Richard KellyII

James Richard Kelly

7,7
321 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Richard Kelly

j/w
Donniego Darko wymyslił napisał i wyreżyserował. Geniusz bo film jest genialny

hihihaha

No, ale ciekawe jak taki szcyl zrobil takie wysoko budzetowe filmy jak Domino czy teraz Southland Tales. A za Donniego rzeczywiscie naleza mu sie brawa, taki film w wieku 27 lat. Tylko ten niebieski krolik to troche tandetne.

Ragna_Rock

tandetny ? ;] krolik byl taki jaki mial byc, co rzeczywiscie ejst pod koneic wyjasniony ;] a zarazem nadawal niezly klimat ;]

slocik

Ten królik stał się dla mnie ikoną kina wymagającego myślenia. Jako fan
kina wytatuuje sobie kiedyś Franka :)

SHOGUN_

Kino wymagające myślenia... lepiej wytatuuj sobie flagę U.S.A na czole.

Ragna_Rock

A ja z filmu zapamiętałem tylko królika z kosmosu.

hihihaha

Zgadzam sie. Oprócz Donnie Darko nie miałek okazji obejżeć innych jego filmów ale za DD z pewnością należy mu się chwała. Film po prostu gienialny, idealnie trafił w mój gust.

P.S. Królik tandetny?? Obejżałeś ten film w ogóle do końca??

Szymen

Królik jest suuuper! Nie jest to taki zwykly smieszny krolik, lecz mroczny w sam raz nawet do horroru i dodaje swietnego klimatu do filmu, a i jego glos tego krolika to juz full wypas!

Kelly rzeczywiscie doskonale wymyslil ten filmik :O Szczeka opada! Super film, muzyka to juz mistrzostwo!!! 10/10 dla filmu i autora filmu!

Poznaj_Rzeznika

Prawdę mówiąc to sięgając po ten film nie wiedziałam o nim więcej niż właśnie to że bohaterowi ukazuje się wielki królik... początkowo mnie to rozbawiło, ale gdy tylko zaczęłam oglądać to po prostu odcięłam się od otoczenia, później 3 noce zastanawiania się nad przesłaniem, ponownie obejrzałam ze 4 razy, za każdym razem z innej perspektywy i za każdym razem dochodziłam do nowych wniosków:) to się ceni =)

Film genialny właśnie ze względu na swoją zagadkowość, dowolność w interpretacji ( nie polecam zagłębiania się w tajniki "Filozofii podróży w czasie" bo to może zrobić ku-ku z mózgu =/ ), oryginalność i ogólny mroczny klimat (drżący głos Franka - podkręćcie basy^^ - coś świetnego).

Dla mnie arcydzieło (10/10), a o geniuszu R. Kelly'ego wypowiem się po obejrzeniu The Box ^^

użytkownik usunięty
hihihaha

Zgadzam się z Tobą... Richard Kelly to po prostu Geniusz...

tylko wielka szkoda, że nie ma go jeszcze w Polsce na DVD - musiałem kupić zagraniczną edycję na Allegro. Mam nadzieję, że wydadzą go wkrótce, podobnie jak nie dawno wydali w końcu "Raising Arizona" i "Miller's Crossing" na DVD.
A wogóle powinni wprowadzić go do naszych kin - to dopiero byłby wypas ;)

hihihaha

Nie można,albo nawet NIE WOLNO używać słowa geniusz bo obejrzeniu jednego filmu... Ale musze przyznać że bardzo dobry start miał...

barnaba

zgadzam się z twoją wypowiedzią - nie wolno używać słowa geniusz po obejrzeniu jednego filmu, ale po Donim Darko nic innego nie przychodzi mi do głowy

hihihaha

Po obejrzeniu "Southland Tales" mogę śmiało się zgodzić, że Kelly to geniusz i wizjoner!!

LukC

a u mnie po southland tales zupełnie zmałał w oczach :|

Mooman

Southland Tales bylo swietne, dla mnie to jeszcze bardziej urosl.

hihihaha

Jak dla mnie DD to pseudofilozoficzny bełkot, którego największe plusy: klimat i pomysł z królikiem, oślepiają ludzi podobnie jak w Efekcie Motyla. Może i scenariusz jest dobry, ale reszta syf, syf i kiła. No i gratuluję jeśli człowiek, który zrobił 2 filmy pretenduje Twoim zdaniem do miana geniusza.

kosa480

Nie mogę się zgodzić. To co przede wszystkim uderza w filmie to słuszny bunt głównego bohatera przeciwko rzeczywistości. Donnie ośmiesza konformistyczne, uległe postawy zakorzenione w społeczeństwie. Ten właśnie element, wraz ze świetną grą aktorską i bezbłędnym niemal scenariuszem powoduje, że "Donnie Darko" to film wybitny, zdecydowanie lepszy niż Efekt Motyla.

Eddiash

:D gratuluję wymagań i oceny. Świetna gra aktorska? Daj spokój zaspany Donnie i tyle zapamiętałem z jego aktorstwa, reszty obsady nawet nie kojarzę (nie licząc królika). O scenariuszu nie będę się wypowiadał bo nie pamiętam do końca jak to zostało poprowadzone. Przeczytałem naprawdę mnóstwo na temat tego gówna i takie nieargumenty mnie nie przekonają.

hihihaha

Zgadzam się z przedmówca, choć nie w każdym aspekcie. Dla wszystkich którzy uważają tego młodego człowieka za geniusza polecam wywiad z nim o DD, gdzie ukazuje nam swój "geniusz"

http://movies.about.com/cs/donniedarko/a/donniedarkork.htm

hihihaha

a dla mnie wcale nie jest ge(j)niuszem, donnie darko to film przecietny, nie ma tam nic innego jak pokrecona fabula, ktora potrafi przyprawic widza o bol glowy

WilliamCrazy1

nie wszystkich ludzi boli myślenie

hihihaha

No jaki trzeba mieć łeb żeby wymyślić taki film.Zamurowało mnie, jeden z moich 3 ulubionych filmów.Mało takich filmów jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones