Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 524 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Jednego nie rozumiem

użytkownik usunięty

Skończył szkołę w wieku 16 lat, był słaby w szkole a ma podobno IQ 160.

Einstein tez uchodził w młodości za szkolnego przygłupa, miał problemy z czytaniem i opanowaniem zegarka... Dokładnie tak jak Quentin. Nie wszyscy ludzie z wysokim ilorazem inteligencji muszą skończyć szkołę wyższą... I na odwrót.

Acha i jeszcze jedno: Doda Elektroda tez ma podobno wysoki iloraz inteligencji...

Więc jak widać IQ nie jest żadnym wyznacznikiem, ani miernikiem.

No więc pozwól, że ci wyjaśnię: Inteligencja to wrodzona zdolność (wydajność) umysłu [może sie z wiekiem i naszym zdrowiem lekko zmieniać ale nadal będzie trzymać pewien poziom] i określamy ją jako zdolność do logicznego myślenia (do rozwiązania zagadki, czy gry w szachy wymagane jest minimum wiedzy, a o wyniku decyduje inteligencja), wiedzę natomiast zdobywamy, jako, że Tarantino jest zaawansowanym dyslektykiem (ja zresztą też) miał specyficzne problemy w nauce, a ponieważ już ma trochę na karku uczył się w czasach kiedy mało kto tolerował tłumaczenie się dysleksją i nie dopasowywali nauczania do jego potrzeb.

(na marginesie => klient możne mieć iq nawet 250, nie mieć dyslekcji, ale dopóki nie przeczyta czegoś nie może o tym wiedzieć)

Łapiesz o co mi chodzi??

mdsn

literówka: nie "a o wyniku", tylko "ale o wyniku"

mdsn

MOże po prostu był leniwy i nie chciało mu się uczyć :) <joke>

użytkownik usunięty
Kain

Nie wiem jak Tarantino, ale Autor tematu z inteligencją ma najmniej wspólnego :D buha haha haha ha ha ha ha !!!!

użytkownik usunięty

jezu jak się wszyscy zburzyli

Nie dziwię im się. Bo najpierw trzeba poczytać,a potem głupoty wypisywać.

nie wiem nic o jego IQ, ale wiem że IQ = inteligencja, nie wiedza. :)

Satch

Jest trochę racji w tym co napisałeś, Seth, ale niewiele. Bo tak naprawdę wiedza jest mocno związana z inteligencja.

Znacznie trafniejsze jest takie równanie

IQ = inteligencja, nie mądrość

Nie wiem jak jest u Quentina z mądrością, ale niewątpliwie ma zarówno dużą inteligencję, jak i sporą wiedzę.

Mu się po prostu nie chciało uczyć, sam to przyznał że nawet nie zadawał sobie trudu żeby przejść do następnej klasy. Mnóstwo wagarował. Od zawsze interesowało go kino i tylko kino, na resztę miał wywalone.

To że ktoś jest inteligentny to nie oznacza że w chwili urodzenia ma w głowie ogólną teorię względności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones