Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 524 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Remiksiarz cudzych pomysłów, żadna nowość. Tylko osoby nie obeznane z kinem mają się czym jarać.
https://vimeo.com/19469447

AmonGoeth

Dokładnie. =)
A głupia trzoda nazywa to złodziejstwo "inspirowaniem się".

AmonGoeth

Kiedyś napisałem na forum, że ten "miszczu" kradnie cudze pomysły i wiesz co jakiś kretyn odpisał?
"No i co z tego?"
Napisał "No i co z tego?" !!!! Ku..w... mać! Ręce mi opadły.

Jestem_Odbytem_Jacka

Mi też by opadły. =(

Mononoke_mon3

Na święty odbyt żydusa, mnie też.
Krew zalewa od takich ignorantów.

Jestem_Odbytem_Jacka

Ale tak szczerze, to naprawdę co z tego? Rozumiem, że niektórym nie podoba się jego kopiowanie, ale on miesza te filmy tak zręcznie, że powstaje naprawdę coś fajnego. Wybór dzieł, z których czerpie pomysły, to według mnie hołd, który chce złożyć starym, świetnym produkcjom.

Kartolus

Zależy co rozumieć przez "fajnie"? homogenizowaną papkę, produkt kultury masowej, produkt?
W filmach azjatyckich, które skopiował był przekaz...teraz to tylko ładny obrazek...np. tam konflikt zbrojny, wojna...tu nawalanka...ładnie za to ogląda się latanie po ścianach i litry krwi.
Tu nie ma hołdu...tu jest mamona...on robi pod dany szablon...kit z tym, żeby miało przekaz...ma być ładne... To moje zdanie, acz w pewien sposób jestem w stanie zrozumieć twój sposób widzenia :)

AmonGoeth

haha, dobre.

AmonGoeth

To są perfidne nawiązania, a nie kradzież. Tarantino potrafi robić filmy oryginalne. Z Kill Billem widocznie postanowił wszystko pozrzynać i zrobić taki kicz żeby wyszło fajnie. Serio myślicie, że Tarantino liczył, że "nikt się nie dowie, że ukradł pomysły"? Moim zdaniem liczył na to, że ludzie załapią nawiązania i zrozumieją żart zamiast pisać że jest złodziejem.

Tluczekdoziemniakoww

No dobra, jest "złodziejem".
Oczywiście, że nie może jawnie kraść, dlatego to co robi jest - jak ja to nazywam - żydostwem. Co rozumiem pod tym pojęciem? Wykorzystywanie cudzego pomysłu i nie ukrywanie tego, tylko pisanie jawnie "ja gwizdnąłem to temu i temu", a wtedy wszyscy myślą "Ooooo, ale uczciwy geniusz!!!!!"
I tak jest właśnie z nim.
Za to co "jego" uznałbym prawdziwie eklektyczny dobór muzyki, choć może zwyczajnie o czymś nie wiem i inni to robili równie sprawnie przed nim.
Perfidne nawiązania, zgadza się.

AmonGoeth

Podchodzić do tego na poważnie to tak, jakby podchodzić na poważnie do tego że pani czarna mamba zabija wszystko i wszystkich. Tak jak powiedziałem: Tarantino chciał osiągnąć tymi perfidnymi nawiązaniami taki kicz żeby wyszło fajnie i moim zdaniem wyszło.(to oczywiście kwestia gustu) Planował zrobić film gdzie laska niszczy wszystkich niczym żółci w starych filmach o kung-fu itd., dlatego też użył dosłownie tych samych motywów. Jednym się to podoba, inni wolą żeby wszystko było oryginalne, z szacunku do twórców, albo po prostu kaprys, nie ma o czym mówić, nie dogadamy się, każdy ma swoją opinie i tyle.

AmonGoeth

Wreszcie ktoś powiedział prawdę! :)
polecam niedowiarkom http://www.theguardian.com/film/2004/apr/06/features.dvdreviews
https://www.youtube.com/watch?v=XuQtlrrWjCQ

AmonGoeth

Gadasz głupoty kopjuju z takich filmów o jakich nawet nie śniłeś a jak Ci się nie podoba to nie oglądaj jego filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones