Stanley Kubrick

8,9
13 479 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

witam, na mature ustną z języka polskiego wybrałem temat związany z twórczością Stanleya. Temat brzmi: obraz cierpienia i okrucieństwa przedstawiony w twórczości Stanleya Kubricka. odwołaj się do 4-5 przykładów. jakie waszym zdaniem filmy były by godne uwzględnienia w pracy. jak do tej pory widziałem dwa:mechaniczna pomarańcza i full metal jacket, które wydaje mi się, że są dobrym przykładem, jakie jeszce dwa byście polecali?

tomaszptrs

Myślę, że warto by zapoznać się z całą twórczością, tego wielkiego amerykańskiego reżysera, bowiem niemal każdy z nich przedstawia obraz cierpienia i okrucieństwa. Ze swojej strony szczególnie polecam ,,Odyseję kosmiczną", ,,Barry'ego Lyndon'a" i ,,Lśnienie".

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

mati_4

Ja to samo co pan powyżej, dodając od siebie ,,Oczy szeroko zamknięte". Ale ja, poza tym co wymieniłeś, brałbym Barry'ego i Odyseje, bo Lśnienie, mimo że arcydzieło, to jednak tak życiowe nie jest.

Bala

Lśnienie do cierpienia?:P heh jakoś mi to średnio pasuje:P to chyba lolita już bardziejXD

kosa480

Wybieracie ładnie brzmiące tematy a potem nie umiecie zrobić.....

tomaszptrs

Na mature wybrałem nieco inny temat, ale też związany z filmem. Temat brzmi: Literackie i filmowe wizje przyszłości. I w filmowych wybrałem 'Odyseje Kosmiczną' i oczywiście mój najlepszy film polski Seksmisja (zaliczyłem na 90%:D)

ruby2222

Z całą pewnością Mechaniczna pomarańcza oraz Full Metal Jacket, gdzie bohaterzy podani są fizycznemu i psychicznemu cierpieniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones