Paul Thomas Anderson

8,3
5 788 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Thomas Anderson

Naturalnie, są wielkie spoilery, więc jeżeli jeszcze nie... itd.

No to zaczynamy :)


1. "I'm finished!" czyli perfekcyjna puenta.

2. "I drink your milkshake!" czyli finałowa konfrontacja Daniela z Elim.

3. "You're a bastard from a basket" czyli ostatnia rozmowa ojca z synem. Plus przejmujące retrospekcje.

4. Pożar szybu. Dramatyczny, sfilmowany po mistrzowsku, prawdziwie spektakularny, nie to, co sztuczne CGI, czy jakieś gówniane 3D.

5. "I can't keep doing this on my own with these... people" czyli nocna rozmowa Daniela z bratem. Chyba jedyna scena w filmie, w której Plainview nie nosi żadnej maski.

6. Scena chrztu Daniela. W końcu mam ten cholerny rurociąg.

7. "There's a whole ocean of oil under our feet! No one can get at it, except for me!" czyli Daniel jasno daje do zrozumienia, o co mu chodzi.

8. Początek filmu, pierwsze 15 minut, zero słów.

9. Scena w której Daniel porzuca syna w pociągu.

10. Scena w której Daniel morduje brata, a następnie kopie grób.

11. "One night I'm gonna come to you, inside of your house, wherever you're sleeping, and I'm gonna cut your throat" czyli Daniel grozi konkurencji.

12. "Wybudujemy szkoły, drogi, chleb dla każdego" czyli pierwsza rozmowa Daniela z mieszkańcami Little Boston.

13. "Nie dam im ceny ropy. Dam im cenę przepiórek" czyli Daniel o wynagrodzeniu dla rodziny Sunday.

14. "I'm a family man- I run a family business. This is my son and my partner, H.W. Plainview" czyli początek i stara śpiewka Daniela.

15. H.W. podkłada ogień prosto pod łóżko rzekomego brata Daniela.

16. "Kiedy dostaniemy nasze pieniądze, Daniel?" czyli starcie w błocie.

17. "You are a stupid man, Abel" czyli starcie Eliego z ojcem.

18. Maszyny sobie pracują, a w tle Arvo Pärt i "Fratres For Cello And Piano".


Już nic więcej nie przychodzi mi na myśl, ale w mało których filmach jest tyle świetnych scen. Andersonowi udał się film, oj udał. I to mimo iż, wzorował się na innych.

La_Pier

sukces filmu to również zasługa fenomenalnego Daniela Day Lewisa ,który stworzył jedną z najlepszych kreacji jakie widziałem . Od razu widać że to szkoła brytyjska ..

La_Pier

Każda poszczególna scena w "Aż poleje się krew" jest niezwykła, a kiedy połączyło się je w jeden film wyszło coś niesamowicie pięknego. Do tego doszła wspaniała muzyka i fenomenalna kreacja Daniela Day-Lewisa. Kiedy skończyłam oglądać ten film po raz pierwszy, włączyłam go od nowa. Niezwykły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones