Ridley Scott

7,9
19 501 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Nie chcę mówić, że wszystkie, bo tak nie jest ale wiele bardzo wiele, za wiele ma w swym dorobku filmów po prostu słabych, popularność podciagana pzrez doskonała reklamą filmów. Scott to rzemieślnik bez artyzmu, weszystko jest poprawne ale bez duszy. Z nim jest jak z krową dającą mleko, dużo mleka...ale co z tego skoro mleko jest chude - wodniste i niesmaczne.....

Michail

Zgadzam się, taki filmowy Eric Clapton :):)

Michail

Nie zgodzę się z tym. Owszem, może i jest Scott rzemieślnikiem, ale trzeba przyznać, że bardzo sprawnym. I jestem przeciwny stwierdzeniu, że jego filmy są bez duszy. To po prostu bzdura, gdyż takie produkcje jak "Alien", "Blade Runner" czy "Gladiator" weszły do kanonu kina i wielu twórców z nich czerpie garściami. Ten ostatni przywrócił modę na kręcenie kina batalistycznego, o starych realiach historycznych, głównie starożytnych czy średniowiecznych. Natomiast te dwa pierwsze uważam za propozycje po prostu znakomite, przełomowe w kinie sci-fi.

Michail

Jeśli pierwsza część "Obcego" jest produkcją bez duszy to ja mam mózg (niestety, nick wskazuje na inny stan rzeczy), więc proszę łaskawie nie wypowiadać takich osądów...

Michail

półgłówek... Jestem ciekaw czy ktokolwiek jest w stanie obejrzeć bez emocji Gladiatora (?) mistrzem jest

Michail

Filmy tego Pana bardzo lubię i nie mogę się zgodzić z opinią, że jego filmy nie mają artyzmu ani duszy.Ten Pan studiował również malarstwo i widać jego doświadczenie w tej materii w realizacji zdjęć, szczególnie w filmach historycznych oraz w Blade Runner.Czasem oglądając jego filmy mam wrażenie jakbym właśnie przeglądał galerię obrazów.Wspaniałe obrazowe ujęcia np.w Królestwo Niebieskie lub w Gladiatorze są doskonale widoczne.On maluje kolorem i kształtem na kliszy filmowej tworząc dzięki swojemu warsztatowi technicznemu niepowtarzalny klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones