Rooney Mara

Patricia Rooney Mara

8,1
22 844 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rooney Mara

Do tych którzy krytykuja jej grę aktorską w filmie ''Dziewczyna z tatuażem''...Nie rozumiem jak mozna sceny gwałtu oraz sceny jak mści sie na swoim kuratorze nie uznac za bardzo dobrą grę aktorską....(a takie sceny do najłatwiejszych nie należą) Dziewczyna byla genialna....

buterfly

Zgadzam się, że zagrała świetnie. Dopiero po kilkukrotnym obejrzeniu "Dziewczyny z tatuażem" mogłam przetrawić scenę gwałtu. Wcześniej ta scena wywoływała odruch wymiotny i było mi głupio, że "to" oglądam. Przebrnęłam tylko dzięki świadomości, że to tylko gra aktorska.

martusia_468

Ja bez problemu przetrwałem :) - Natomiast z resztą się zgadzam ;)

Good_Girl_Gone_Bad

wstrząsająca scena, choć wielka szkoda, że tym samym się nie odpłaciła potem po paralizatorze, albo i gorszym

Good_Girl_Gone_Bad

U mnie Dziewczyna z tatuażem przyjęła się mieszanie z jednej strony świetny Craig, Muzyka wybitna, Klimat geniusz i aura niepokoju też a z drugiej za długi film, trzy zakończenia dziwnie oraz właśnie (i się pewnie narażę się hejt ale moje odczucia ok) Rooney Mara w roli tytułowej która była no Nijaka i spokojnie to nie jest zła rola ba jest ok i ma mocne momenty jednak przez cały film musiałem oglądać Kamienną pokerową twarz i denerwowało mnie to choć jak już dołącza do Postaci Craiga w tym śledztwie to super ale mi nie podeszła sorry i jak na razie jest to najsłabszy film Finchera jaki oglądałem wciąż dobry ale strikte to Fight Club, Benjamina Buttona, Zodiaka czy Siedem nie dorasta. A nie widziałem Azylu, Gone Girl i Gry no jeszcze Manka więc może lista filmów Finchera się zmieni.

PrimalElf1512

Zodiaka oceniłem ciut niżej niż Siedem i Dziewczynę z tatuażem mimo to polecam te filmy, nawet jeżeli nie jestem się fanem thrillerów. Mam nadzieje, że uda mi się nadrobić Zaginioną dziewczynę a od siebie mimo skrajny opinii na Filmwebie w tym gatunku mogę polecić Contratiempo. Niewidzialny gość (2016), jeżeli jesteś fanem suspensu, to zapewniam, że będziesz zaskakiwany aż do finału.

buterfly

Dzięki może sprawdzę. A do Finchera jak na razie widziałem pięć z jego filmografi cztery arcydzieła i jeden ok film. I nie widziałem jeszcze Gry, Azylu, Manka czy właśnie Zaginionej dziewczyny ale nadrobię. Ale jeśli chodzi o filmy Finchera to powinienem wspomnieć o Obcy 3 tylko że pomimo tego że bardzo lubię ten film (Jak zresztą całą starą trylogie pomijając Czwórkę) choć nie przestraszył mnie i oceniłem pozytywnie ale nie zgadzam się z samym reżyserem to nie jego film tylko studia jak mówił a jego właściwy debiut to Siedem.

PrimalElf1512

Fisher nie zgadzał się z producentami co do obranego ostatecznie scenariusza pod tym względem, bo dziś dzień uważam, że to nie jego film, chociaż uważam, że jego rękę jako reżysera zauważalna jest po dziś dzień ten temat porusza też ten artykuł. https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-125-obcy-3-1992-recenzja-opin ie-blu-ray-dvd

Jestem też ciekawy Manka z racji iż jestem fanem starszego kina. Temat ciekawy chociaż recenzje widzów dość przeciętne.

buterfly

Polskie recenzje przeciętne a w stanach lepsze. Dlatego najlepiej obejrzeć samemu i wyrobić opinie sobie.

buterfly

Ja tak robie

PrimalElf1512

Na rottentomatoes opinie widzów to 60 procent pozytywne opinie jednak przyznam, że oczekiwałem więcej, zważywszy na obsadę. Nie mniej oczywiście najlepiej jest wyrobić sobie własne zdanie po obejrzeniu.

buterfly

Który miał 60%? Mank?

PrimalElf1512

Tak miedzy opniami krtyków jest dość zacząca różnica bo aż 23 procentowa.

PrimalElf1512

https://www.rottentomatoes.com/m/mank

buterfly

A kto z tych tam widzów oczekiwał od tego typu filmu?
Akcji, durnej CGI walki w stylu Marvela? Rozumiem że subiektywna opinia i ten ale jak ktoś ocenia taki film na 2/10 i piszę że ,,nuda,zbyt mądre phh Marvel lepszy"
To albo oczekiwał czegoś innego lub film nie dla niego proste Film nie dla wszystkich.

buterfly

Dla tego opinii widzów traktować różnie ja tak robię podobnie z krytyką raz się zgadzasz z jednymi a raz z drugimi lub po obu stronach.

buterfly




https://www.youtube.com/watch?v=AHajTiX7-4c ----------
https://www.youtube.com/watch?v=Ik1DqyF3IrM

PrimalElf1512

Dzięki za obje recezje. Zdecydowanie Mank nie zadowoli wszystkich, ale też uważam ż e nie po to tworzy się filmy Mank mogę przypusczać po recenzjach ucieszy zainteresowanych kinem i polityką USA w latach 30,40 i dla takich osób będzie to skarbnica wiedzy. Dla reszty nie interesujących się tematem ówczesnego Hollywood owszem może film wynudzić jednak gdyby film miał zadowolić większoś ówczesnej publiki zwłascza Amerykańskiej to niestety jak wspominałeś musiałby być koleją odsłoną Spider-Mana lub Venoma do którego sam miałem duże oczekiwana ale mnie zawiódł w każdym aspekcie filmowym.

buterfly

No widzis

PrimalElf1512

Jedynie co możemy zrobić to polecać sobie filmy inne niż kolejna odsłona filmu komiksowego od Marvela czy DC.

buterfly

Idealnie bo od początków pandemii unikam MCU. Oglądam filmy inne: Wojenne, Biografie, Kryminały i tak dalej. I nawet staram się chodzić do kina nie ciekawe produkcje np: Ostatni mój seans w kinie to Dom Gucci film kontrowersyjny ale mi się podobało choć nie lubie mody ogólnie. Oceniłem 8/10 miłe prawie trzy godziny a od tamtego roku masowo nadrabiam albo jakiś klasyk kina lub bardzo niedocenione filmy.

użytkownik usunięty
Good_Girl_Gone_Bad

Co takiego? Wiesz, co oznacza określenie „być zmanierowanym?” Jak nie to sprawdź sobie, bo to jest perfekcyjne jej określenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones