Olaf Lubaszenko

Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko

7,3
25 659 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Olaf Lubaszenko

Kapitalnie zaczynał jako aktor, który był obsadzany u Zaorskiego, Piwowarskiego, Kieślowskiego i Pasikowskiego. Rewelacyjny jako Jura w Zabić Sekala w fantastycznym duecie z Lindą. Równie znakomita rola, co Tomka w Dekalogu. Wspaniałe role drugoplanowe, do których pasował jak ulał. Na przykład Porucznik Niewczas w Tam i z powrotem. Nawet epizody takie jak w Kilerze, Pierwszym milionie i Sztosie fajnie się ogląda. W pozycji reżysera był odkryciem polskiego kina. Zapowiadałby się na pierwszorzędnego reżysera, gdyby nie te ostatnie filmy, które są ni z gruchy, ni z pietruchy. Szczególnie Złoty środek - przepis na nieśmieszną komedię, jak to mówił Mietczyński z YT. Czerpał z Tarantino, Richtiego, filmach o hazardzie i takich z zachodu, jak mało kto. Wiedział, jak się odnieść i co trafić w widza, pisząc scenariusze z Kolasą i Korzyńskim. Szkoda, że to wszystko się wypaliło. Takie Chłopaki nie płaczą to dla mnie arcydzieło. Powiedziałbym polskie Pulp Fiction. Każda scena świetna, nawet te epizody z Mleczkiem czy tymi z PZPNu, co się pojawili w Poranku kojota. Też odjazdowa komedia. Wielkim plusem ponadczasowości tych komedii jest to, że do dzisiaj ludzie mówią tymi cytatami, nawet moi znajomi z liceum, że nie wspomnę o dresach. Sztos - też rewelacja. Sceny Nowickiego z Pazurą, realia lat 70., te historie. Coś pięknego. Jego pierwsze filmy zawsze będą dla mnie wspomnieniem dzieciństwa, jedynym w swym rodzaju klimatem i czymś, co brakuje mi dzisiaj. Marzę i życzę powrotu do formy, zdrowia i zrzucenia kilogramów. Mimo wszystko.

frycio80

Popieram świetny aktor i reżyser.
Szkoda, że od paru lat coś złego mu się przydarzyło.

W ogóle tamta ekipa Pasikowskiego - Lubaszenko, Linda, Pazura, Kondrat (całkowity koniec kariery) - gdzieś przepadła...

kaka8pl

Eeh. Podpisuje sie, to były czasy ..eeh

KRISPO_DE_PALMA

no szkoda że już nie wrócą.

kaka8pl

Dokładnie. Chciałbym, żeby powrócili w takim składzie. Jeszcze Baka, Zbrojewicz, Żmijewski i mamy Polskich Niezniszczalnych. =D Na forum Lindy jest taki temat. Żeby Pasikowski coś podobnego nakręcił. Ciekawe, co u niego i co kombinuje teraz po tych ostatnich filmach, które mi się bardzo podobały. Marzą mi się te filmy z nimi, bo taki Sztos 2 to nie to. Pamiętam, że byłem na tym filmie z tatą z nadziei, że będzie coś dobrego. Dostałem niezłą rozrywkę, ale coś mi nie pasowało, zwłaszcza w fabule. Dzisiaj to jeszcze gorzej się ogląda, nie mówiąc już o porównaniu do pierwszej części. Poza tym ile błędów filmowych... Mam o tym zdanie podobne, co do Lindy - nie jest jakimś filmem ani dobrym ani totalnie złym... Zresztą on sam przyznał, że jakby było coś podobnego kolejny raz, to by nie odmówił.

frycio80

Nic dodać nic ująć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones