Siergiej Eisenstein

Siergiej Michajłowicz Eisenstein

8,0
435 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Siergiej Eisenstein

umarł w 48 roku a pisze scenariusze, rezyseruje i występuje wg filmwebu w latach 70tych,80tych a nawet 2000 roku...hmmm :/

wolf6666

Chodzi o to, że jest autorem scenariusza i reżyserem filmu, ktory w roku 1979 został na nowo zmontowany i wprowadzony na ekrany w innej wersji.

Kombi

Dzięki:] bo już myślałem że jestem "nie halo"

wolf6666

Czy to tłumaczy też fakt, że występował w filmach ponad 50 lat po swojej śmierci? :):)

Tuulikki

Oczywiście, gdyż filmy w których "występował" 50 lat po śmierci były filmami dokumentalnymi i pokazano w nim zdjęcia archiwalne Eisensteina.

Jessie

Jeżeli ktoś się pojawia w retrospekcjach to jest uwaględniany w obsadzie filmu na filmwebie z dopiskiem coś a'la "(zdjęcia archiwalne"). Racja?

wolf6666

Iwan Groźny II został zakazany w Rosji i na premierę musiał czekać do śmierci Stalina, czyli 12 lat. Część trzecia również została nakręcona w tamtych czasach.
W ogóle to bardzo trudny temat do opisania, więc polecam sobie troszkę poczytać o tym panu.

Z niech żyje Meksyk było tak, że został zrekonstruowany przez G. Aleksandrowa i przedstawiony w 1979. Zdaje mi się, że wersja z 1932 roku nigdy się nie ukazała, a oficjalna premiera to tylko i wyłącznie 1979, ale mogę się w tej sprawie mylić.

Lambro

Niech żyje Meksyk nie zostało dokończone bo przekroczył budżet za film i musiał wrócić do kraju, film został pocięty i sprzedany. Aleksandrow go zmontował , starał się go zrobić tak by jak najwierniej ukazać to co Eisenstein miał na myśli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones