Roger Corman

Roger William Corman

6,9
493 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Roger Corman

Corman tylko w latach 90-tych wyprodukował ponad 100 filmów, z czego nie widziałem ani
jednego. Pamiętam za to Kruka z młodziutkim, nikomu nieznanym Jackiem Nicholsonem,
ale to było w latach 60-tych. Zjawiskowy facet na miarę Eda Woodsa.

aabraq

Raczej kasiasty, a nie tam żaden pracoholik. Wiesz na czym polega rola producenta filmowego? Wykłada kase na film i tyle się napracował...

Detoksynator

Eee, policz sobie, ile filmów sam wyreżyserował...

aabraq

Pisałeś o produkcji filmów jakoby to była ciężka praca, dlatego sprostowałem.. co do jego reżyserii, fakt natrzaskał sporo, szkoda tylko, że poza "Sklepikiem z Horrorami" to sama chała mu wyszła. Sam przyznajesz, że nie widziałeś ani jednego jego filmu. Dlaczego? Bo to tandeta, której nie warto puszczać nawet w telewizji Mango..

Detoksynator

Kruk był niezły, Dzikie Anioły świetne, ale fakt że reszty nie znam... nie ma co jednak generalizować, każdemu zdarzają się wpadki, ale ile ich Corman miał, to nie oceniam, na pewno jednak nie były to SAME wpadki.

Detoksynator

Upadek dom Usher, w ogóle cała seria Poe według Cormana (ah te niedzielne wieczory na początku lat 90-tych) to fajne kino. Jest to kino klasy B, ale na poziomie!

Detoksynator

Za tandetę nie dostaje się Oscara za całokształt twórczości.

użytkownik usunięty
Detoksynator

Pieprzysz od rzeczy. Produkcja nie polega jedynie na wykładaniu kasy na projekt.

aabraq

Odnośnie do tego czy "pracoholik" czy zaledwie "kasiasty" - zależy. Są producenci, którzy aktywnie włączają się w proces produkcji, "doglądając" jej, co często prowadzi do spięć z reżyserami i tac, którzy w pracę zupełnie nie ingeruja. Ich pieniądze (lub studia, które reprezentują), ich decyzja. Nie wiem jak jest z Rogerem Cormanem.

aabraq

W latach 60' nakręcił sporo znanych filmów z Vincentem Price np:
Zagłada domu Usherów 1960
Studnia i wahadło 1961
Opowieści niesamowite 1962
Nawiedzony pałac 1963
Kruk 1963
Maska Czerwonego Moru 1964
Grobowiec Ligei 1964

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones