Ridley Scott

7,9
19 504 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Co ten człowiek robi ze swoim talentem i geniuszem...Rozmienia się na drobne,kręci filmy pod Amerykanów ,ale filmy kasy nie zarabiają,sa ambitne i swietne technicznie,ale mają słabe scenariusze,a zdjęcia i muzyka to niestety nie wszystko...Hollywood uznaje talent Scotta ,ale ani myśli docenić go oskarem za reżyserię,a Scott się starzeje i może nie doczekać nagrody,a to byłby dramat!Powinien dostać oskara np.za Gladiatora,albo za Helikopter w ogniu,za Thelmę i Luizę też bym mu dał,byłby gość spełniony artystycznie...A Obcy co?Gdzie oskar za to arcydzieło?Nie nagradzaja tego geniusza,pomijają daja braciom Coen,albo innym,także młodym,którzy uczyli się od Scotta,podziwiali go...
Tymczasem jego brat Tony kręci coraz lepsze i ciekawsze filmy i może przegonić wielkiego starszego brata,bo nie marnuje talentu...A Scott kręci co sie nawinie,a potem ma żal ze nie ma szans na oskara...Przykre,ale liczę że to sie dla niego odmieni,życze mu z całego serca,bo jestem jego fanem dozgonnym od Pojedynku...
Ridley ,nie zawiedź znowu swoich fanów!!!

GGGGG_2005

Masz rację Ridley "się sprzedał", a tak ładnie zaczął karierę... Gdzieś czytałem że to już nie on i powinno mu się zrobić test na replikanta :) A co do Oscarów to mogą je przyznawać Titanikom, a nie Kubrickowi czy Ridleyowi, mam to gdzieś i tak ci co się znają na rzeczy wiedzą swoje

ajron_3

Ale żal mi gościa,umrze,a oskara nie dostanie...albo ja wczesniej się wykończę...Teraz znów ma pecha,bo film W sieci kłamstw,mimo ze dobry,nagród nie dostanie,za słaby,podobny do wielu innych,znowu klapa finansowa,co tu jest grane?

GGGGG_2005

liczę że może za całokształt dostanie, bo przy dalszym kręceniu filmów dobrych ale nie wybitnych jakos innej
mozliwosci nie widze

Djibril

O Boże... tragedia ... nie dostał OSKARAAAA. Śmieszni jesteście;)))

Dude_

Odnosząc się do powyższych wypowiedzi..........
Kiedy dziwni ignoranci zrozumieją, że Titanic to nie tylko scenariusz......fakt historia była romantyczna - ona bogata- on biedny, ale uroczy i chłopięcy ,....no i nagle spada wielka miłośc , kiedy się spotykają...Owszem to było sztampowe i amerkańskie
Nie mniej jednak każdy, kto ma jakieś pojęcie o filmie zobaczy, że były tam świetne efekty specjalne jak na tamten moment, bardzo dobra muzyka, klimat tamtch lat,niezwykle dopracocowane szczegóły odnoście wyglądu statku i w sumie całkiem dobre, spontaniczne, chociaż może nie wybitne aktorstwo. Generalnie rzecz ujmując może i komercyjne, ale udane połaczenie melodramatu z widowiskowym kinem katastroficznym......

Co do Scotta to ja myślę, że brak oskarowych laurów nie uwłacza mu w niczym jako artyście...Prestiżowy "Empire" zaliczył go do ścisłej czołówki najbardziej wpływowych reżyserów, ma filmy, które na stałe weszły do historii kina......pracuje z najlepszymi aktorami, To chyba więcej niż jedna pozłacana statuetka. A w sumie to nie jest 100- letnim staruszkiem i to też jeszcze może się zmienic.


agnieszka_26

Może "Siec..." była słaba ale american gangster z 2007 był b.dobry (nie oglądałem całego filmu już po pocZątku wiadomo że to będzie ttwardy dobry film). Oscary (wyraże się może trochę niestosownie i głupio ale) lol Hitchcook i Kubrick ani 1 oscara a są uważani za najlepszych reżyserów kina (KUbrick 1 oscar za efekty no ale a on to jeszcze reżyseria produkcja scenariusz), Scot dostał oscara za gladiatora a więcej po co?
pozdr.

Dominoday

Ja nie bardzo mogę zrozumieć czemu Scott za każdym razem kręci filmy ,które później na potrzeby kina musi skracać. Wiele jego filmów okrojonych do wersji kinowej pomija ważne wątki i przez to staje się nie do końca zrozumiałe.Chyba z niego jakiś straszny niechluj jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones