Richard HarrisI

Richard St. John Harris

8,3
13 740 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Richard Harris

miły i taki kchaniutki i taki fajny tak dobrze gral Dumbledore''a.

Lumos

tak.. był niezapomnianym Dumbledore'm - miał w sobie tę... "magię" ;)

Pozdrawiam

Yena

mi tez go brakuje w HP:( byl swietnym Dumblem...ale mr Gambon jest spoko

Lumos

Genialny Dumbledore!!! Szkoda, że już odszedł, kondolencje...

Lumos

Richarda Harris'a w roli Dumbledora można porównywać do Alec'a Guinness'a w roli Obi-Wana. Oni oboje mają w sobię tę magię, której brakuje następcom...

Lumos

Ehh wiem i zgadzam sie z toba w 1000% On byl niezastapiony. [*]

Starzyk_2

harris był genialnym dumbledorem, ale niezapominajmy o innych jego rolach. to jak zagrał w gladiatorze marka aureliusza było mistrzostwem świata. świetnie mówił szeptem i w tym było wiele jego magii. Obecny dumbledor (sir Michael Gambon) wedłu wielu jest o wiele gorszy na tym stanowisku od harrisa. ja jednak uwazam ze kazdy ma swoj wlasny styl grania i gambon jest naprawde dobry!

TomBird

no masz racje;P dzisiaj ogladalam Gladiatora i naprawde zagral swietnie:P w ogole film suoper

Lumos

No tutaj się zgodzę. Zdecydowanie pasował idealnie do Dumbledora. Poprostu biła od nigo energia, spokój i jak to określiłaś "magia". A ten nowy Dumbledore...phi...przeciętny.

Lumos

zgadzam sie.bardzo mi go brakuje,jako tego cieplego Dumbledora :(
mimo,ze Gambon sie stara,Harrisa nikt nie pobije!

cruex

A ja w sumie pokochałam obydwu. Każdy wnosi do filmu coś innego. Pan Harris był takim ciepłym, starszym panem. Mam wrażenie, że jest takim "dziadkiem" dla wszystkich tych, którzy kochają serię Harry Potter.
Natomiast pan Gambon moim skromnym zdaniem, ma poczucie humoru i w oczach ma taką iskierkę.
W sumie obaj pasują do tych filmów, tym bardziej, że pierwsze dwie części były bajkowe, natomiast kolejne stały się bardzo ponure, ale co ciekawe lepsze.
A i nie można porównywać tych dwóch aktorów do siebie, ponieważ to nie ma sensu. Przecież obaj aktorzy mieli inny wizerunek Albusa(na pewno przeczytali wszystkie tomy książek podczas przygotowywania się do danej roli), a efekty widzimy na szklanym ekranie.

Lumos

Tak, to był idealny Dumbledore, nie to co teraz... wrzaskliwy i opryskliwy Dumbledore w postaci Gambona. Nie, nie, Harris był najlepszy. Nie mam nic do tego Gambona, ale on po prostu źle gra Dumbiego! On ma być miły, ciepły i w ogóle... ;/

Lumos

chujowy był z niego dumbledore, stękający dziadek :]

GxZas

Według mnie zagrał o wiele lepiej Dumbledorea a niżeli Gambon.
On po prostu miał w sobie to "coś"...

Lumos

Zgadzam sie, był idealny do tej roli miał w sobie tą tajemniczość i troskę, której brakuje obecnemu odwórcy Albusa Dumbledora. W książce dyrektor Hogwartu ukazany jest jako osoba bardzo przejęta losem Harrego Pottera. Richard Harris bardzo dobrze odgrywał rodzicielską miłość okazywaną głównemu bohaterowi. W pierwszych dwóch częściach filmu można odczuć, że najbardziej zagadkową i poruszającą postacią (jak i w całej sadze przygód o młodym czarodzieju)jest właśnie Albus Dumbledor w pozostałych ekranizacjach dyrektor Hogwartu nie jest już tak magiczny i niepojęty...

Michasia_2

Sory ze zburze wasza idylle, ale czy poza nielicznymi nikt z was nie pamieta go z innnych filmów niż Harry Potter. To tak jakby Michael'a Duncana przypisac do Zielonej Mili. Także jestem zdania że był świetnym aktorem i ubolewam nad tym że odszedł, ale grał także w wielu innych moim zdaniem bardziej wyśmienitych produkcjach np. Gladiator, Juliusz Cezar, To jest Morze, Płacz ukochany kraju...

Maximus_Decimus

całkowicie się z Tobą zgadzam! to irytujące, że ludzie pamiętają tak wybitnego aktora po rólce w bzdetach dla dzieci, a nie maja świadomości ile wybitnych kreacji aktor ten stworzył w świetnych dziełach filmowych, żal

bagrov

to był prwdziwy dubeldore. Zawsze uprzejmy nawet wobec wroga, miły i przynajmniej doczepili mu naprawdze długą brode. ale nie wyobrażam sobie go w pojedynku z Voldemortem HP i ZF

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones