Phil CollinsI

Philip David Charles Collins

8,9
238 ocen muzyki
powrót do forum osoby Phil Collins

Jaka jest wasza ulubiona piosenka Phila Collinsa? Mi podobają się najbardziej "Look through My Eyes" "Can't Stop Loving You" "One More Night" oraz "You'll Be In My Heart"

Maarit

"Can't stop loving you", "You'll be in my heart", "This love this heart", "Driving me crazy", "Through my eyes", "Testify" and other...

rosarium

"Another Day in Paradise" "Don't care anymore" a zwłaszcza i przede wszystkim "In the Air Tonight". Z okresu Genesis "No Son of Mine" i "Home by the Sea". Ponadto wszystko, co jest na soundtracku Tarzana i Brata Misia ;) .

Maarit

You'll Be In My Heart i In The Air Tonight.

Maarit

"Can't stop loving you","In the air tonight","Another Day in paradise","One more night","Against all odds" i "I wish it would rain down" I podsumowanie; KOCHAM PHILA! JEST MOIM IDOLEM!

Maarit

Dla mnie w czołówce pozostaną zawsze:

- I wish it would rain down (nie ukrywam, że tutaj udział Claptona też ma swój wkład :) )
- Against all odds
- One more night
- Another Day In Paradise

a ostatnio odkryłem (tzn. ściślej znałem wcześniej, ale przypomniałem sobie przypadkiem ostatnio, po wielu latach) jeszcze jeden Jego kawałek, tzn. czy to On jest autorem nie wiem, ale chodzi o "That's Just The Way It Is" z Davidem Crosby [dlatego napisałem, że nie wiem, czyj to utwór - Collinsa, czy Crosbiego, wydaje mi się jednak, że raczej Collinsa :) choć pewności nie mam] - bardzo fajny kawałek, polecam :). Kiedyś, jakieś ~naście lat temu, za czasów 'Collinsowego' etapu w życiu miałem prawie całą Jego dyskografię, a zaczęło się zupełnie przypadkiem od kupna [pamiętam to jak dziś, mimo, że to szmat czasu temu było] wersji MC albumu 'But Seriously' na nieistniejącej już warszawskiej giełdzie samochodowej. Ależ to człek ma śmietnik we łbie, by takie drobiazgi pamiętać :)

cOOba

Z Genesis:
- Mama
- No son of mine
- Home by the sea
- I can't dance
- Jesus he knows me
- Keep it dark
- Turn it on again
- Invisible touch
- Land of confusion
- Follow you, follow me

Solo:
- In the air tonight
- I wish it would rain down
- Against all odds
- Another day in Paradise
- Don't lose my number
- Take me home
- Everyday
- One more night
- Easy lover
- Dance into the light
- Can't stop loving you
- You can't hurry love
- A groovy kind of love
- Two hearts
- True colours
- Father to son

Nie ma to jak maniakiem P.C. być:):):)

cOOba

Tak, That's Just The Way It Is to jest piosenka Phila tzn jego tekst i kompozycja. Świetny kawałek :-)

użytkownik usunięty
Maarit


- "Mama" (nigdy dość tej piosenki :))
- "Land of Confusion"
- "I can't Dance"
- "One more night"
- "Another Day in Paradise"
- "You'll be in my heart" (moja ulubiona)
- "Strangers Like me"
- "Can't stop loving you"
- "Do you remember?"
- "Look through my eyes"
- "Two Hearts"
- "Follow you Follow me"
- "True Colors"
- "In the Air Tonight"
- "Two Worlds"

Świetne piosenki :)

użytkownik usunięty

Moją ulubioną piosenką Phila jest "In The Air Tonight", ale w wersji koncertowej ponieważ w tej zwykłej utwór zostaje pod koniec stopniowo "ściszany" co trochę mi się nie podoba. Na drugim miejscu stawiam "Another Day In Paradise".

Maarit

In the air tonight.

użytkownik usunięty
Hitek

Za mało napisałam :) Wszystkie piosenki Phila są genialne, jak i również piosenki Genesis w jego wykonaniu :)

Aż trudno wybrać tę najlepszą ;D
Wszystkie piosenki z "Tarzana" i "Mojego brata niedźwiedzia" są po prostu niesamowite, dodają tym filmom magii. Sprawiają, że kiedy je oglądam, to wprost nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie usłyszę głos Phila. Więc jeśli chodzi o soundtracki, to najbardziej podobają mi się:
- Look through my eyes
- No way out
- You'll be in my heart
- Son of man
- Who am I

A pomijając piosenki z filmów, najbardziej urzekają mnie (zarówno w karierze solowej, jak i w grupie Genesis):
- Tell me why
- Invisible touch
- One more night

I wiele, wiele innych :D

twenty_three

*You'll be in my heart
*In the air tonight (a w wersji koncertowej, uwielbiam jak pod koniec siada do perkusji i... wtedy jest niezastąpiony ^.^)
*Another day in paradise
*Strangers Like Me
*Why can't it wait 'til morning (ma w niej świetny głos)

I wiele innych. PHIL COLLINS FOREVER!!! :D

like_a_dream

Hm... no i oczywiście 'True Colours'. Jak mogłam zapomnieć ;)

Maarit

U mnie na zawsze na pierwszym miejscu pozostanie "In The Air Tonight". ;)

Stranger

"I wish it would rain down" z Claptonem

użytkownik usunięty
Maltrick

Jesteśmy fanami Phila Collinsa dlatego co to za pytanie jakie lubimy piosenki. Jeżeli o mnie chodzi to wszystkie piosenki solowe i za czasów Genesis. Ale gdybym miał wybrać najlepszą piosenkę Genesis to byłaby to In Too Deep oraz No Son of Mine . A piosenka Since I Lost You Phil Collins napisał ten tekst poruszony śmiercią czteroletniego syna Erica Claptana, który wypadł z apartamentu swojej matki mieszczącego się na 49 piętrze wieżowca w Nowym Jorku. Zdarzyło się to w czasie nagrywania płyty We Can't Dance, dokładnie w dzień, w którym pracowano nad tą piosenką...

Jeżeli chodzi o solowe to wszystkie ale naj Another day in Paradise oraz I Wish it Would Rain Down . taaak Każdego dnia czekam na deszcz by ją śpiewać . No I jeszcze No Way Out która odmieniła moje życie . Dzięki tej piosence potrafię dostrzec błędy które narobiłem.

A może byśmy porozmawiali o książce Phila zatytułowaną Phil Collins Człowiek Orkiestra hmmm (....)

Maarit

Ja również uwielbiam Phila, zawsze głośno go słucham jadąc rano przez miasto do pracy ;)
W sumie to nie znam nikogo więcej (prócz mnie) kto lubi jego piosenki, a już nie wyobrażam sobie spotkać kogoś, kto uwielbia je tak jak ja ! ;)
Wymienię moje ulubione:
- Can't Turn Back The Years
- Take Me With You
- In too deep
- Don't Lose My Number
etc :)
Pozdrawiam wszystkim Philomaniaków i zapraszam na PW do wspólnego odsłuchu :)

alex28

Dość dawno były te pozdrowienia, ale pozdrawiam również. Cieszę się że takich philowych świrusków jest więcej. Ja kocham jego piosenki, on ma taki głos, że może zaśpiewać wszystko. Szkoda, że już nie tworzy nic nowego. Ale za to wspiera swoje pociechy, taki ojciec to skarb!

Maarit

A właśnie - wiecie, że we wrześniu będzie nowa płyta...?

użytkownik usunięty
Aquilla

No nie trudno się dowiedzieć ponoć jesteśmy fanami !

Maarit

Against All Odds. Another day in paradise, In The Air Tonight, sussuido

Ptasior69

Witajcie ! poszukuje kawałku Phila bardzo ładna melodia wolna piosenka...

dropgirl

Tyle podałeś szczegółów że nie wiadomo od czego zacząć poszukiwania..} MOże to Another day in paradise

dropgirl

Po tym opisie to może być każda piosenka Phila. Może więcej szczegółów, np. cytat z tekstu piosenki byłby dobry.

Maarit

Na pierwszym miejscu oczywiscie ''In the air tonight'' . Swietnie sie komponuje razem ze scenką w Miami Vice. Tak poza tym to Easy Lover z Philem Bailey'em i Long long way to home. Z zespołem Genesis to długo by wymieniać :)

Maarit

Łatwiej wymienić nieulubione piosenki Phila, o dziwo znalazłoby się parę. Może albumami będę wymieniać? No to Face Value, No Jacket Required, Hello Must Be Going, But Seriously, i cała masa piosenek z Genesis.

Maarit

Ja uwielbiam A groovy kind of love, to jest jedna z moich ulubionych piosenek. Wie ktoś może czy teledysk do niej pochodzi z jakiegoś filmu, czy został zrobiony tylko do tej piosenki?

kadmina

Piosenka A groovy kind of love pochodzi z soundtracka z Bustera, więc w teledysku są wykorzystane fragmenty tegoż filmu i tak, ten teledysk został zrobiony specjalnie do tej piosenki. A ta piosenka to cover Collinsa, on to nawet covery potrafi zrobić czadowe :-) Gdzieś ktoś kiedyś napisał, że w każdej jego piosence zwłaszcza w coverach słychać takie specyficzne coś, on to nazwał Collins feeling, i to prawda.

użytkownik usunięty
Maarit

In the Air Tonight

Maarit

In the Air Tonight, True Colors i Another Day in Paradise.

Maarit

To ma być jedna?? Samo In the Air Tonight ma ich conajmniej siedem (wliczając to https://www.youtube.com/watch?v=fjSkO3_1JHQ) i w zależności od nastroju podoba mi się inna. Nie mówiąc o całej reszcie (kilku jeszcze nawet nie słuchałem - mam zamiar delektować się nimi aż do śmierci). I oczywiście piosenki z Chorzowa słuchane podczas siedmiogodzinnego moknięcia. To była taka chwila w życiu, że mógłbym po niej umrzeć szczęśliwy.

aaaddd

I Wish It Would Rain Down?

Maarit

Another day in paradise, od dziecka do dzisiaj moge jej sluchac, uszy mi krwawia a dalej tego slucham

Maarit

Większość piosenek . Cała masa Genesis i cała masa Wspaniały Phil Collins :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones