Paul Dano

Paul Franklin Dano

8,2
28 802 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paul Dano

Dziwi mnie, że jest tak nisko w rankingu. Same "There will be bloody", "Mała miss" lub "Być jak
Flynn" powinny dużo mówić o tym, co ten aktor potrafi. Ludzie, co z wami? Stallone jest w połowie
drogi Paula do #1! Dano to aktor, który się ceni i nie gra w byle (za przeproszeniem) gównie.
Dobiera wartościowe role, które pokazują, że jednak można być aktorem i się nie zeszmacić w
tandetnych komediach i dennych romantykach.

octopuswithcurbstone

Oglądałam jedynie "There will be blood", ale absolutnie się zgadzam! Od pierwszej chwili (kiedy jeszcze nie było widać jego twarzy- kamerowany od tyłu) poczułam, że będzie dobra gra aktorska... A później z każdą sceną upewniałam się. Świetny, świetny, świetny!

octopuswithcurbstone

Trzeba umieć zagrać bohaterów, których ludzie nie cierpią, a w "There will be blood" i "12 years a slave" świetnie mu poszło :D

damiangaj10

Ludzie głupio na to patrzą.. To, że gra negatywnego bohatera nie oznacza, że jest złym aktorem :/
Ale jak widzę Ty to wiesz, więc nie muszę tłumaczyć o co cho ;)

octopuswithcurbstone

No właśnie sporo ludzi jest na tyle głupich, że czarny charakter oceniają nisko bo ich "wkurza", "dobrze że zginął" itp. niektórzy umysłowo nie dorośli, aby rozgraniczać bohaterów pozytywnych/negatywnych od aktorów, którzy ich świetnie grają. Ja np. wolałbym, żeby Oscara za Gladiatora dostał Phoenix zamiast Crowe.

Alex_Tyler

No ja właśnie poszłam do kina na Jokera tylko ze względu na rolę Phoenixa w Gladiatorze. Najlepsza gra w całym filmie. Tym zdobył ciekawość jak będzie w roli pierwszoplanowej, tym bardziej jako szaleniec.

octopuswithcurbstone

jest utalentowany. ma to coś. magnetyzuje.

octopuswithcurbstone

Zgadzam sie doskonały aktor. Zresztą wywodzi se z ceny niezależnej i praktycznie nigdy nie dał plamy. W tym roku pozamiatał w Love & Mercy przed głównymi nagrodami był faworytem do najlepszego aktora do kiedy nie pojawił sie DiCaprio i Zjawa i go przesunęli do drugoplanowej żeby sie zmieścił ale nominacji do Oscara nawet nie dostał nie wiem jakiem prawem skory to był rola w top 5 najlepszych w tym roku. Dano wygląda i zachowuje sie identycznie jak Brian Wilson, jest identyczny, poza tym stworzyli zagrał bardzo przejmująco. Grał na pianinie na prawdę i spiewał, na pewno zrobił więcej niż Ruffalo czy Bale ale nominacji nie dostał. to jest skandal. Bardzo mi sie Love & Mercy podobał, to chyba największe moje zaskoczenie jeśli chodzi o filmy 2015 roku, nie spodziewałem sie tak dobrego filmu biograficznego. Powinien dostać bo zagrał go książkowo . Sam Wilson widział samego siebie. Dzieki tym retrospekcją w tym filmie chciało sie dłużej ogladać Dano i historie Wilsona. Mówie tu o Love & Mercy bo wychodziło ze to może być jego film i wreszcie nagrody ale pojawił sie DiCaprio i Stallone i musieli im dac nagrody i przyszłe Oscary dlatego pominęli Dano. Oczywiście to tylko jedna z wielu jego doskonałych roli, ten aktor nie boi sie żadnej roli dlatego jest tak ceniony,wystarczy spojrzeć na "Aż poleje sie krew" czy "Labirynt".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones