go w efekciarskie filmy akcji Blomkampa:) Mimo, że też fajnie przemyca różne tematy z tego swojego RPA.

Dehzz

Akurat tak sie sklada ze od T3 kazdy kolejny TERMINATOR to glownie same efekty i coraz mniej sensownej fabuly. Musisz nie byc prawdziwym fanem TERMINATOROW skoro tego nie dostrzegasz... W nowym T5 mamy kompletny scenariuszowy sajgon a i efekty wcale nie sa na tyle swietne aby moc powiedziec ze widac te wpompowane 170 mln.dolarow. Moze tego nie wiesz ale T5 jest zrobiony na sile i caly duch poprzednich terminatorow poszedl sie je...bac. Wszedzie mamy wcisniete na sile CGI oraz BLUE SCREENY. Nawet glupia scena ze Arnold znow nie ma skory na dloni jest chamsko zrobiona komputerowo. Nie mamy juz tego realizmu co kiedys.

szmyrgiel

Według mnie ma zniżki.

szmyrgiel

Tak: https://www.youtube.com/watch?v=plMm4b-HXEM

szmyrgiel

Hollywood jest przepłacane, to raz ;)
RPA to jednak zadupie, więc masę rzeczy da się załatwić bardzo tanio, to dwa
W Hollywood efekty mają być oczoj**ne po to aby widz wpadł w szok (aż dziwne, że przed niektórymi filmami nie jest wyświetlarnia ostrzeżenie dla ludzi z epilepsją) i nie zauważał dziur w scenariuszu to trzy
Uwielbiam Blomkampa, bo u niego mam wrażenie, że efekty to tylko środek do wyrażania wizji reżysera/scenarzysty. Mimo ogromnej ilości nie odczuwa się, że jest ich za dużo i tak powinno być.

szmyrgiel

Niektóry gwiazdy biorą nawet po 20 mln za rolę, więc kiedy uzbiera się takich 5 mamy już 100 mln. Najgorzej było z Hobbitem bo tam ponad 80% kasy poszło właśnie na gaże, a film wygląda tak sobie.

szmyrgiel

Świetne filmy, wszystkie trzy bardzo mi się podobały, zwłaszcza ELYSIUM, no i Matt Damon świetny, lubię z nim filmy.

szmyrgiel

Zwiastun nowego filmu Neilla:
https://www.youtube.com/watch?v=OqNG1MOiiU0

obleh

Widać że Blompkamp bardzo chce nakręcić kontynuację Aliens, niektóre kadry są niemal żywcem wyciągnięte z filmu Camerona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones