Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 792 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Kazdy mowi o nagrodach,najlepszych filmach itp itd.
Ja chcialbym wymienic, w moim mniemaniu, najwieksze porazki w tworczosci filmowej Spielberga.
1 - kontynuacja Indiana Jones (chodzi mi o czesc 4) czyli zabicie honoru i pamieci Indiana Jones
2- kompromitacja jako producent wykonawczy TerraNova - czyli branie udzialu w produkcji tego serialu ktory skonczyl w smietniku.

użytkownik usunięty
dabram17

- Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
- Wojna światów
- Hook

Wojna Światów nie była taka zła! Co do reszty masz racje...

dabram17

Niedawny serial Falling Skies to też straszna kupa. Jak dla mnie największą porażką Spielberga jest sam Spielberg, a tak na poważnie to wybieram jego ostatni film o koniu, może nie tyle porażka, bo czego się można spodziewać po filmie o koniu? ale jako największy "wtf" na pewno.
PS. Może ktoś by zmienił jego biografię na filmwebie, huh? :P "Jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów" - co to ma być?

dabram17

Ten człowiek nie ma porażek, a jeśli ktoś uznaje za porażkę Wojnę Światów to jest idiotą. Wojna Światów to jeden z najlepszych filmów science fiction jakie widziałem to jest właściwie już horror science fiction, genialny klimat zagrożenia, strach a sceny w piwnicy z Timem Robbinsem istny majstersztyk połączenie strachu i psychodelii na całego Spielberg to geniusz i koniec kropka nie wyobrażam sobie kina bez jego filmów

slayer6

Odnosnie porazek to bede polemizowal, bo sam SPielberg przyznal ze reakcja widzow na terranova bylo ponizej oczekiwan, wiec mozna to przyjac jako porazke producenta w powiazaniu z astronomicznymi kosztami produkcji, natomiast zgadzam sie, ze wojna swiatow byla rewelacyjna (osobiscie bylem w kinie dwa razy) i jest to jedna z najlepszych ekranizacji sci-fiction.

dabram17

Dokładnie powiem szczerze ja byłem na Wojnie Światów 5 razy w kinie tak mnie rozwalił ten film do tej pory często oglądam go na dvd posiadam wydanie dwupłytowe dla mnie to najlepszy film o najeździe z kosmosu wszystkie inne to przy nim jakieś marne popłuczyny genialny

dabram17

Indiane Jonsa 4 nie uznawalbym za porazke Spielberga. Facet zrobił co mogl, zeby z tego filmu cos zrobic. Obwiniac powinno sie Georga Lucasa. Ten film to jego projekt. On zatwierdzil scenariusz. Spielberg w dodatkach do DVD mowi, ze nie chcial kosmitow i kilku innych scen ale zrobil to dla przyjaciela.
Idealnym przyklldem, ze Spielberg potrafilby nakrecic kolejna czesc Indiany jest film Przygody Tintina. Nie bylo Lucasa i film sie udał.

A jesli chodzi o porazki to AI: Sztuczna Inteligencja. Nie dlatego, ze jest to film zly. Jest to film Kubricka, ktory Spielberg nakrecil. A takie pomieszanie nie moglo udac sie w 100%

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones