Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 414 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Dlaczego Nienawistna Ósemka została uznana za ósmy film Tarantino? Jak to jest liczone, bo widzę ich o wiele więcej. Liczone są tylko te, w których jest jednocześnie reżyserem i scenarzystą? Ewentualnie listę ośmiu poproszę ;)

Rohas

Kill Bill liczony jako jeden film. Sin City i Cztery Pokoje się nie liczą, bo w pierwszym wyreżyserował bodaj jedną sceną, a w drugim segment.

neo_angin

Doliczyłem się, dzięki :D

Rohas

A ja licząc kill bila jako 1 mam 7 filmów, a jak normalnie to 8. Bo jednak to 2 filmy a nie 1, 5-cio godzinny ;)

użytkownik usunięty
Pprzemo77

1.Wściekłe Psy
2.Pulp Fiction
3.Jackie Brown
4.Kill Bill 1 i 2
5.Grindhouse: Death Proof
6.Bękarty Wojny
7.Django
8.Nienawistna Ósemka

Jak mogło Ci wyjść 7 filmów? :D

To w takim wypadku 9

użytkownik usunięty
Pprzemo77

Licząc Bill Kill 1 i 2 jako osobne filmy, to 9 :D

Pprzemo77

Kill Bill to jedna historia podzielona na dwie części, ponieważ po nakręceniu całego materiału wyszło mu prawie 4 godziny filmu. Wiadome było, że przeciętny widz nie usiedzi tyle w kinie, więc postanowili to fajnie zmontować i wypuścić rok po roku. Vol1 w 2003r. i Vol2 w 2004r.

Nie lubię takiego gadania o tym ze 10 filmów miał nakręcić w swojej karierze i tyle, jak już więcej ma na swoim koncie. Gdzie „My best friend s birthday”, albo „Cztery pokoje”. Niewiem jak to ludzie liczą.

użytkownik usunięty
Pan1993

"Cztery pokoje" zostały wyreżyserowane przez czterech rezyserów, więc nie można mówić, że to jest film samego Quentina Tarantino. "My Best Friend's Birthday" to amatorski filmik, którego zapewne sam autor nawet nie uwzględnia w swojej filmografii - bardziej traktuje go jak lekcję niż pełnoprawne dzieło filmowe.

neo_angin

Nie jedną scenę, a bodajże jeden z trzech epizodów. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

The_Sider

Też byłem przez lata o tym przekonany, ale to była ponoć jedna scena:


http://movieweb.com/quentin-tarantino-directs-one-scene-in-sin-city-for-1/

neo_angin

Hmm ok. Jedna scena za 1$ też może być.. ;) Dzięki.

Rohas

Całe szczeście bo 2 "4 pokoje" tylko scena w penthausie byłą fajna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones