R. Lee Ermey

Ronald Lee Ermey

8,3
7 094 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby R. Lee Ermey

W Full Metal Jacket

użytkownik usunięty

Nie władał tekstami gorszymi niż u mnie w gimnazjum.
dawajcie dobre teksty
Moje ulubione to "jesteś brzydki jak dupa wieloryba" albo "Twoja matka nie ma czasem
innych, normalnych dzieci?"

W ogóle ten film to jeden wielki klasyk... A teksty R. Lee Ermey jako sierżanta Hartmana po prostu jedyne w swoim rodzaju. Moim zdaniem on powinien za tą rolę dostać oskara. On nie mówi:) on wrzeszczy:) przez 40 minut filmu non stop wrzeszczy:) Uwielbiam z nim te sceny. A jesli chodzi o ulubione teksty to wszystkie są genialne. Jenak co mi teraz do głowy przychodzi to kilka:

"To, co z ciebie było najlepsze, spłynęło po du..pie twojej matki i stało się brudną plamą na materacu!"

"Obciągasz k..tasy? Pewnie potrafisz wyssać piłkę golfową przez cały szlauch ogrodowy!"

"- Ile masz wzrostu?! -
- sir, 175 cm, sir!
- Nie wiedziałem, że można tak wysoko ułożyć stertę gowna! Chcesz mnie nabrać o dwa centymetry?!"

"Nie ma tu miejsca na rasizm. Nie mam nic przeciwko czarnuchom, żydom ani makaroniarzom. Wszyscy jesteście tak samo niczym."

"Na razie jesteście tylko rzygowinami! Najniższą formą życia na Ziemi. Nie jesteście nawet ludźmi! Tylko podrzędnym, amebim gownem!"

" - Skąd jesteś?!
- Sir, z Teksasu, sir!
- Niech mnie diabli! Tylko byki i pedały pochodzą z Teksasu! Nie wyglądasz mi na byka, więc jesteś pedałem! Obciągasz k..tasy
Lubisz obciągać k..tasy?! Jesteś z tych co pieprzą czyjąś dupe i nawet nie raczysz mu zwalić konia?! Będę cię miał na oku!"

"Pyle, twoja du..pa wygląda jak 70 kg przeżutej gumy!"

"Spie...dalaj z mojej przeszkody! Spie....dalaj, mówię! Dalej, ruszaj się! Powyrywam ci jaja, żebyś nie mógł pokalać świata swoim nasieniem! Ja ci jeszcze pomogę znaleźć motywację, nawet gdybym musiał przykrócić k..tasy wszystkim kanibalom w Kongo! Ruszaj się, Pyle!"

"Czy już od urodzenia byłeś taką tłustą świnią, szer. Pyle?! Czy też musiałeś na to zapracować?!"

"..Dziś jest niedziela. Msza Święta o 8:00. Słać prycze i wkładać mundury.Za dwie minuty inspekcja.Szeregowi Kowboj i Joker jak skończycie słanie pryczy pójdziecie czyścić kible.Mają być tak czyste, żeby Najświętsza Panienka chciała się tam wys..rać!
- (do szer. Jockera) Wierzysz w Maryję Dziewicę?!
- Sir, nie, sir!
- Ty gnido!! Chce mi się rzygać! Ty komunistyczna świnio powiedz, że kochasz Maryję Dziewicę albo ci jaja powyrywam! Kochasz Maryję Dziewicę?!.."

Pozdrawiam serdecznie fanów filmu:)

Diakon_Frost

hehe tylko pyle nie wytrzymał presji tego porucznika

Stolkinson

Umówmy się, że mało kto by wytrzymał.
Porucznika? No nie wiem. Jak dla mnie to był zwyczajny prostak.

Diakon_Frost

Bullshit! I can't hear you!
:D

Przemo__C.

Małe odświeżenie i ciekawostka, Pan Lee jest emerytowanym podoficerem piechoty morskiej, teksty którymi sypie w filmie to jest własna inwencja twórcza. Podczas kastingu do roli Hartmana zaprezentował mały popis swoich umiejętności i został z miejsca zaangażowany ;)

ERROR_404

Prowadzi własny program o historii broni na kanale History :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones