Rock Hudson

Roy Harold Scherer Jr.

7,9
1 912 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rock Hudson

Rock

użytkownik usunięty

Facet o idealnej urodzie. Wysoki, muskularny, przystojny, blue-eyed, czarne włosy... I na ekranie naprawdę świetnie grał miłość do kobiety. A był zdeklarowanym homoseksualistą. Pierwsza chyba tak powszechnie znana ofiara AIDS. Pod koniec życia, choć dopiero dobiegał sześćdziesiątki, zupełnie nie był podobny do siebie samego z tych wielkich, hollywoodzkich lat. Trochę mu współczuję-musiał ukrywać się ze swoją orientacją, czytałam o nim książkę. Małżeństwo z własną sekretarką było fikcyjne, zaaranżowane przez wytwórnię dla odwrócenia jakichkolwiek podejrzeń o homoseksualizm (ponoć Rock tak nie wytrzymywał bliskości z kobietami na ekranie, że odreagowywał sobie z młodymi chłopcami na różnych "orgiach"). Gdyby ludziom pozwolono być sobą w tamtych czasach, to uniknięto by hipokryzji, a przez to-wielu dramatów...
A co do jego aktorstwa, w "Olbrzymie" był naprawdę dobry, ale mi najbardziej się podobał w dosyć nieudanej ekranizacji "Pożegnania z bronią", wyprodukowanej przez Selznicka, gdzie partnerowała mu starsza od niego o 6 lat żona producenta, wybitna aktorka Jennifer Jones. Naprawdę wzruszająca rola.

"blue-eyed" ???

Jesteś pewna, że piszesz o TYM Rocku Hudsonie?

Przecież ciemniejszych oczu od jego to trudno byłoby znaleźć! Miał brązowe, prawie czarne oczy!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Zawód artystyczny przyciągający gejów, których w nim mnóstwo, ale ponieważ widzowie, zwłaszcza kobiecy ciężko przyjmują prawdę, że ich idol woli od nich chłopaków to cóż wielu udaje. Rock nie był pierwszy ani tym bardziej ostatni (vide przykład Kevina Spacey) był po prostu jednym z wielu. W Polsce myślę, że jest to jeszcze bardziej ukryte. O wielu ludziach z showbiznesu nie dowiedzieliśmy się nigdy prawdy co do ich preferencji.

miko_klimkiew

Tak samo wśród polityków, a wśród księży to już w ogóle. Dobrze, że przynajmniej wśród aktorów ten trend się zmienia i zaczynają żyć otwarcie. Nie mówię tutaj o Polsce. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones