Stanisław Jasiukiewicz

8,0
7 758 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Jasiukiewicz

Był planowany do roli życia. Mial zagrać Bogumiła w "Nocach i Dniach". Swiadomie odmówił, wiedząc, że jest chory na raka i może nie zdążyć. Nie chciał stawiać Jerzego Antczaka (reżysera) w trudnej sytuacji. Wspaniały gest!

ELIOT100

Jerzy Antczak pisze w książce"Noce i dnie mojego życia":Niezwykła prawość i lojalność kazały Jasiukowi ustrzec mnie przed katastrofą, bo przecież mógłby odejść w czasie realizacji filmu (...)W czasie kręcenia ślubu Barbary i Bogumiła przyszedł do kościoła Wizytek. Stał cicho w nawie bocznej i płakał. Pamiętam, jak łzy płynęły mu po policzkach. Ktoś mnie odwołał. Kiedy wróciłem, już go nie było. Umarł w dniu, w którym kręciliśmy scenę z nenufarami."

ELIOT100

Odmówił też roli Dowghirda w Czarnych Chmurach. Z tychże samych powodów. Rolę otrzymał Pietraszak.

ELIOT100

nawet teraz z tą chorobą nie zyja dlugo

ELIOT100

Ale z pewnością "Noce i dnie" oraz "Czarne chmury" nie ucierpiały na tym. Role Bińczyckiego i Pietraszaka były wyśmienite.

qqryqu

DOKŁADNIE!!! Zwłaszcza Jerzy Bińczycki zagrał rolę życia

ELIOT100

Byłby pięknym Bogumiłem.

duzami

Do takiego Bogumiła to i jak bym wzdychała ;)).

ELIOT100

Niezwykłe w tej historii jest to, że zmarł w dniu kiedy kręcono scenę ślubu Bogumiła i Barbary.

zygmaj

Tak czytałem, lecz widzę, że było to w dniu sceny z nenufarami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones