Stanley Kubrick

8,9
13 476 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Nie mam pojęcia jak jest to możliwe, że akademia nie przyznała temu geniuszowi ani jednego oscara. W końcu to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) reżyserów jak i scenarzystów w historii kina. Może i dostał aż 12 nominacji, ale to są tylko nominacje.

U mnie osobiście wyglądałoby to tak:

Dr Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę:
- najlepszy scenariusz adaptowany

2001: Odyseja kosmiczna:
- najlepszy film
- najlepszy reżyser

Mechaniczna pomarańcza:
- najlepszy film
- najlepszy reżyser
- najlepszy scenariusz adaptowany

Barry Lyndon:
- najlepszy reżyser
- najlepszy scenariusz adaptowany

Oczy szeroko zamknięte:
- najlepszy film
- najlepszy reżyser

I tyle oscarów (według mnie) powinien przyznanych mieć Kubrick. Chociaż jakby akademia przyznała Kubrickowi oscara pośmiertnie, za to co zrobił dla kinematografii, ale nie, po co przecież on w swojej filmografii stworzył tylko arcydzieła.

Podkreślam że jest to moja osobista opinia.

Hobbit1

Mnie się wydaję, że w tamtych czasach ludzie za bardzo nie rozumieli treści filmów Kubricka i dlatego wówczas nie budziły zainteresowania u widowni, ani nawet u Akademii Filmowej, która wolała przyznawać nagrody bardziej rozrywkowym filmom. Też uważam, że Stanley powinien mieć w swojej karierze tyle Oscarów, że miałby kłopoty z upchaniem tego wszystkiego na półce, ale pewnie taka prawda.

kryst007

Może i masz racje, ale nadal nie mogę zrozumieć jak akademia do tej pory nie przyznała Kubrickowi statuetki honorowej, przecież może ją mieć przyznaną pośmiertnie.

Hobbit1

https://www.youtube.com/watch?v=uVEeu1eNx34

Drakior

Głównie chodziło mi o nagrody w kategorii najlepszy reżyser/film. Ale fakt, Kubrick jest laureatem tej statuetki.

Hobbit1

Dostał 2 BAFTy, więc został trochę doceniony. Akademia filmowa nie równa się Oscary.

RustyRyan

Przecież wspomniałem, że chodzi o akademie filmową od wręczania oscarów.

Hobbit1

Ale za to byl nominowany do Zlotej Maliny za Lsnienie w kategorii Najgorszy rezyser, w tym samym roku byl nominowany za ten film do Saturna w kategorii Najlepsza rezyseria. A Oskary to scierwo. Moim skromnym zdaniem :-) Po co mu Oskar?

RealKalps

Oscar to największe wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie kinematografii, a nie jakieś tam ścierwo. A Kubrick był nominowany do złotej maliny, bo King miał ból dupy.

Hobbit1

Nie moge sie z Toba zgodzic. Oskar to najpopularniejsza nagroda w dziedzinie kinematografi. Oskar to bez watpienia najwazniejsze wyroznienie amerykanskiej kinematografi zbyt czesto kierujace sie marketingiem i polityka aby uznac je za najwazniejsze wyroznienie calej kinematografi.

RealKalps

Obecnie nagroda ta jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, pomimo że dotyczy głównie kinematografii amerykańskiej.

Hobbit1

To że nie dostał Oscara, akurat bardzo dobrze o nim świadczy.

SebastianNiestudent

A czy ja napisałem że źle.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

"To że nie dostał Oscara, akurat bardzo dobrze o nim świadczy." - aha, czyli idąc tym tokiem myślenia - nie najlepiej to świadczy o powiedzmy... D.D.Lewisie że dostał aż 3 Oscary?
Co za logika :)

Hobbit1

Kubrick jak najbardziej dostał Oscara.
Można sprawdzić.

gowniarz_wyniosly

Głównie chodziło mi o nagrody w kategorii
najlepszy reżyser/scenariusz/film. Ale fakt, Kubrick jest
laureatem oscara.

Hobbit1

W 1969 powinien był zostać doceniony, ale widocznie Akademia uznała, że bardziej wypada nagrodzić ostatnie wierzgnięcie Reeda niż nowatorstwo Kubricka. To jednak dowodzi tylko tego, że Oscary od dawna ssą.

Hobbit1

Tutaj "wlasne zdanie'' jest mocno krytykowane wśrod uzytkowników więc należy uważać na to co sie pisze.

Hobbit1

Pomyśl logicznie dlaczego nie dostał (mimo tego że był Żydem). Oczy szeroko zamknięte- w tym filmie dostatecznie ukazał patologię elit społecznych, w tym ludzi z kręgu Hollywood... On po prostu wiedział ZA DUŻO (podobnie jak Mel Gibson). Dziwny przypadek, że niby zmarł kilka dni po ukończeniu swojego filmu, w dodatku kazali mu wyciąć 20 minut z "Oczu szeroko zamkniętych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones