Stanley Kubrick

8,9
13 470 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Może mi ktoś napisać? Byłbym wdzięczny.

Jachu95

Ponoć dopadł Kubricka we śnie zawał serca. Nie cierpiał. Inne źródła podają, że po prostu zmarł podczas snu. Wygląda to trochę tak, jakby nawet własną śmierć zdołał sobie wyreżyserować. Bez bólu, bez cierpienia. Kładziesz się spać, zasypiasz i już. The End.

La_Pier

Hmm... na prawdę dziwne.

Jachu95

Tak, gdyby śmierć na zawał nie była najczęstszą przyczyną zgonów na świecie, to byłoby to równie dziwne jak zgon od udławienia się pestką brzoskwini w klatce z tygrysami podczas konsumpcji banana.

SanjurodeValmont

Haha, jeszcze parę takich komentarzy i chyba zejdę dokładnie w ten sam sposób. Właśnie mnie rozwaliłeś/aś i przez Ciebie nie zasnę przez resztę nocy ze smiechu. Ładnie to tak? ;)

Monaco_filmweb

Ja wiem czy ładnie, ważne że efektywne :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sony_West

Na pewno był zabawniejszy niż ten Twój powyżej. Przynajmniej nie był chamski.

Jachu95

Opowiem wam kiedyś jak zmarłem.

stanley_kubrick

ok stanley

stanley_kubrick

człowieku jesteś moim bogiem

stanley_kubrick

Nakręć o tym film!

stanley_kubrick

Kiedy opowiesz?

stanley_kubrick

No nie opowiedziales :(

stanley_kubrick

Kiedy ta opowieść? Już 6 lat czekam :(

Jachu95

Kubrick zmarł/został zabity 666 dni przed 1 stycznia 2001 r. Tego samego roku który figuruje w jego filmie Odyseja Kosmiczna:2001. Czy to przypadek? Czy został zabity za ujawnienie tajemnic iluminatów w filmie Oczy szeroko zamknięte? A może przez FBI które obawiało się o ujawnienie tajemnicy lotu na księżyc wyreżyserowanego podobno przez Kubricka. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

lukasz_beta

Dokładnie tak było.

stanley_kubrick

Zlikwidowali go, córeczkę przekupili (w swoich filmach Kubrick ukrył wiele cennych przekazów), córeczka po śmierci zrobiła z niego wariata. Kiedyś w necie natrafiłem na stare karty illuminati, (wiadomo większość zdarzeń z tych kart się spełniło) na jednej z tych kart, było dwóch astronautów sterowanych na sznurkach niewidzialnej ręki.

lukasz_beta

A ja myślę, że zabili go iluminaci za ujawnienie w reżyserii lotu na księżyc tajemnic Iluminatów, Opus Dei, Masonów, Rządu Światowego, Grupy Bildeberg, Skull & Bones i Mędrców Syjonu.

lukasz_beta

Antek? To ty?

lukasz_beta

Nie no oficjalnie zmarł we śnie podobno, a jak wiadomo oficjalne wersje to wersje w które mamy wierzyć i koniec. Nierespektowanie tej zasady może skończyć się samobójstwem lub zgonem we śnie

Jachu95

Ale ze mnie debil !!! Nawet nie wiedziałem, że ten pan nie żyje. Wchodzę na forum i widzę temat "Jak Zmarł". Myślę, koleś sobie jaja robi. Otwieram z ciekawości zobaczyć jak go zaraz zjadą. Widzę normalne odpowiedzi, więc wchodzę na Wiki, a tu się okazuje, że nie żyje już 12 lat. Nieźle. A ja się zastanawiałem, czy będzie jeszcze kręcić jakieś filmy.

DarkHunter

Nie żyje i pozostawił po sobie bardzo ciekawą prośbę dotyczącą filmów - otóż wszystkie jego filmy są (a przynajmniej powinny być) puszczane bez lektora, tylko z napisami - zdaniem Kubricka lektor osłabiał, spłacał i upraszczał grę aktorów. Ja jestem mu za to ogromnie wdzięczna, chciałabym, żeby we wszystkich filmach tak było. :P
Niestety nie zawsze ta jego wola jest spełniana - ostatnio widziałam "Lśnienie" w tv (niestety nie pamiętam kanału) z lektorem. Parę dni później ten film był emitowany na "Dwójce" i tutaj już były napisy.

Monaco_filmweb

Zapewne TCM nie przestrzega tej prośby

Kamileki

Bardzo możliwe, że to była ta stacja. Nawet więcej niż prawdopodobne. Dziękuję za przypomnienie. :)

Kamileki

Prawda, na tym kanale puszczane są jego filmy z lektorem(przynajmniej jak ja oglądałem, niedawno).

Mjuuuz

Na tvn Lśnienie było z napisami
Na Zone Europa Kiedyś widziałem odyseję to też była z napisami :d

Kamileki

Dziwi mnie to, że stacja do której mam taki szacunek puszcza jego filmy z lektorem, a TVN, który jest mało obiektywnym medium respektuje wolę Kubricka.

użytkownik usunięty
czarnymen

Czyżbyś w swojej przenikliwości zgłębił zakamarki nikczemności ludzkiej i spodziewał się, że TVN posłuży się lektorem, by przemycić ukryte manipulacyjne treści polityczne?

Tak na serio to się nabijam z tej nagonki na TVN. Ale wydawało mi się, że prędzej TCM będzie puszczał filmy z napisami niż TVN(teraz można na szczęście samemu ustawiać napisy w N'ce), który jest telewizją mainstream'ową.

czarnymen

Jak można mieć szacunek do sprzedajnej dziwki?

Monaco_filmweb

Na +alekino leciał właśnie Full Metal Jacket.... z napisami :)

użytkownik usunięty
Monaco_filmweb

Też oglądałem Lśnienie na dwójce. Była z napisami.

No mówię, że były z napisami na dwójce. :)

Monaco_filmweb

Otóż to! Kiedyś widziałem "Ścieżki chwały" z lektorem i bardzo mi przeszkadzał.

Jachu95

Witaj. Trochę z innej beczki, ale skoro interesujesz się Kubrickiem, to wiedz, że jego śmierć mogła być związana z czymś jeszcze. Gość po prostu wiedział dużo i zamieszczał to w swoich filmach.

http://www.youtube.com/watch?v=I9OGxZM2Hao

Jachu95

Wysoce prawdopodobne, że Kubrick został zamordowany przez Spielberga. Gość miał motyw. Po śmierci mistrza, na podstawie jego scenariusza, Spielberg wyreżyserował "A.I. Sztuczna inteligencja"(no i oczywiście sporo na tym zarobił), a ostatnio słyszałem, że na podstawie innego scenariusza Kubricka, ma zamiar nakręcić miniserial "Napoleon".

Springfield12

Hahaha debili nie sieją,debile sie rodzą. Współczuję matce takiego debila

Berserko

Przecież żartowałem.

Berserko

Poza tym musisz przyznać, że śmierć Kubricka daje duże pole do popisu fanom teorii spiskowych.

Springfield12

70 latek,najpewniej ćpun, umiera na zawał... Rzeczywiście nieprawdopodobne

Berserko

Ja nie uważam, że Kubrick był ćpunem.

Springfield12

Uważać to sobie możesz

Berserko

Ty też. Jak pokażesz dowody to pogadamy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones