RihannaI

Robyn Rihanna Fenty

6,7
5 060 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rihanna

Rihanna to z pewnością murowany materiał na sukcesorkę takich ikon popkultury jak Madonna, czy Sting. stawiam taką tezę, opierając się na trzech wielkich atutach tej młodej gwiazdki.

Po pierwsze - jest piękna. Bez dwóch zdań Rinanna posiada wręcz oszałamiającą urodę, którą w dodatku da się w nader łatwy sposób kształtować na potrzeby jej kolejnych wcieleń teledyskowych. Poczynając od sexownej diwy w teledusku Umbrella, aż do nieco "urockowionej" nastolaktki w "Shut up and drive".

Po drugie - głos. Mocny, bardzo zmysłowy, dosyć niski i "czarny", jednak Rihanna podrafi jednocześnie śpiewać cieniutko, niczym mały kotek proszący o mleko, a co więcej, potrafi połączyć te dwa style w jednej piosence,co daje niesamowity wręcz i bardzo sexy efekt nastolatki będącej jednocześnie doświadczoną kobietą.

po trzecie - Panna Fenthy wyjątkowo dobrze czuję się w szerokim wachlarzu stylów muzycznych. zasługa pewnie w tym jej managera, jednak to Rihanna, wyjątkowo dobrze dopasowałała swój wokal do rytmicznego, acid-housowego "S O S", soulowego "Unfaithfull", czy mającego pop-rockowe poprzmienie "Shut Up AnD Drive". To z pewnością jeszcze okres bardziej eksperymentów muzycznych Rihanny, niż jakiejś konkretnej deklaracji muzycznej młodej artystki. Zobaczymy co w tym względzie przyszłość przyniesie.

technobyte

djtechnobyte

Tiaaa, jasne, Bill z Tokio Hotel też miał być murowanym sukcesem rocku haha XDXD

Eminem11_2

No prosze, jakaż inteligentna riposta....

djtechnobyte

Wcale nie miała to być riposta. Napisałam po prostu że z Rihanny taka gwiazda R'n'B jak z Billa gwiazda rocka. Uwież mi, że za 2 lata o Rihannie już nikt nie będzie słyszał - kolejna gwiazdka dwóch, góra trzech sezonów.

Eminem11_2

Sory za błąd

Eminem11_2

No cóż, w moim temacie nie wspominałem, że rihanna to gwiazda r'n'b, zresztą r'n'b to nieco sztuczny wytwór speców od marketingu muzycznego i określa bardziej styl w popkulturze niż referuje do jakiegoś określonego brzmienia....
co do tokio hotel, śmiem jednak twierdzić, iż przynajmniej z technicznego punktu widzenia to jest ROCK. Natomiast można się już spierać, czy ta muzyka jest rockiem z punktu widzenia kultury rockowej.

Tokio hotel rzeczywiście może nie zrobić wielkiej kariery. Obecnie komercyjny, masowy rock ma się nie najlepiej, podobnie jak komercyjny masowy pop. Te dwa gatunki muzyki właściwie się bardzo do siebie zbliżyły, stając się nijakie i bardzo nudne.
Dlatego właśnie Rihanne może czekać wielka kariera. Jej muzyka dość mocna pochyla się w stronę nowoczesnej elektroniki, a więc w stronę przyszłości muzyki wogóle.

Czas pokaże.

djtechnobyte

czy Rihanna kwestia gustu...jak dla mnie jest brzydka,bo bez makijażu wygląda jak frankensztain (ale to akurat typowa cecha gwiazd) jest niesympatyczna a teraz przez te czarne włosy wygląda jeszcze gorzej,bo jak miała długie brąz to była a miare:) -tylko prosze nie pisz mi ze zazdroszcze jej urody;)

śpiewac nie potrafi wogle,gdy słucham jej na zywo musze natychmiast przełączać...nie za każdym razem oczywiscie bo czasami zdarzy jej sie cos zaśpiewac ładnie...ale rzadko,rzadko...porównywać ją do idealnego głosu i poweru Beyonce nie ma co...

jej muzyka nie jest w sumie taka zła,da sie posłuchac (byle nie na żywo!!litości!!) ale ona ma tyle wspólnego ze swoimi piosenkami co paris z matematyka. Ani nie pisze sama tekstów,ani nie komponuje,nic...weźmy taką Beyonce-sama pisze teksty,komponuje,komponuje nawet muzyke do filmów...i jeszcze jak na żywo zaśpiewa jakiś swój utworek to można odpłynąć...;) ale dobra,wracam na ziemie.

Tak szczerze to widze,ze jest wiele piosenkarek gorszych od Rihanny...wiec nie jest ona aż tak zła,poprostu ma małe fiu bździu w swojej małej łepetynce,za bardzo wariuje,powinna sie uspokoic,przestac cudowac z fryzurami,odnaleźć własny styl,a nie kopiowac go od wszystich naokoło,w tym od wiadomo kogo...nie bede znowy zaczynac tego tematu. Powinna tez zacząć wyrazac siebie w piosenkach,czyli pisac własne utwory a nie kupowac gotowce,powinna nauczyc sie śpiewac (!!!!!!!) na żywo,i może niech sie jeszcze nauczy,ze Londyn leży w Europie i bedzie spoko:) hyhyhy pozdrawiam,szczególnie Eminemka11! :*

djtechnobyte

A która kobieta dobrze wyglada bez makijazu?
To ciekawe jak zrobila kariere skoro nie umie spiewac.
No coz tez sa lepsi od Beyonce.
Co wy macie z tym pisaniem tekstow? Ani Christina Augilera, ani Jennifer Lopez, ani Justin Timberlake, ani Britney Spears ani tym bardziej Beyonce nie pisza sobie sami piosenek. Przy ich nazwiskach zawsze pojawiaja sie profesjonalni teksciarze. Sa najwyzej wspolautorami(Rihanna tez jest wspolautorka tekstow swoich piosenek). Moge sie zalozyc, ze w wiekszosci poprostu dopisuja swoje znane nazwisko aby nikt sie nie czepial. Wy nigdy nie slyszeliscie o tym ze gwiazdy kupuja sobie piosenki? Naprawde myslicie ze siedza i wymyslaja teksty? Ok, nie mam pytan. Ale oczywiscie trzeba pojechac po Rihannie.
Widze ze jak sie nie ma juz do czego doczepic to trzeba do wlosow...
Ty napewno masz swoj wlasny styl ktory nigdy sie nie zmienia. Niby dlaczego ma nie eksperymantowac?
Ciekawe czy ty wiedzialas gdzie jest Barbadoss zanim o niej uslyszalas. jasne zaraz napiszesz ze masz 5 z geografii.
Rihanna ma 19 lat i jest na szczycie. Gdzie w jej wieku byla Beyonce? Spiewala w girlsbandzie, ktos ciagnal ja za reke i mowil jak ma pojsc. Gdyby nie Jay-z to pewnie nie zrobilaby kariery.
Idze o zaklad ze zaraz ktos sobie po mnie pojedzie bo juz nic nowego na Rihanne juz chyba wymyslic sie nie da. No ale wasza wyobraznia jest nieograniczona wiec pewnie cos jeszcze znajdziecie. W ten sam sposob mozna pisac o waszej ukochanej Beyonce(ktora ma sprawe w sadzie o plagiat bo taka jest oryginalna). Tez watpie aby Rihanna przeszla do histori(no a juz tym bardziej stala sie legenda) ale niektore komentarze sa naprawde nieuczciwe i zlosliwe.

Twiggy

W końcu sensowny komentarz.
To prawda, że w jakiś 80% przypadków za kształt ostatecznej wersji piosenki odpowiada PRODUCENT a nie wokalista. Swoją drogą, bardzo często producent jest jednocześnie autorem tekstu i muzyki. Właściwie wokal jest uzupełnieniem piosenki i często może być zastąpiony przez odpowiednie instrumentarium (czyli dodatkową ścieżkę dzwiekową).

Pozostaje jednak faktem, iż przy projektowaniu utworu muzycznego z założonym udziałem wokalu jako linii melodycznej (lub jej aznaczącym uzupełnieniem) wokalista, czy wokalistka ma olbrzymie znaczenie i decyduje o przyszłym sukcesie utworu.
Tak wiec łatwym wnioskiem staję się że Rihanna POTRAFI jednak śwpiewać i ma FANTASTYCZNY głos, biorąc pod uwagę mierjsca jaj singli na listach przebojów.
.
.
"A która kobieta dobrze wyglada bez makijazu?"

No,- żadko się to zdarza ale ja znam :)

djtechnobyte

"A która kobieta dobrze wyglada bez makijazu?" - Ej, ej nie pozwalaj sobie tak bardzo :)
Nie widziales mojej oszałamiającej urody :)

A co do tematu to w stu procentach sie sstoba zgadzam i na pewno nie zapomnimy o niej za 2 lata. (sory za będy ale kot mi gryzie palcee :)
Pozdraaiwma :D

so_seductive

"To ciekawe jak zrobila kariere skoro nie umie spiewac."
Kariere nie umiejąc śpiewać można zrobić bardzo łatwo, przykładem jest choćby Tokio Hotel. Wystarczą kontakty albo kupa kasy - mówisz i masz.

Beyonce pisze sama teksty.

Co do włosów to też uważam że lepiej jej było w brązie, chociaż teraz jest oryginalna.

A co ma Barbados i gegorafia do rzeczy??

"Gdyby nie Jay-z to pewnie nie zrobilaby kariery."
To akurat można o Rihannie powiedzieć. Co do wieku to nie ma znaczenia, bo można być bardzo młodym i robić z siebie szmatę (przykład: tokio hotel) a można już mieć sporo po 30 i dopiero być na szczycie (np. Snoop Dogg)

Myślisz że Rihanny ktoś nie ciągnie za ręke i nie mówi jak ma pójść??

djtechnobyte

Tak i oczywiscie Jay-z postanowil za swoje pieniadze wypromowac beztalencie. W bajki wierzysz?

Beyonce nie pisze sama tekstow. jest tak samo jak w przypadku wiekszosci artystow. Poczytaj sobie.

to juz kwestia gustu.

Pomysl to moze na to wpadniesz

No wlasnie. Wiec dlaczego oczekujecie od 19-latki ze z dnia na dzien osiagnie tyle co 26-latka? To juz sama sobie przeczysz ciagle ja porownujac do Beyonce.

Kazdy artysta ma swojego menadzera, ktory zajmuje sie jego rozwojem kariery. Zadna tajemnica. Ale Rihanna juz teraz jest znana gwiazda. A ile osob wiedzialo kto to jest Beyonce Knowles kiedy miala nascie lat?

Twiggy

Poza tym pomysl troche: skad grupa malolatow z Niemiec mialabym kase o kontaktach nie wspominajac na zrobienie kariery? Smieszne

Twiggy

Ludzie czy ta dyskusja sie nigdy nie skonczy???????
Beyonce sama sobie pisze teksty,pisze też teksty dla innych a do tego ma taki łeb że wymyśliła słowo które trafiło do słownika. W wieku 19 lat
miała genialny głos który ma do teraz. Jak można porównywać takie gwiazdki jak Ciara,Rihanna,Christina Millian itp do takich artystek jak Beyonce
czy Aaliyah?? Przecież beyonce ma taki talent że śpiewa nie tylko na jakichś tam mtv party ale i na oscarach i to nie raz,nie dwa i nie trzy!! gdy jej sie
słucha to sie odpływa bo ma talent!! I dlatego była wielokrotnie nominowana nie tylko do tych nagród za najlepszą piosenke czy teledysk ale
za WYSTĘPY NA ŻYWO!! I zdobywala te nagrody bo ludzie którzy naprawde sie znają na muzyce (nie twierdze że ja sie znam,Wy też sie nie znacie tak dobrze jak Ci którzy w tym siedzą)doceniają to,że głos Beyonce i jej talent jest naparwde wyjątkowy,występy na żywo bo właśnie to jej atut! skończmy już to. Rihanna jest ok ale na dyskoteke,Beyonce sie rozwija w wielu kierunkach...dlatego
tyle osób chce z nią wspólpracować. Jak wogle można je porównywać?? Już skończmy! Bo to jak porównywanie mrówki i słonia pod względem
wielkości. Możecie sie kłocic ze Rihanna super śpiewa itd,ok super śpiewa według Was. I ma swój styl. Ma genialny niepowtarzalny styl,który wogle
nie przypomina stylu Beyonce. Błagam skończmy to bo ta cała dyskusja prowadzi do nikąd.

Aleera_2

A i jeszcze jedno...kiedy Beyonce miała naście lat czasy były zupełnie inne,media nie były tak rozwinięte,wiec sie nie podniecajcie
że Rihanna jest juz super znana,bo 10 lat temu też by jej było ciężko sie wybić,a zresztą to nie są konkursy kto jest sławniejszy,bo
sława niewiele ma do talentu...oczywiście Rihanna napewno coś w sobie ma skoro odniosła niemały sukces,nie twiredze,że jest
całkowicie tragiczna,poprostu to inny poziom niż Beyonce...wiec ich nie porównujmy.
PS.Justin Timberlake (osobiscie za nim nie przepadam) nie dość że sam pisze teksty to jeszcze napisał dla Rihanny...:) Hehehe kochani
jeśli nie macie o czymś zielonego pojęcia to nie zmyślajcie i nie wypowiadajcie sie;)hyhyhy pozdrawiam:)

djtechnobyte

??????????????? No to teraz pojechałas po całości. A co ty niby robisz caly czas? Porownujesz Rihanne do Beyonce a teraz piszesz zeby inni tego nie robili? Smiech na sali. Poza tym to forum poswiecone Rihannie. jak chcesz sie rozczulac nad Beyonce to idz gdzie indziej. Jasne czasy byly inne. I co jeszcze? znajdz sobie lepszesz wytlumaczenie. A mzoe nie zrobila wtedy kariery bo najpierw ktos inny wymyslil taki styl a ona poszla za pradem? Nie wiem skad masz takie informacje ze Beyonce sama pisze teksty ale to totalna bzdura. Wiesz co z twoich komentarzy wynika ze to ty sie nie znasz. Skoro jestes faka Beyonce to obejrzyj sobie wywiad dotyczacy reedycji jej ostatniej plyty i teledyskow. Sama smialo przyznaje i wymienia teledyski na ktorych se wzorowala. Wiesz co faktycznie to skonczmy bo sie tylko jeszcze gorzej skompromitujesz. No niestety. Pogubilas sie w swojej genialnej teorii.

Twiggy

Spokojnie spokojnie;) bez nerwow!:) wiem,że wcześniej porównywałam Beyonce i Rihane ale w koncu do mnie tez dotarło,ze poprostu nie mozna ich porównywac,bo tak jak pisałam: zupełnie inny poziom. I moja teoria nie jest wcale genialna,ale dziekuje:) co do tych tekstów to może juz nie wnikajmy,Ty wiesz inaczej,ja wiem inaczej i już.
"Skoro jestes faka Beyonce to obejrzyj sobie wywiad dotyczacy reedycji jej ostatniej plyty i teledyskow. Sama smialo przyznaje i wymienia teledyski na ktorych se wzorowala" Ooo i za to podziwam Beyonce:) Jesli sie na czymś wzoruje to potrafi sie do tego przyznac:) Brawa dla niej,bo nie każdy to potrafi...;] hehehehe...no nic,lepiej to zakonczmy:) i ludzie,a szczególnie Twiggy,wrzuć na luz:) pozdrawiam fanów i antyfanów Rihanny xD Peace

djtechnobyte

O mnie sie nie martw. Pelen luz. Zwlaszcza jak czytam takie komentarze to od razu humor sie poprawia. Wiem ze mozna uwielbiac kogos ale zeby byc nieuczciwym? Przeciez Beyonce zrzyna z prawa i lewa. Kopiuje teledyski, miala sprawe o plagiat, jej kariera dziwnie przypomina poczynania J.Lo a jej plyty w niczym nie roznia sie od dokonac Destiny's Child. Niestety. Beyonce sie nie rozwija. Jej krazki brzmia tak samo jak plyty zespolu. Malo tego. Jej drugi album jest powtorka debiutu: od piosenki z Jay-em poczynajac. Poza tym konkurencja rosnie a Beyonce juz dawno nie nagrala zadnego hitu. No i skoro jest taka cudowna to dlaczego sie odraza na Jennifer Hudson za to ze to nie ona dostala Oscara? Zupelnie nie wiem czemu ja tak usprawiedliwiasz ale uwierz ze marnie ci wychodzi. Po Rihannie jedziesz o byle bzdure a Beyonce jest zawsze swieta. No zreszta faktycznie mniejsza o to. Jak ktos sie upsze to nic go nie przekona. Wy sie nie martwcie o Rihanne bo puki co swietnie daje sobie rade. Tylko ciekawe co z Beyonce bo jakos ostatnio dziwnie cicho o niej.

Twiggy

No to dobrze,że u Ciebie luz:) Wiesz,nie chce Cie obrazac,wiec sorry,że tak jade po Rihannie...ale już taka jestem,jak coś mnie wkurzy:P No ale dobra,co do Beyonce nie uważam,że jest święta. Ja jestem taka że im bardziej kogoś lubie (chodzi mi artystów) tym bardziej zauważam ich wady. A Beyonce ma ich mnóstwo,ale akurat ich nie wymieniłes:P To że sie obraża na Hudson to troszke naciągane,gdy Jennifer odbierała oscara Bee wyglądała na bardzo przejęta i napewno nie była obrażona,no ale w sumie nikt nie wie co ona naprawde myślała,wiec nie wchodźmy jej do głowy,może była obrażona może nie:) Beyonce sie rozwija i to bardzo,jej nowa płyta jest zupełnie inna niż wcześniejsza,no ale nie uważam,że każdy musi to zauwazac,moze dla Ciebie jest taka sama,no ok. Beyonce nie nagrała żadnego hitu ostatnio?? No racja,Irreplaceable,Beautiful Liar nie istnieją,to ja mam jakieś przesłyszenia...:P Miala sprawa o plagiat którą wygrała,super przykład hahahahah xD no ale dobra,żadna gwiazda nie jest święta,Beyonce ma mnóstwo grzechów na sumieniu i gdyby nie to,że śpiewa genialnie napewno bym jej nie lubiała tak bardzo jak lubie. Widze też i wady i zalety Rihanny,ma ona u mnie ogromnego plusa za pewien wywiad w który powiedziała że nie nosi futer i nie bedzie nosic,bo żal jej zwierząt które są zabijane po to żeby panienki miały ładne futerka...a Beyonce niestety obwiesza sie futrami za co ma u mnie wielgachnego minusa...:/:/ wiec nie jestem kolejną rozwrzeszczaną osóbką która jak kogoś kocha to uważa go za świętego a jak kogos nielubi to uważa za najgorszego. Nie nie nie ja taka nie jestem i napewno nie bede:P mam wiele wad,ale subiektywizm nią nie jest:) a co do tego z J.LO to różnie to bywało,raz Beyonce pojawiła sie w jakiejś sukience a dwa miesiace pozniej Jenni miała na sobie identyczną a raz J.LO pojawiła sie w jakiejś fryzurce a Bee kilka dni później paradowała w dziwnie podobnej wiec te panie zrzynają od siebie nawzajem i Bee napewno święta nie jest,choć zdarza jej sie zwalać robi to rzadko(ale robi:/) Rihanna to też xero i nieróbcie z niej świętej. Jej nowy album jest super,nie wyobrażam sobie imprezki bez niego,ale Rihanna ma też mnóstwo wad...jak każdy. rozumiem,ze ma wielu fanów i ok,niech ich ma,każdy ma inny gust...:) pozdrawiam wszystkich,Twiggy mam nadzieje ze dojdziemy do porozumienia i nie bedziemy wrogami bo tego bym nie chciała...jeśli Cie obraziła to sorry...i jeszcze raz pozdrawiam:)

Aleera_2

małe poprawki:
-obraziłam*
-Twiggy myslalam,ze jestes facetem:P wybacz;)

djtechnobyte

Mnie nie obrazasz ale Rihanne juz tak.

Mnie sie wydaje ze byla zla ze nie otrzymala nawet nominacj. Moze to nawet nie jest takie dziwne. W koncu to byla super rola, wczesniej Złoty Glob ale trudno tak wyszlo. A Jennifer przydalo sie troche wiecej reklamy.

Moze masz przeslyszenia bo ''Irreplaceable" to piosenka sprzed roku, a ''Beautiful Liar" z kwietnia wiec raczej troche sie spoznilas.

To dlaczego wogole ktos ja pozwal? Oskazenie raczej nie bylo bezpodstawne. Ja i tak nie zmienie zdania ze Beyonce kopiuje ile wlezie. dziwnie jest to, ze w ''Crazy in love'' tanczy podobnie jak J.Lo w ''I'm Glad'', ubiera sie bardzo podobnie, tez nosi futa, nawet promuje swoja figure tak jak ona. Gdyby teraz Beyonce zniknela to zaraz by ja ktos zastapil.

Te plyty sa bardzo podobne. Rihanna ciagle nagrywa cos nowego, szuka na siebie sposobu, Beyonce na duzsza mete jest nudna. Do perfekcji opanowala juz to co robi przez wiele lat(a wy to nazywacie stylem) i mysli ze wiecznie bedzie dzieki temu zarabiac kase. Oby sie nie przeliczyla bo ktos moze ja wyprzedzic.

Naprawde obejrzyj sobie ten wywiad. Zobaczysz od ilu osob zaczerpnela pomysly.

Twiggy to legendarna modelka ale ok. Nie czepiam sie. Nie wszyscy musza znac.

Twiggy

No cóż takie jest Twoje zdanie. Moim zdaniem gdyby Rihanna zniknęła to od razu zastąpiłoby ją wiele takich samych gwiazdek.
Jak dla mnie piosenki sprzed roku nie są stare,a tym bardziej z kwietnia...dobra artystka nie musi non stop wydawac hitów desperacko próbując utrzymac sie na szczycie. Dobra wokalistka może wydawać płyty co trzy lata i odnosić sukcesy,ale sa też takie które potrafią wydać 3 płyty w ciągu 2 lat...no ale u niektórych liczy sie ilość a nie jakość. NIe rozumiem jak można posądzac np.Beyonce o kopiowanie lubią kogoś takiego jak Rihanna...skoro uważasz,ze Beyonce kopiuje to juz nie wiem co myslisz o Rihannie...tak piszesz ciagle o tym wywiadzie...czekam na linka.

Aleera_2

lubiąc*

Aleera_2

Nie jestem obeznana w popie i nie wiem jak jest tam, ale opierając się na tym jak jest w rapie to mogę stwierdzić, że dobry artysta nie robi piosenek które są hitami, ale takie, które są szanowane w jego środowisku ... chociaż pop i rap to 2 zupełnie różne światy, bo pop to zwykła komercha a rap undergrandowy jest robiony z zupełnie innego powodu niż dla kasy, więc proszę na mnie nie najeżdżać jeśli się mylę :)

Eminem11_2

Tu się niestety grubo mylisz moje droga. Nie można w żadnym razie stawiać znaku równości pomiędzy stwierdzeniem "muzyka undergroundowa, rozumiana przez środowisko", a muzyka ambitna jak sugerujesz, czy też twierdzić iż muzyka komercyjna nie jest ambitna.

Zacznijmy od tego, iż KAŻDY dobrze skonstruowany utwór muzuczny niezależnie jakiego gatunku stanie się prędzej czy pózniej komercyjnym hitem. Mowiąc "dobrze skonstruowany" mam na myśli wciągającą linię melodyczną, dobrą aranżację, oraz - co szalenie ważne - odpowiednio zastopniowane napięcie...(tak, tak - piosenka potrafi trzymać w napięciu)Zastanów się równocześnie jak łatwo zrobić tak zwany ambitny, undergroundowy, offowy, czy jak tam chcesz, kawałek. Obecnie wystarczy do tego dośc szybki komputer, nieco wiedzy na temat instrumentów muzycznych, troche pracy przez noc. No i proszę - pare sampli, tło i piosenka (bez wokalu) na ogół gotowa. oczywiście bez jakiejkolwiek melodi, monotonna na ogół, nierytmiczna, bez klimatu i napięcia. Ale za to jakaż undergroundowa, świetnie rozumiana przez znawców gatunku, a jeszcze lepiej przez znajomych twórcy.....

Spróbój za to stworzyć coś naprawdę porywającego, chwytliwego i jednocześnie na tyle ładnie zaaranżowanego, żeby dotarło do szerszej publiczności niż najwierniejsi fani gatunku - PIEKILNIE TRuDNE, wymagające miesięcy prób i ieksperymentów przedsięwziwecie, bardzo rzadko zakończone sukcesem.

Fakt - bardzo łatwo zchrzanić bobry pomysł na piosenkę, żle dobrane instrumentarium, banalny głos, czy za prosta aranżcje, albo nie tam gdzie potrzeba podbita perkusja i wychadzi wprawdzie przyjemny do posłuchania ale tandetny badziew, o którym szypko się zapomina.

Podsumowywując, bardzo wielu słabych artystów broni się stwierdzeniem , że ich muzyka jest niekomercyjna, ale ambitna i że oni się odcinają od komercji. A bzdura wierutna - poprostu nie potrafią stworzyć nic chwytliwego.
A może Mozart i Czajkowski nie byli dobrymi artystami? W końcu ich muzyka jest szanowana poza środowiskiem, i - o zgrozo - jest szalenie komercyjna w rozumieniu komercja - duża ilość sprzedanych płyt, duże zyski wytwórni muzycznych, duża popularnuść wsród społeczeństwa; wreszcze tzw "komercyjne brzmienie". Tak, tak - klasyczna muzyka klasyczna to straszna komercha, nie szkodzi jednak by była WYBITNA.

Popełniasz jeszcze jeden błąd. nie ma czegoś takiego jak "undergraundowy rap" Jest poprostu RAP, jako głowny nurt w muzyce breakbeat, i jest to określenie bardziej techniczne, niż jakościowe, natomiast pop to raczej zjawisko w muzyce będące mieszaniną wszystkich głownych stylów muzycznych.

Aha, skoro wielbisz eminema, to czemu go jednocześnie obrażasz - w końcu on robi straszną wręcz komercje...

djtechnobyte

Pewnie i masz racje ale niestety w muzyce komercyjnej wyznacznikiem sukcesu sa hity, sprzedane plyty, ilosc okladek itd. Zwlaszcza ze co chwila pojawia sie ktos nowy i ciagle trzeba o sobie przypominac.

Moim zdaniem jak na takie tempo to plyty Rihanny nie sa takie zle. Poza tym Beyonce jest juz bardzo znana, jest marka sama w sobie. Rihanna jeszcze ciagle walczy o swoja pozycje.

Z tym rozwijaniem samego siebie dobrym przykladem jest Christina Augilera skoro uwazasz ze Rihanna jest kiepska. Mozna jej nie lubic ale trzeba przyznac ze glos ma cudowny(wg. mnie bardzo ciekawy). Najpierw wywalczyla sobie pozycje i slawe(w fajniejszy lub mniej fajny sposob;-)) a potem zaryzykowala. Tworzac plyte inspirowana stara muzyka mozna bylo albo odniesc sukces albo zostac zupelnie nie zaakceptowanym. Jej sie udalo. Pokazala, ze sprawdza sie w roznych gatunkach, wprowadzila cos czego jeszcze nie bylo w muzyce komercyjnej. Beyonce nie probuje, ciagle pokazuje to samo. Przeciez ma glos, jest znana. Mogloby sie jej udac.

Co do Rihanny....Mozna o niej mowic wszystko ale i tak wole ja niz te inne plastikowe barbie na jeden sezon. Jest mloda, jeszcze same nie umie sie poruszac w tym biznesie ale ile osob z poczatku potrafi? Jest sporo niezlych debiutow a potem wielkie nic. Oczywiscie bez przesady. Cudow nie tworzy(raczej nie kupilabym jej plyty). Ma szczescie ze trafila na kogos kto nia kieruje. A czy bedzie to umiela madrze wykorzystac? czas pokaze.

Twiggy

Oj Twiggy...może i Beyonce jest "taka sama" i to jest własnie jej styl. nie zmienia sie,jej piosenki są "takie same" a nadal odności sukcesy!! zauwaz ze ryha ciągle zmienia styl! żeby w ciągu niecałych 2 lat tak centralnie zmienić styl...a no sorry,Rihana narazie go nie ma. Wielkim plusem Beyonce jest to,że nie zmienia sie tylko po to żeby przyciągnąć uwage zupełnie nową fryzurą,albo potwornie dziwkarskim strojem (patrz:wystep Rihanny na mtv movie awards) Christina ma znakomity głos,kocham słuchac jej jak śpiewa na żywo:) i jeszcze Alicia Keys jest super. I może znajdzie sie jeszcze kilka porządnych wokalistek,ale niestety jest ich baardzo mało,większość to tylko wyptapetowane,wyzywające,niepotrafiące stworzyć nic swojego,niunie...
pozdrawiam

djtechnobyte

Ok skonczmy to juz bo i tak sie nie dogadamy. jak dla mnie Beyonce jest nudna i tyle. A ty nie zmnieniasz swojego stylu? Milion razy bardziej wole Chrstine Aguilere, ktora ma ciagle jakies nowe pomysly. Puki co Beyonce nie jest zadna legenda i nie zapracowala na to miano. Nie wnosi nic nowego. Piszesz tak jakby ona sie wyzywajaco nie ubierala. juz nie przesadzaj. zreszta to tylko ciuchy nic wiecej. A tak wogole to w jakim ja linku napisalam ze luie Rihanne? Chyba aby kogos bronic nie trzeba byc jego fanem. Jesli lubisz Augilere to najwyrazniej nie przeszkada ci to w jaki sposob zbobyla slawe. A przeszkadza ci fryzura Rihanny? To juz naprawde czepianie sie byle bzdury. Jak ci sie juz skoczyly argumenty za co ja pojechac to czasami lepiej dac sobie spokoj. kazda gwiazda ciagle zmienia swoj wyglad ale do kogos trzeba sie o to doczepic.

djtechnobyte

http://www.youtube.com/watch?v=0Qd9L3AN-Ww no i tak wlasnie spiewa Beyonce na zywo. Nie brzmi jak na plycie co? Na dodatek jak juz cos zaspiewa to tylko zwrotki. juz wiecej sie ochodzi po tej scenie.

Twiggy

Twiggy, ale widzisz, dajmy na to taki KRS One jest po 2Pacu uznawany za jednego z najlepszych raperów, a nie przypomninam sobie, żeby kiedykolwiek o nim pisano w jakis czasopismach czy lecial na vivie ...

Teraz ci mogę wymienić tysiąc pięcet sto dziewięcet utworów rapowych który żaden szanujący się hip-hopowiec nie odważy nazwać słabym a nie jest komercyjny w żadnym stopniu. "Obecnie wystarczy do tego dośc szybki komputer" - teraz to se wisz, teraz to undergrundem nazywany jest 50 Cent (buhahahahaha xDxDxD) ja mówie o PRAWDZIWYM UNDEGRANDZIE, Ice-T, Krs One, itp, a to wszystko rozwijało się w latach siedemdziesiątych :) "Ale za to jakaż undergroundowa, świetnie rozumiana przez znawców gatunku, a jeszcze lepiej przez znajomych twórcy..... " - powiedz z reka na sercu, ile slyszalas piosenek Run DMC, Gang Starru, EminEma za czasow kiedy jeszcze robil muzyke w podziemiu, Big L czy Krs One, ze tak twierdzisz?? :D:D Myslis, ze jak w podziemiu to super?? Wienkszosc raperow z podziemia jest po prostu nieakceptowanych przez fanow danego gatunku (polecam 8.Mile). Teraz pomysl: sprzedac sie dla kasy i odniesc sukces to nie problem bo wszendzie w mediach bendzie o tobie glosno. Prawdziwa sztuka to bycie cenionym w swoim srodowisku i nie sprzedac sie dla kasy. Dlatego uwazam za najlepszego rapera 2Paca, bo nigdy nie zrobil niczego dla kasy, a jego plyty ciongle sie sprzedaja swietnie. To ludzie po prostu po smierci zrobili z niego komercyjne scierwo, bo za zycia nic komercyjnego nie zrobil.

Tu sie z toba zgodze.

Tu tez xD

I tu tez sie zgodze, ze duzo artystow slabych broni sie "Jestem dobry, bo z undergrandu" ale o nich szybko sie zapomina. Np. nie wmoisz zadnemu rasowemu hip-hopowcowi ze Big L jest slabym raperem :)

I tu sie myslisz, mowiac, ze rap jest wszendzie taki sam sproboj porownac do sebie muzyke Akona (nie wiem jak to nazwac, hiphopolorap?! xD) I np. Dr. Dre. (Gangsta rap). To jest niemozliwe, bo jedno od drugiego sie diametralnie rozni. A teraz porownaj 50 Centa do takiego KRS ONE - teksty, bity, flow, dissy, punchline ... tez nie do porownania :D To sa po prostu poziomy, jedni artysci go utrzymuja, a inni nie

ZARAZ ZARAZ, a gdzie ja napisalam, ze nie lubie komerchy?!

Eminem11_2

akurat to byłoo do mnie:)

Żeby sie już nie rozpisywać i nie dyskutować niepotrzebnie bezowocnie (nie jestem znawcą muzyki rap w sencie pasjonatem), to zgadzam sie z twierdzeniem, iż istnieje sporo artystów, którzy tworzą zupełnie nie z myslą o pieniądzu, czy komercji, a ze są wybitnie utalentowani, to chcąc nie chcąt tworzą dzieło, które w końcu staje sie komercją. Tak chyba było z 2Pakiem, o którym zresztą czytalem ,iż w swojej tworczości wychodził daleko poza obszar muzyki RAP, czy muzyki wogóle; napisał całą masę takstów, wierszy, czy sampli, które zostały wykorzystane na potrzeby innych twórców, czy stylów muzycznych.

Możesz mi podesłać pare tych piosenek, o których piszesz (przez YOUTUBE), myśle, iż mimo że nie sa, jakieś specjalnie komercyjne, to przynajmniej pare z nich powinno sie na tym portalu znalesc.:)

djtechnobyte

Hymmm, po 1 tego jest za dużo żeby wrzucać linków, po 2 większosć nie ma teledysków :):) Ale mogę ci podać jakie płyty w całości możesz sobie pościągać np. z Aresa albo z torrentów :) Ja ściągam je z Aresa :)

2Pac - 2Pacalypse Now, All Eyez On Me, Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.
Notorious B.I.G. - Ready to die, Life After Death
Dr. Dre - The Chronic, Chronic 2001
Snoop Dogg - Doggystyle, Tha Last Meal, The Dogg Father
KRS One -KRS-ONE,Return of the Boom Bap,A Retrospective,The Sneak Attack
Gang Starr - No More Mr. Nice Guy, Hard to Earn, Moment of Truth
Talib Kweli - Black Star, Quality
Public Enemy - Yo! Bum Rush the Show, It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back , Fight the Power...Live!, Apocalypse '91...The Enemy Strikes Black, Revolverlution
Big L - The Big Picture, A Freestyle History
Eazy-E - Gangsta Memorial Edition
N.W.A - N.W.A. and the Posse, Straight Outta Compton, 100 Miles and Runnin'

Eminem11_2

Twiggy ciagle pisałas o rzekomym wywiadzie beyonce gdzie opowiadała o inspiracjach,wiec poprosze o linka do tego wywiadu:) beyonce moze i nie jest legenda,ale jest na tyle utalentowana ze jest znana w innych srodowiskach,nie tylko r'n'b. No ale nie zagłębiajmy sie. Myslalam,ze lubisz Rihane skoro tak bardzo ją bronisz,hehe no ale spoko. dzieki za linka,super wystep Bee:) Nie widziałam go,jeszcze raz dzieki:) zaśpiewała pięknie,bez fałszu i jak zwykle pokazała że ma talent. No ale rozumiem,ze według Ciebie jest nuda,kazdy ma inne gusta
pozdrawiam:)
PS.Tym tekstem ze Beyonce nawet refrenu nie spiewa mnie dobiłas...xD <brawo> dobre,dobre w koncu cos mi humor poprawiło xD hehheeheeheh,naprawde swietny argument

pozdrawiam Cie Eminemku!:*

djtechnobyte

No coz jak widac dobra mina do zlej gry to podstawa. Ty to dopracowalas do perfekcji. na dodatek powtarzasz moje wypowiedzi. Ech....

Ten wywiad ogladalam na MTV. Pewnie jest na youTube poszukaj sobie.

Nie wiem co cie tak smieszy. To ze ona polowy utworu nawet nie zaspiewala? No rzeczywiscie zabawne. Wiecej juz krecila tylkiem. No ale kazdy robi to co umie najlepiej. Czyms trzeba widzow zająć.

Twiggy

Oj i znowu chyba zła jestes na mnie ;)
"No coz jak widac dobra mina do zlej gry to podstawa. Ty to dopracowalas do perfekcji. na dodatek powtarzasz moje wypowiedzi. Ech.... " możesz to wytłumaczyc bo nie za bardzo rozumiem...

Aahh mam sobie sama poszukac ten rzekomy wywiad...no taak,oczywiscie,czemu byłam pewna ze tak napiszesz?:P

Śmieszmy mnie to że czepiasz sie ze na jakims tam wystepie Beyonce nie śpiewała całego refrenu...co to wogle za argument??? tysiące gwiazdek tak robi,w tym wspaniała Ryhana...raz Beyonce śpiewa cały,raz nie,raz śpiewa inną piosenke do konca a raz konczy w połowie i tanczy,ludzi w czym problem?! :P każdy wystep jest inny i na każdy ma wyglądac inaczej,wogle nie rozumiem tego "argumentu"...no ale dobra hehe:P

djtechnobyte

Nie jestem na ciebie zla bo raczej nie prowokuja mnie takie teksty. Jak nie rozumiesz to juz nie moj problem.

Teraz jeszcze mi pewnie wmowisz ze tego wywiadu nie ma. Ech....No to ci ulatwie. Wywiad ten pochodzi z dodatku do reedycji jej ostatniej plyty. Omawia w nim po kolei kazdy swoj teledysk. Co ciezko poszukac?

Nie chodzi tu o refren tylko o calosc. Ona malo co spiewa na tych koncertach a jak juz to dyszy jakby maraton przebiegla. I ty to nazywasz wspanialym wystepem?

Skoncz z tym hehe bo widzac malo masz do powiedzenia. Pisz sobie co chcesz mnie nie przekonasz. Wyklucasz sie a jakiejs wielkiej wiedzy nie posiadasz. Dobra ja mam dosyc. jak skonczysz podstawowke to sie odezwij bo ta dyskusja ma wyjatkowo zenujacy poziom. Niby nie zazdroscisz Rihannie ale po twoich komentarzach mozna wywnioskowac co innego. Ty w jej wieku pewnie dalej bedziesz siedziala przed kompem i jechala po innych dla poprawienia humoru. Mozesz juz nie pisac jak cie to rozsmieszylo, jak ci jest mnie zal i jaka beyonce jest wspaniala. Zaoszczedzisz sobie czasu. I popracuj troche nad inteligencja bo cos wielu rzeczy nie rozumiesz. Koniec tematu.

Twiggy

Wiedziałam xD że w koncu dojdzie to typowych zagrywek z podstawówką itd,jakie to oryginalne :P
Nie tylko ja nazywam wystepy Beyonce wspaniałymi-nazywają ja tez ci co sie NAPRAWDE znają na muzyce. gdyby było inaczej nie dostawałaby tylu nagród własnie za wystepy na żywo,chociażby Grammy za zaśpiewaną na żywo tą oto piosenke:http://pl.youtube.com/watch?v=-XFANgEgIKA nawet nie musze komentowac bardziej tego wystepu,bo zgadzam sie ze wszystkimi komenatrzami do niego...;]
Nie twierdze,ze posiadam wielką wiedze i nie próbuje robić z siebie mądrej,w przeciwieństwie do Ciebe:P
"Ty w jej wieku pewnie dalej bedziesz siedziala przed kompem " tym do dowaliłaś xD chyba każda osoba w jej wieku siedzi przed kompem...wybacz,ale musze napisac hehehe bo mnie to śmieszy:P
Jeśli naprawde nie wiesz co jeszzce napisac to mozemy zakonczyc temta;)
papa:)
PS.Jesli sie komus pisze cos o jakichs wywiadach to zywkle podaje sie linki,a nie "znajdź se sam":) to taka rada na przyszłość

Aleera_2

Twiggy i znowu ty zaczynasz te dziecinne teksty

Eminem11_2

moje drogie miłe panny;) pragnę przypomnieć, iż dyskusja którą zapoczątkowalem dotyczy rihanny, a nie beyonce:)
I nie przekszykujcie sie jak przekupki na bazarze, bo to filmweb wiec trzymajmy jakis poziom.
pzdr

djtechnobyte

No wiesz,rihana ma ścisły związek z beyonce niestety...:P no ale w sumie masz racje,ja juz napisałam co chciałam;) pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones