Piotr GłowackiI

7,7
40 761 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Głowacki

Taaa... "super profesjonalista". Musi sie jeszcze wiele nauczyć. Właśnie wpadła mi w ręce płyta z
nagraną prze niego książką Stasiuka "Dojczland". Jeden skandal... Uczeń szkoły podstawowej
przeczytałby to lepiej. Dukanie, bezsensowne przerwy, spowodowane prawdopodobnie
zaciąganiem się papierosem... To jawne lekceważenie słuchacza. Beznadziejny amator,
lekceważący słuchaczy. Powinien posłuchać swoich starszych kolegów jak to robią, np. Leszka
Teleszyńskiego... Więcej staranności w wykonywanej pracy. Jeśli jest się dobrym w drobiazgach to
można mieć nadzieję, że sprosta się poważniejszym zadaniom. A inaczej zawsze będzie się słyszeć
głosy o niechlujstwie i czekać na wielką rolę.

logim

Przesłuchałam fragmentu i myślę, że przesadzasz i beznadziejnie atakujesz aktora.

Dla zainteresowanych: https://www.audiobook.pl/p/pl/1072/dojczland-audiobook-andrzej_stasiuk-mp3_cd.ht ml
Sami oceńcie :)

logim

w sumie to masz rację, on czyta ten tekst jak znudzony uczeń, którego polonistka zmusiła do tego na lekcji

logim

W pełni się z tobą zgadzam. Tego się nie da słuchać.

logim

Przesłuchałam fragmentu i jestem w szoku, że tak beznadziejnie to wyszło (a przynajmniej ten sample), bo Głowacki w filmach to poezja, a po wywiadach widać, że to poważny facet.

Trochę dziwne, że słychać to palenie, zaciąganie się... Nie mam pojęcia o książce, może to zabieg artystyczny, jakoś wpisuje się to w konwencję powieści?

Inna kwestia, że dopiero teraz uzmysłowiłam sobie, że Głowacki ma chyba trochę problemy z wymową. Jeśli ogląda się go całościowo jako postać, to wtedy to nie przeszkadza, ale w przypadku audiobooka, gdzie ma się kontakt z tekstem tylko poprzez głos i intonację aktora, to jest to nieco męczące. Już nie wspominając, że najlepsze audiobooki nagrywają aktorzy o ładnie brzmiącym głosie, głosie samym w sobie, a Głowacki - z całym szacunkiem - takowym nie dysponuje ;)

buszasz

Witam szanownych przedmówców ;) Powiem tak - czy ktoś z was miał do czynienia z Pisasrzem ? Ja miałem i uważam - Głowacki oddał idealnie to jak mówi Stasiuk, to palenie, zaciąganie się ,to właśnie jego licencja poetica ;) Nie wyobrażam sobie aby ten tekst czytał np Gustaw Holoubek , albo cytowany wcześniej Teleszyński. Czy ktoś z was wyobraża sobie lektorkę Gruca ( Zdzisława ) czytającą np któregoś z Bondów? A Knapika lektorującego Kwiaty ciernistych krzaków czy jakoś tak?

logim

Teleszyński, też żeś mu Wzorzec znalazł. Litości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones