Richard Linklater

Richard Stuart Linklater

7,8
2 894 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Richard Linklater

Jeden z moich ulubionych reżyserów, jego najlwspanialszym filmem była Uczniowska Balanga.. Odlot po prostu

cheesburger

Zgadzam sie. Ma Go( Linklatera) w ulubiomych. Uczniowska balanga naprawde znakomity film. Wydawało by sie blachy temat a jest tam wiele ważnych przemysleń o swiecie. Całkiem inne od tradycyjnego holywoodckiego spojrzenie na młodych ludzi. Polecam "Życie świadome" maxymalny odlot w świat snu.

pangargan

życie świadome jest niezwykle trudne do zdobycia :p

cheesburger

jeny tylko jeden temat jest przy linklateze! taki znakomity rezyser.. hm.. ale moze zostali przynim tylko najwiernijsi... uczniowska balanga genialny film...
!

Daisy_Duke_2

kolego ja Linklaterem fascynuje się już od ok. 10 lat, dlatego że bliskie mi są tematy, zagadnienia typu pokolenie X, nihilizm, bunt, zagubienie jednostki, konsumpcjonizm; no i te piękne dostrzegalne dialogi . Jednak nie uważam go za jakiegoś geniusza, a film "The Newton Boys" to pomyłka w jego filmografii, bo nowa wersja "Bad News Bears" oraz "Fast Food Nation" były jeszcze do przełknięcia. Trudno mi oceniać czy jego filmy są dobre czy bardzo dobre, dla mnie są po prostu niesamowite na swój sposób. Takie produkcje jak:
"Przed zachodem słońca", "Przed wschodem słońca" "Życie świadome" "Slacker", "Uczniowska balanga", "Na przedmieściach" czy nawet "Tape"
odbieram bardzo osobiście, szkoda tylko że większości nie ma u nas na DVD a są to kultowe pozycje. Sam Linklater w naszym kraju jest znany wąskiemu gronu, jego filmy też nie zrobiły w naszycm kraju jakiejś furory, chociaż były przyzwoicie oceniane. Trzeba też pamiętać że jako reżyser Linklater wprowadził w całości Rotoscoping do filmu tylko do teraz zastanawiam się do czego ta forma prowadzi pośród tylu innych nowych technologii, bardziej wykorzystywanych, a no chyba dla samego przedstawienia wykreowanego świata, bo wielkiej przyszłosci temu jednak nie daje, chociaż w filmach Życie świadome i Przez ciemne zwierciadło to się sprawdziło. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones