Neill Blomkamp

7,7
2 143 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Neill Blomkamp

Jak w tytule - okazało się, że Blomkamp jest reżyserem nowej części Aliena. Muszę przyznać, że nie oglądałem żadnego jego filmu, więc nie wiem jak podchodzić do tej informacji.

antidoth

Dystrykt 9 polecam. Od Elizjum z dala.

obleh

Będę musiał się kiedyś zabrać do obejrzenia, obecnie jakoś brak ochoty, ale dzięki za opinie!

Mam tylko nadzieję, że przed kręceniem nowego Aliena twórcy ograją Izolacje :D

antidoth

Podobno nowy Alien ma ignorować 3 i 4 część tak więc Newt pewnie będzie żyła :)

Sturm

Skąd wiesz? Może coś ją zeżre na początku xD

antidoth

I bardzo dobrze ponieważ Bloomkamp jest fanem tej serii - stąd można wywnioskować że zabierze się za film z entuzjazmem. Fincher nie był fanem, ale świetnym fachowcem i "trójka" się jakoś obroniła. Natomiast reżyser "Resurrection", Jean-Pierre Jeunet w ogóle nie czaił bazy, nie był entuzjastą SF i dlatego jego film jest najsłabszym z serii.

CorporalHicks

moim zdaniem trójeczka ma świetny klimat, lepszy od pozostałych części.

antidoth

Dystrykt mam już za sobą. Musiałem obejrzeć, żeby wiedzieć czego się spodziewać po Blomkampie :D
I żałuję, że dopiero teraz to zrobiłem, kawał porządnego SF.
Trzeba jeszcze Elizjum nadrobić i możliwe, że na Chappie się wybrać do kina :D

antidoth

Elizjum w moim odczuciu jest najsłabsze z jego dzieł sci-fi, ale i tak jest lepsze niż większość wypuszczanych na ekrany. Za to Chappie jest świetny. Osobiście trochę się obawiam tego, że zarówno Dystrykt i Chappie to filmy pozornie lekkie - dawka mroku jest w nich ukryta pod dość lekkim i zabawnym opakowaniem (głupawe krewetki świetnie dogadujące się z murzynami z dzielni, przesympatyczny uszaty Chappie).

Obcy to raczej ciężki, gęsty klimat, zwłaszcza ten z jedynki. Duże wyzwanie, aczkolwiek sądzę że Blomkamp w najgorszym wypadku zrobi film na miarę 3, która w wersji rozszerzonej jest całkiem przyzwoita.

SciFan

Mam za sobą dopiero jeden jego film, ale uważam, że Blomkamp jest w stanie zrobić dobry film o Obcym, nawet na miarę jedynki. Niedawno wydana gra Obcy: Izolacja pokazuje, że fani mają parcie na klimat pierwszego filmu, a i Fox udostępniając twórcom całe tony materiału daje znać, że powrót grozy na miarę jedynki jest możliwy. Tak więc jestem dobrej myśli, ale jak wiadomo - czas zweryfikuje wszystko.

antidoth

Ludzie docenili Izolację nie tylko ze względu na klimat, ale też ze względu na to, że to jest dobrze zrobiona gra i chyba najlepsza o obcym. Zgodzę się, że obcy lepiej działa podany w sposób z jedynki, ale dwójka nie była aż taka zła, a gry oparte właśnie na dwójce nie były jakieś wybitne (Colonial Marines).

Niemniej jednak zgadzam się po całości, że dwójka i strzelanie do Xenomorphów odziera je ze sławy "doskonałego zabójcy". (Mimo iż pewne porównanie stawiane w dwójce kto jest gorszy - obcy czy człowiek też jest ważne dla serii i istotne)

A co do Blomkampa to może będzie tak jak mówisz, ale po rozczarowaniu związanym z wyjątkowo głupim i nielogicznym scenariuszem Prometeusza (CGI, koncepty i zdjęcia były akurat super) w wykonaniu SCOTT'A nie śmiem mieć nadziei. :P

antidoth

Mam nadzieje że nawet nie zbliżył się do tego syfu jakim jest alien isolation:)

antidoth

myślę, że jeśli skupi się na fabule, będzie super film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones