Penélope Cruz

Penélope Cruz Sánchez

8,2
39 544 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Penélope Cruz

Nie dość, że jest piękną kobietą i bardzo dobrą aktorką, to po prostu uwielbiam ten jej południowy temperament, luz, nawet jak jakiś film fabułę ma średnią, to Penelope zawsze sprawi, że fajnie się go ogląda.

la_carra

Jej talent broni sie tylko gdy gra u Almodovary. Ona jest stworzona do jego filmów. Gdy zaczyna grac w języku obcym niż ojczysty czar pryska. Gra drewniale.

maciekb80

Nie wiem czy drewniale, ja w stosunku do czegoś tak nieistotnego jak film, który jest rozrywką nie jestem taka radykalna, ale faktem jest, że po hiszpańsku na pewno może swój temperament uzewnętrznić najlepiej, to naturalne

la_carra

Salma Hayek to samo . Jak zaczyna po amerykańsku mówić tym akcentem to wgl tam gry aktorskiej nie czuje.

maciekb80

Zgadza się, ale wiesz, tacy mistrzowie jak Wilhelmi, Kociniak czy Tym po angielsku też nie byliby pewnie tak przekonujący jak w swoim ojczystym języku, chyba, że graliby w amerykańskim filmie przybyszów z Polski (i na odwrót)

la_carra

To nie jest wyzacznikiem. Jest wielu francuskich , włoskich, skandynawskich aktorów którzy grając w hollywoodzkich produkcjach dają sobie w pełni radę. A z Polski to można wymienić Seweryna i Pszoniaka którzy po francusku grają równie wybitnie.

maciekb80

A jesteś pewien? Nie mówimy po angielsku jak rodowici Amerykanie, nie czujemy tych różnic aż tak bardzo, do tego u nas czyta lektor. Moim zdaniem dla ucha anglojęzycznego widza każdy taki przypadek brzmi "z akcentem" jeżeli taki ktoś ma grać "oryginalnego" Amerykanina czy Anglika

la_carra

Zaraz Ci podam listę akorów którzy nie są ani z Ameryki ani z Anglii A poradzili sobie grając w języku USA

maciekb80

Ja nie mówię, że sobie nie poradzili, ale nie będąc Amerykanami nie czujemy tego jak naprawdę mówią. W Polsce wielu cudzoziemców doskonale mówi po polsku, ale zawsze wyczujesz, ze to cudzoziemiec

la_carra

Sophia Loren, Gael Garucia Bernal, Benicio del Toro, Charlie Theron.

maciekb80

Ja kiedyś mysłałem że jest żoną Toma Cruza :D. Zwłaszcza że grali razem w jednym filmie.

ChubakaCieLubi

"Vanila sky"

maciekb80

Tak i nazwisko podobne.

la_carra

Coś w tym jest co napisałaś chyba gospodarz z Altern 4 stracilby na charyzmie gdyby mowil po angielsku, niemniej są aktorzy ktorzy swietnie sobie radzą, dla mnie Christopher Waltz jest takim przykladem czy to gada po niemiecku czy angielsku rola nic nie traci

DreamTheater

No Chris to jest MISTRZ, szkoda, ze w Żyzcie za życie nie dali mu mówić po polsku, zawsze mnie ciakawi jak by mu poszło

DreamTheater

Waltz to jednostka wybitna. A jego okraszone kindersztubą i etykietą bycie Chuuuuem w "bekartach .." to poezja dla oka i ucha.

maciekb80

Nic dodać, nic ująć

maciekb80

Ja akurat uważam że jest wtórny. Penelope dobrze wypada też w kinie włoskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones