Piotr Matwiejczyk

5,7
431 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Matwiejczyk

Wszystkie jego filmy które widziałam (kilka) mają ten sam ponury, ciężki klimat. "Smutną" jeszcze się da obejrzeć. ale np "Pamiętasz mnie", "Na boso", "Beautiful" i "Wstyd" i są tak ciężkie, takie zagęszczenie w nich patologii że nie da się tego oglądać bez odpowiedniego dystansu. No i ciągle Baka, ciągle Dorociński. Nie twierdzę, że ci aktorzy są źli, jednak jeszcze bardzie "upodabniają" do siebie całą twórczość Matwiejczyka.

ogonktorymachapsem

Już wcześniej odpowiedziałem na takie pytanie. Kino niezależne ma to do siebie, że jest skierowane do wąskiego grona widzów. Powyższe filmy są faktycznie ciężkie i są próbą zmierzenia się z czymś więcej niż tylko parodiami amerykańskich filmów. Za mną bardziej przemawiają komediowe propozycje reżysera/aktora -"Kup Teraz" na ten przykład powala na kolana. Co do aktorów to nie rozumiem pytania heh, ale to są znajomi Matwiejczyka i chętnie grają u niego, żeby film nie zaleciał totalnymi amatorami. Są takimi wyznacznikami klasy filmu, aby można było go puścić szerszemu gronu publiczności. Upodabniają? np. Tomasz Kot był kojarzony z komediami-gniotami, a tu proszę Erratum, Yuma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones