Richard HarrisI

Richard St. John Harris

8,4
13 636 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Richard Harris

'Przyjął rolę Albusa Dumbledora w "Harrym Potterze" tylko ze względu na swoją 11-letnią wnuczkę, która zagroziła, że już nigdy więcej się do niego nie odezwie.' - sympatyczne :)

nathalie_paradis

Pozytyw jest taki, że dzięki tej roli Harris przetrwał w świadomości młodego pokolenia. Dla mnie zawsze będzie English Bobem.

10/10

krzychun

dla częsci młodego pokolenia też zawsze będzie English Bobem.
*śmiech*
ale nie da się ukryć - dla większości Dumbledorem, chociaż - mimo że najpierw oglądałam serię HP - w "Bez przebaczenia" nie połączyłam go z facetem z Harry'ego (;

a ciekawostka faktycznie urocza.

Orzechowka_xD

a dla mnie, a dla mnie, a dla mnie dozgonnie będzie Kainem.

krzychun

Dla mnie też, i Torkiem Hvidem z "Białego Labiryntu" - nigdy nie zapomnę wrażenia jakie na mnie wtedy zrobił.
A historia słodka. Tylko swoją drogą widać od razu, co nabija oceny na filmwebie (Harry Potter, Piraci z Karaibów...) i kto je wystawia... Gdyby nie zagrał w Potterze pewnie byłby na 885 miejscu... Ale nie narzekam, przynajmniej więcej ludzi go zapamięta.

krzychun

Dokładnie

użytkownik usunięty
nathalie_paradis

Ha ha ha, no proszę do czego dzieci są zdolne :-)

Właśnie:)

nathalie_paradis

hahaha. Świetne ;D wnuczka - postrach miast i wiosek ;-P

nathalie_paradis

to dobrze ze mu zagroziła bo Harry bez niego nie byłby taki dobry

marta_34

mnie w HP zdecydowanie bardziej się podobał jako Dumbledore niż Michael Gambon :D

Moudheel

mnie też, między innymi dlatego właśnie tak lubię pierwsze dwie części. Może są trochę dziecinne, ale...przynajmniej jest 'mój' Dumbledore, bo dla mnie Harris był jedynym prawdziwym Dumbledorem, Gambon to jest normalnie jakaś parodia. W pierwszych częściach widać, ze Dumbledore jest stary, a jak Gambon gra to np. w Czarze Ognia przy wyborze reprezentantów macha rękoma i wgl jakis taki ruchliwy i gwałtowny, trochę dziwne jak na Dumbledora który ma sporo lat...

halfvampire

..ile bym dał żeby zobaczyć resztę części z Harrisem... seria filmów tyle na tym straciła..

halfvampire

Może i są dziecinne, ale jako jedyne przedstawiają jakieś takie wartości moralne, kolejne części to już bardziej nastawione na efekty specjalne.

Moudheel

mi także, uwielbiam też jego małą rolę w Gladiatorze

marta_34

Wiadomo

nathalie_paradis

Kurcze szkoda, że ten pan nie żyje, bo był idealnym Dumbledorem... Tzn. nie tylko z tego powodu mi go szkoda, bo to na pewno był świetny facet, chociaż nie kojarzę go z żadnej innej roli :/

marlena_lug

Tym więcej przed tobą odkrywania jakie miał możliwości, a miał je niemałe. Przytoczę dwa tytuły Sportowe życie, Bez przebaczenia.

marlena_lug

''chociaż nie kojarzę go z żadnej innej roli :/''

ech... te pokolenie gimbazy... Niedługo umrą klasyki filmmowe z datą produkcji poniżej 2000 raoku... :/

KLAssurbanipal

Filmweb, dorośli, dojrzali użytkownicy i to ich szufladkowanie.

marlena_lug

Wiesz, tu nie chodzi o dorosłość a wiedzę o kinie. Dzisiejsze pokolenie zna coraz mniej kreacji aktorskich i filmów z klasyki kinematografii.

KLAssurbanipal

niestety, technologia idzie do przodu, a więc i wymagania "estetyczne" są większe... wiele z "klasyków" ciężko się ogląda, nawet jeśli mają dobrą grę aktorską, klimat,i fabułę.

KLAssurbanipal

Słuszna uwaga!!!!!!!!!!!!!!

nathalie_paradis

Rewelacja, nie słyszałam o tym. :D!

użytkownik usunięty
nathalie_paradis

haha dokładnie mnie to zaskoczyło :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones