Pola Negri

Barbara Apolonia Chałupiec

8,3
264 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Pola Negri

Czy szerzej: o życiu którejkolwiek z aktorek polskiego pochodzenia w Hollywood.
Taka Gilda Gray została przynajmniej wspomniana w "Wielkim Gasbym" a biografia Negri dalej jest mało wykorzystana przez filmowców.

kaleenee

Gdzie w Wielkim Gatsbym była wspomniana Gilda Gray ?

Mela2001

W treści książki Wielki Gatsby- początkowy fragment dot. przyjęcia Gatsby`ego. W filmie zresztą również pada to nazwisko.

kaleenee

nie zauważyłam ani w książce ,ani w fimie ,bo raczej nie chodziło o reżysera i aktorkę ,których obserwowałaDaisy.

kaleenee

Dowiedziałem się o niej w sumie niedawno, ale zauważyłem że w filmie Bękarty wojny (Inglorius Bastards) jej nazwisko zostało użyte w grze w zgadywaniu postaci, gdy bękarty spotykały się w piwnicznej knajpie z brytyjską agentką (ten pijany Niemiec który zaczepiał bękartów pod przykrywką miał jej nazwisko na karcie ;)

valdemort1

została wspomniana w American Horror Story: Hotel gdy mówiono o pogrzebie Rudolpha Valentino

kaleenee

http://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,22680,0,1,Pola-Negri-doczeka-sie-filmowej-bio grafii.html

kaleenee

Jest film dokumentalny o Poli Negri a nazywa się: ,,Pola Negri. Życie gwiazdy (Pola Negri: Life of a Star) ".

kaleenee

Właśnie powstał serial o niej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones