Samuel Fuller

Samuel Michael Fuller

7,1
139 ocen pracy reżysera
W 1959 roku napisał, wyreżyserował i wyprodukował pilot serialu "Dogface", który przedstawił telewizji CBS, jednak stacja nie zdecydowała się na rozwinięcie projektu.
Miał reżyserować film "Człowiek klanu". Ostatecznie zrobił to jednak Terence Young.
W młodości pracował jako reporter kryminalny dla gazety New York Evening Graphic.
Napisał scenariusz i był pierwszym reżyserem filmu "Tropiciele", jednak wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcję wstrzymano. Wytwórnia nie była zadowolona z pierwszych efektów, dlatego wymieniła całą obsadę poza Richardem Harrisem i zatrudniła nowego scenarzystę, zaś na stołku reżyserskim Fullera zastąpił Barry Shear.
Napisał następujące książki:
- 1935 r. - "Burn, Baby, Burn!";
- 1936 r. - "Test Tube Baby", "Make Up and Kiss";
- 1943 r. - "The Dark Page";
- 1966 r. - "Crown of India";
- 1971 r. - "144 Piccadilly";
- 1986 r. - "Pecos Bill and the Soho Kid";
- 1988 r. - "Quint's World";
- 1993 r. - "Brainquake";
- 2002 r. - "A Third Face: My Tale of Writing, Fighting and Filmmaking".
Zamierzał wyreżyserować film "Flowers of Evil", który był wersją science-fiction komedii "Lizystrata" Arystofanesa i opowiadał o tajemniczym, międzynarodowym stowarzyszeniu pięknych kobiet, które stosowały seks, naukę i przemoc, aby zapewnić pokój na świecie. Zdjęcia miały odbyć się w Paryżu, jednak ostatecznie producent zrezygnował z finansowania projektu.
Napisał oryginalny scenariusz "Balzac", który był biografią jego ulubionego pisarza Honoré de Balzaca, jednak nie udało mu się go zrealizować przed śmiercią.
Miał napisać scenariusz i na jego podstawie wyreżyserować film "The Story of Esther Costello", jednak zrezygnował przez opóźnienia w produkcji i problem z obsadzeniem głównej roli. Film nakręcił David Miller w oparciu o tekst Charlesa Kaufmana.
Zmarł w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Służył jako strzelec w Pierwszej Dywizji Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych podczas II Wojny Światowej. Został odznaczony Srebrną Gwiazdą, Brązową Gwiazdą oraz Purpurowym Sercem.
Ma starszego brata Vinga.
W 1994 roku doznał udaru mózgu, którego skutkiem była afazja.
Planował wyreżyserować adaptację powieści "Ucieczka gangstera" Jima Thompsona, jednak ostatecznie zrobił to Sam Peckinpah.
W 1956 roku założył własną wytwórnię filmową, Globe Enterprises.
W 1945 roku brał udział w wyzwoleniu niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Falkenau w Sokolovie (Czechosłowacja, obecnie Czechy). Wydarzenie utrwalił na taśmie filmowej. Materiał ten, znany jako "V-E +1", został zaprezentowany w dokumencie "Falkenau, the Impossible".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones