Richard Linklater

Richard Stuart Linklater

7,8
2 892 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Richard Linklater

Brak Oscara za reżyserię filmu "Boyhood" to kolejna wielka wtopa w historii Amerykańskiej Akademii.

kacper990

Albo za scenariusz. Innaritu to geniusz, ale tak ominąć Boyhooda i Linklatera... Byłam zaskoczona, oglądając galę.

kacper990

Jak dla mnie Innaritu, a także Chazalle byli lepsi.

michal.2907

Wątpię, żeby nawet razem wzięci nie poświęcili czasu dla swojego filmu. Facet spędził 12 lat nad filmem, który nawet okazał się być rewelacyjny. Tym razem Akademia mocno przesadziła.

filmowy_laufer

Nie oponuje co do włożonej pracy ani nawet klasy dzieła. Niestety dla RL czas pracy nie musi się przełożyć na jakość filmu :)

michal.2907

autentycznie nie wiem jak można było nie nagrodzić tego oscarem

jazzmanfromspace

A ja wiem. Film tematycznie jest jednym z wielu oscar-baitów. Jedyne co go wyróżnia to te 12 lat. Ale zauważ ,że to nie jest film nad którym pracował pełne 12 lat. Przez ten czas nakręcił wiele innych filmów, scenariusz też nie należy do wybitnych więc wątpię żeby tyle czasu nad nim Linklater główkował. To co miał to zaufanych aktorów,którzy co roku na miesiąc-dwa kręcili kilka scen. A i sam efekt faktycznego dorastania głównego bohatera nie robi dla mnie wrażenia. równie dobrze możesz wziąsć serial o takim chłopaku i zmontować kilka scen z każdego sezonu i masz Boyhood. Nie twierdzę,że to zły film ale nie zgadzam się że to coś wybitnego. Niepotrzebnie się pewnie rozpisywałem ale za już późno.

Czandler

w punkt

kacper990

Jak dla mnie nie do końca zasłużył na Oscara. Kręcił film co prawda przez 12 lat, ale efekt też zdecydowanie się liczył, a reżysersko to niczym się nie wyróżniał. Dobrze, że Inarritu dostał tego Oscara, ponadto rownież nominowani za 2014 r. Anderson i Miller też byli lepsi od Linklatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones