Phil CollinsI

Philip David Charles Collins

8,9
238 ocen muzyki
powrót do forum osoby Phil Collins

Czy ktoś się orientuje jakiego wyznania jest Phil?

mag7714

wychowany jako anglikanin, obecnie raczej niepraktykujący

użytkownik usunięty
GG06

A jaka to różnica jakiego wyznania jest Phil ? Może być katolikiem , protestantem , buddystą itp.

(Chwilka czy czasami nie chodzi Ci po główce to w jakim teledysku wystąpił? Mam na myśli Genesis - Jesus he knows me ? ).

użytkownik usunięty

Niektórych może oburzać ta piosenka ale nie mnie ! W piosence tej Phil Chwali Jezusa to kim jest , pomaga Mu.

Na początku zaznaczę ze nie mam pojęcia jakiego wynania jest Phil oraz, że uwielbiam Jesus He Knows Me. Ale nie mogę zgodzić się z Twoją interpretacją tego utworu. Phil w kilku utworach zwracał się do Boga m.in. w Another day in paradise, Take me home czy In the air tonight. Ale akurat w tym prześmiewczym utworze, nabija się z łatwowierności ludzi, dzięki którym szarlatani mówiący "Jesus mnie zna" zarabiają krocie. I tu pare cytatów z tego niesamowitego utworu Genesis: "Odwiedził mnie Bóg i powiedział, że mam występować w telewizji...", "I Bóg powiedział: Te gwiazdy to dusze, które dla mnie zdobędziesz. Pan naprawdę do mnie przemówił , wiecie i słyszałem wszystko dokładnie. I Bóg powiedział: Daj mi 18 milionów dolarów do końca tygodnia... ", " Jeśli chcesz być bliżej niego, padnij na kolana i zacznij płacić" I ten nerwowy tik Phila. Pisze o tym, bo wiecie Jesus mnie zna ;-) Pozdrawiam

mag7714

nie bardzo chciałem o tym pisać, bo Phil jest moim ulubionym muzykiem, a światopogląd tego rodzaju jest w Polsce wyśmiewany, ale napiszę. W listopadowych Rolling Stone Phil chyba pierwszy raz w życiu odpowiadał o tej sferze życia. Powiedział, że jest zainteresowany zjawiskami paranormalnymi, na swych zdjęciach zrobionych w Alamo zobaczył kule świetlne (orbs), wierzy w możliwość reinkarnacji i jest przekonany (konsultował to z medium), że walczył pod Alamo w poprzednim życiu.

użytkownik usunięty
GG06

źle zinterpretowałem ten post, ale przestańmy rozmawiać na temat wiary bo jest to intymna część naszego życia i nikt nie ma prawa abyśmy zdawali z tego rachunek. (a tak propo widzęże dużo czasopism piszesz o Phil'u Collins'ie).

mag7714

Rycerzem Jedi. Głupie pytanie , godne średniowiecza.

impaler1

Nie ma głupich pytan...

użytkownik usunięty
skyfighter

Są, zapewniam.

Podaj przynajmniej 50

użytkownik usunięty
skyfighter

Czemu akurat 50, nie 100?
Aby udowdnić Ci moją rację, sporo czasu mam zmarnować? Buddysta by tak nie postąpił.

Napisałem tak z przekąsem, a ty nawet jednego przykładu nie podałeś.

użytkownik usunięty
skyfighter

Ot co.

A więc racja jest po mojej stronie nie po twojej, cieszę się, że jednak doszliśmy do porozumienia. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
skyfighter

I tak Ci nie podam przykładu.

Ale z przyjemnością pozdrowię.

mag7714

Nieee. I niewiele mnie to obchodzi. Może sobie wierzyć w co chce. Najważniejsze jaką on muzykę tworzył. A tworzył rzeczy wspaniałe i to jest bezsprzeczne i godne zainteresowania, a nie w co wierzy i z kim się teraz spotyka. Teraz jest na zasłużonej emeryturze i stał się tak samo prywatną osobą jak ja czy ty. To jakiego jest się wyznania jest prywatną sprawą każdego człowieka, i nie ładnie wypytywać o takie rzeczy. Mama nie wpoiła podstawowych zasad przyzwoitości, co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones