Ray WiseI

Raymond Herbert Wise

8,3
6 567 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ray Wise

Niezapomniany Leland Palmer z "Twin Peaks". Zagrał tam doprawdy wyśmienicie, trochę szkoda, że nie dotrwał do końca (kto oglądał serial to wie). Jednak najpierw poznałem go w serialu "Savannah", gdzie jako Burton wydawał się być jedną z najciekawszych osób w obsadzie. Niezły drań i kręt.
Uważam, że to aktor wielce niewykorzystany, dlatego cieszę się, że w genialnym horrorze/czarnej komedii "Dead End" zagrał rolę główną i poradził sobie również świetnie. Oprócz tego widziałem go jeszcze w śmiesznym filmie (horrorze :-)) "Potwór z bagien", ale tam tez niewiele pograł, lecz był przecież postacią tytułową (Potwora grał jednak inny aktor, wyższy). Małą rólkę zagrał w "Robocopie". Poza tym niestety więcej ciekawych kreacji nie stworzył.
Jest jeszcze "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", gdzie był jednym z głównych bohaterów i jego rola z serialu została wydłużona.
Prywatnie aktor ma żonę i jedno dziecko. Jak Leland...

Motortown

Sprostowanie: ma dwoje dzieci.

Motortown

Ja niestety właściwie nie znam tego wspaniałego aktora z żadnych ról poza serialem "Twin Peaks", a i tu muszę przyznać, że dopiero zaczęłam oglądać drugi sezon - jednak Ray Wise ma u mnie przynajmniej ósemkę "na dzień dobry" za scenę, w której śpiewa Mairzy Doats. I alleluja, że scena jest na jutubie, bo pewnie zajechałabym płytę, odtwarzając ją w kółko w tym samym miejscu. Zdecydowanie polecam! ;)
http://www.youtube.com/watch?v=1F8gLejzxLk

Isz_

Świetny charakterystyczny aktor. Oczywiście "Miasteczko Twin Peaks" jak również serial "Savannah".

Adam_Kadmon

O Savannah pamiętam :)
Wracając do Twin Peaks fakt zagrał chyba najlepiej, ale najbardziej tęsknie bo mi się to wszystko przypomina,
jak miałem 8 lat ta muzyka z TP działała jak magia...najlepsze lata mojego życia lata 90 '':)

hesus86

Można by rzecz, że większość obsady Twin Peaks spełniła się w tym serialu i nigdzie poza tym. Świetne role, szczególnie Ray Wise jako "wujek" Leland, któremu zawsze towarzyszył dobry humor, momentami smutek a niekiedy jego zachowanie wywoływało strach, nie tylko u widza :) Dla mnie to najbarwniejsza postać w Twin Peaks.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones