Rani Mukerji

8,5
3 118 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rani Mukerji

A i powinniscie zmienic nazwisko bo to jest Rani Mukerji a Mukherjee to tylko transkrypcja tak samo jak: Mukherji..

Antusia

w czołówkach filmow z rani jej nazwisko jest napisane Mukherji... wiec powinno tak byc napisane.

014

Nie koniecznie:) Różnie jest pisane, ale najczęściej Mukerji i tak powinno być:)

Antusia

ja widzialam zawsze Mukherji i raz albo kilka Mukerji przeciez to oni sami piszą wiec jaki sens bylby zeby pisali źle nazwisko najslynniejszej aktorki?? :P ja nie podejzewam ze wiem lepiej od samych hindusów jak powinno byc napisane :P na hinduskich stronach tez pisze mukherji... z resztą przy ogladaniu ich rozdania nagród czy wystepow jak zapowiadają ją trzeba sluchac to bedzie jasne bo podobno kazde "h" sie czyta chocby mozna bylo polamac sobie jezyk ;)

014

Ale to naprawdę zależy:)
"Rani Mukerji (ur. 21 marca 1978 w Bengalu), jest indyjską aktorką filmową"

"Indyjscy filmowcy są bardzo niekonsekwentni, jeśli chodzi o transkrypcję ich nazwisk na alfabet łaciński, wskutek czego spotyka się też zapisy Mukherji i Mukherje" - Wikipedia

No więc widzisz:)Nawet indyjscy filmowcy przekręcają jej nazwisko, stąd ta "różnorodność" :) Niestety indyjscy reżyserzy robią co chcą, zmieniają imiona nazwiska, poczytaj sobie o tym:)

Antusia

dlatego mówie że wystarczyloby posluchac jak dokładnie wymawiają jej nazwisko bo kazde "h" sie czyta i wtedy bysmy miały pewnosc ;) aczkolwiek nie spotkalam sie z przekręcaniem innych nazwisk znanych indyjskich aktorów. nie mowie o mniej znanych czy mniej lubianych bo takimi sama sie mniej interesuje ;) wszystkie inne te najbardziej sławne pisze sie wszędzie tak samo...przynajmniej ja nie zauwazylam różnicy.

014

Powninno byc Mukerji :) czytałam gdzies,że Rani zmieniła pisownie nazwiska (oczywiście przez sąd) bo chciała,żeby było łatwiejsze do zapamietania i do wypowiedzenia dla fanów spoza Indii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones