Rainer Sarnet

7,7
35 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Rainer Sarnet

http://www.imdb.com/title/tt6164502/

IkssDe

Oglądałeś? Nie mam pojęcia skąd wziąć ten film, a niesamowicie chciałabym go zobaczyć.

Pearl_7

Tak, widziałem podczas festiwalu w Gdyni. Był niesamowity, dawno nie widziałem czegoś podobnego. Niestety nie mam pojęcia gdzie go znaleźć, a szukam tego i innych filmów reżysera.

IkssDe

Kurcze, szkoda ... No nic, może kiedyś jakimś cudem uda mi się na niego trafić :)

IkssDe

Fakt. Brawurowy film.

użytkownik usunięty
IkssDe

Też wiedziałem na festiwalu i też niesamowicie mnie zachwycił. Czekam aż w końcu ktoś zatwierdzi ten film na filmweb. Liczę na to, że może zgarnie nominację do oskara, wtedy na pewno będzie o nim głośno.

Dolaczam sie do powyzszych opinii - oryginalny, dobry, ciekawy - fajnie byloby, zeby trafil do szerszego obiegu! I, zeby chociaz pojawil sie na Filmwebie

Pearl_7

Jeśli pytanie jest aktualne, to we wrześniu będzie emitowany w polskiej telewizji https://www.hbo.pl/movie/listopad_-95768/nextonair

Phea

Serdeczne dzięki! Zapisuję w kalendarzu :)

IkssDe

Nominacja do Oskara za ten film? Myślisz że ludzie z Akademii wytrzymają ten 2 godzinny gniot? W jakim świecie żyjecie? Nie wierzcie w cudowne opisy tego filmu. To strata waszego czasu i pieniędzy. Kto zapłaci za promocję w świecie w drodze do walki o Oscara? Czy ktoś wie ile kosztuje promocja i reklamy? I na koniec jak takie nazwiska jak Machulski i Smarzol podpisali się żeby PISF dał ciężką kasę na ten film?

ksdiamante

"Listopad" został już zgłoszony do Oscarów przez ESTONIĘ, bo jest to ESTOŃSKI film (koprodukcja estońsko-holendersko-polska). Z kolei Polska zgłosiła "Pokot", więc kto i za co miałby płacić? Natomiast filmy surrealistyczne nie są łatwe i dla zwykłego pożeracza popcornu (także Akademii) nie będą zrozumiałe, ale żeby od razu nazywać gniotem?

IkssDe

Był na Tofifeście w Toruniu. Fakt, film nietuzinkowy, daje do zrozumienia, jak bardzo brakuje folkloru w kinie w ogóle, ale ta inność i abstrakcyjność nie do końca mi pasowały, a generalnie miałem w swym życiu styczność z krajami i kulturą nadbałtycką. Estoński Bela Tarr mocno poleciał z tematem, ale na pewno nie da się przejść wobec jego dzieła obojętnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones