Romy SchneiderI

Rosemarie Magdalena Albach-Retty

8,5
2 066 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Romy Schneider

Widziałam z nią trylogię "Sissi", "Dziewczęta w mundurkach" i "Madchenjahre einer Konigen" i chciałabym wiedzieć, z jakimi filmami Romy warto się zapoznać. ;)

Kinomaniaczka_

Z czystym sumieniem mogę polecić:
- "Zamieńmy się męźami"
- "Co słychać, koteczku?" (w obu tych filmach Romy zaprezentowała swój talent komediowy)
- "Basen"
- "Okruchy życia" (piękny, poruszający film)
- "Max i ferajna"
- "Cezar i Rozalia" (jeden z piękniejszych filmów Romy, o ile nie najpiękniejszy)
- "Taka zwykła historia" (nie wiadomo co lepsze - sam film czy gra Romy)
- "Śmierć na żywo"
To moje typy na dzień dzisiejszy. Nie oglądałam absolutnie wszystkich filmów z Romy z powodu problemów z ich zdobyciem, ale większość widziałam. Jak tylko uzupełnię braki w jej filmografii to może dorzucę tu jakiś jeszcze film warty obejrzenia. Życzę miłego oglądania :)

Johanna

mam pytanie- czy masz może do któregoś z filmów z Romy napisy?? Bo jak nie mam problemu z posiadaniem filmu, tak mój francuski/niemiecki są na poziomie zerowym.
Bardzo proszę o odpowiedź

kasia_ch

Oj nie, niestety nie mam aktualnie żadnych napisów do filmów z Romy. Ale polecam Ci stronkę www.napisy.info. Na dzień dzisiejszy są tam napisy do "Dziewcząt w mundurkach", "Basenu", "Bocciaccio '70", "Co słychać, koteczku", "Okruchów życia" i do "Cezara i Rozalii", z tym, że te ostatnie są tylko w języku angielskim, ale grunt, że są. Jeśli znasz angielski to nie powinno być problemu :) Ogólnie to tych napisów na tej stronie jest dość mało (chociaż dobrze, że w ogóle jakieś są), ale myślę, że z czasem będzie ich więcej. Mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu pomogłam :) A jeżeli uda mi się znaleźć napisy do innych filmów z Romy to na pewno się odezwę. Pozdrawiam

Kinomaniaczka_

Bezapelacyjnie jej najlepszym filmem i jej najlepszą rolą jest "L'important c'est d'aimer" (1974) Żuławskiego.
Poza tym świetnym filmem jest "Okruchy życia" (1970) Suteta. Te dwa filmy, a w szczególności ten pierwszy,
są w jej filmografi wyjątkowe.

Cpt_Spaulding

*Sauteta.


za krótki<br/>


<br/>


<br/>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones