Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 738 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

ale nic poza tym.
W jego twórczości nie ma żadnego geniuszu, ba, nie ma tam nawet polotu. Dzieła płytkie,
powierzchowne, przewidywalne, często bazujące na efektach specjalnych, których wprowadzanie
jest możliwe dzięki dostępności odpowiednich środków finansowych. Esencją tego wszystkiego
jest film pod tytułem Park Jurajski - przełomowy pod względem technicznym, a pod innymi
względami żenująco infantylny, schematyczny i tragicznie zagrany.

verjad

Nie masz racji. Wiele filmów Spielberga jest po prostu kultowych. np: Indiana Jones, Lista Schiendlera, Hook. A I, Szeregowiec Ryan itd... Kino bez Spielberga nie byłoby takie same. Poprostu nie podchodzi ci ten kilmat ale to nie zmienia faktu że jest jednym z najleoszych reżyserów.

alann6

Klimat może podchodzić albo i nie - mnie nie podchodzi jego absolutny brak u Spilberga. Te filmy są jak suchary - ani nie da się bać, ani szczerze roześmiać, a płakać można co najwyżej nad przewidywalnością tych tworów, bo każdą kolejną scenę da się z góry przewidzieć.
Sztampa i polityczna poprawność, schemat, schemat i jeszcze raz beznamiętność... MISZCZ serwuje trociny, a publika łyka niczym młody pelikan.
Kultowość każdego filmu wynika z popularności, a popularność nie zależy od poziomu filmu, tylko od jego dopasowania do poziomu odbiorców. Najgorszy gniot, jaki w życiu miałem nieszczęście zaliczyć - Piątek trzynastego - jest również filmem „kultowym”.

verjad

Nic nie łapiesz. Spielberg to genialny reżyser, nikt tak nie potrafi inscenizować scen jak on, do tego jest bardzo innowacyjny i pełen pasji do kina co widać na ekranie. Szczęki? E.T.? Kojarzysz? Arcydzieła które zawierają w sobie nie tylko magie kina i techniczny majstersztyk, ale również drugie dno.

M0RiARTY

Tak, kojarzę, a to "drugie dno", to już chyba dno dna, że tak powiem....

verjad

Dobrze,że jesteś tylko smutnym człowiekiem,którego zdanie nie ma wiele wartosci w świecie kinematografii.

Berith7777

Jestem raczej wesoły (skąd wniosek, że jestem smutnym człowiekiem??), a wartość mojego zdania, nawet najniżej oceniona, znajduje się na poziomie, którego ochłapy intelektu skwierczące w twoim wpisie niczym karp na patelni nie są w stanie osiągnąć.
Pozdrawiam.

verjad

I pewnie wlasnie dlatego Stanley Kubrick byl pelen szacunku do Spielberga i uwazal go za jednego z najlepszych rezyserow w ogole. Brednie piszesz i tyle.

Ibrah

Szczerze mówiąc w ogóle mnie nie obchodzi dlaczego Kubrick "był pełen szacunku dla Spielberga i uważał go za jednego z najlepszych reżyserów w ogóle". Ja uważam Spielberga za słabego reżysera i mam do tego absolutne prawo, podobnie jak ty masz prawo uważać, że poglądy Kubricka stanowią prawdę objawioną o życiu.
Pozdrawiam.

verjad

Albo jesteś "trollem" albo jesteś głupi. Innej możliwości po prostu NIE MA.
Pozdrawiamy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
verjad

No i tym komentarzem pokazales jakim malym czlowieczkiem jestes.

Ibrah

W żadnym wypadku. Tym komentarzem pokazałem, jaki poziom i konwencję dyskursu zaproponował przedmówca.

verjad

Nie zgadzam się, że jego filmy są przewidywalnymi sucharami z happy endem. Przykładem jest Szeregowiec Ryan. Film zaczyna się kiedy nieznajomy dziadek staje na wojskowym cmentarzu i zaczyna płakać. Nagle zaczyna się retrospekcja. Nie wiadomo kim był dziadek i o co chodzi. Pojawia się Tom Hanks, wydaje się, że bohater, którego odgrywa to ta sama osoba co dziadek. Z czasem okazuje się, że zaginął jakiś żołnierz, zaczynają go szukać, ciągle nie wiadomo o co chodzi. Klimat wojny jest pokazany w doskonały sposób (regularnie giną żołnierze, scena z francuską dziewczynką, okopy pod radarem i dylemat z Niemcem). Napięcie jest ciągle budowane. Widz nie wie do końca co się dzieje i o co chodzi. Zakończenie filmu przychodzi dosyć szybko, bo nie czuć żadnej nudy. Do tego jest ciekawe i daje do myślenia. Nie byłbym taki odważny, żeby atakować gościa, którego nazwisko jest po prostu znakiem jakości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones