Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 788 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Zawsze mnei zastanawiało dlaczego nei jest uwzględniany w top reżyserów. Czy jest to związane z tym, że znacznie częściej jest producentem?

Qest13

Wszyscy na Filmwebie go hejtują, dając takie patetyczne argumenty jak to, że jest żydem ;) . Jakby nie mieli nic innego do roboty...

Raptosaur

No dobra ale co to ma do rankingu w którym się nie znajduje ??

Qest13

No właśnie, dlaczego nie jest w TOP reżyser? Reżyserem jest świetnym, zdobył nawet wiele nagród za swoje filmy. A tych "hejtów" również nie rozumiem. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

abc2343

Ja nie wiem skąd ten hejt (zresztą sam nigdy tego nie zauważyłem). Może dlatego, że szybko się sprzedał w Hollywood i zaczął robić filmy dla całej rodziny? Po dwóch pierwszych, mocnych filmach (z apogeum formy w postaci "Szczęk") zaczął jakoś więdnąć.

Qest13

Ostatnio na studiach miałam okazję robic prezentacje na jego temat i dzieki temu lepiej zapoznać się z jego historią, bo twórczość znam doskonale (mam 47 obejrzanych filmów) i ten hejt nie wynika z tego, że jest Żydem, tylko własnie z tego, że robi filmy komercyjne, a tzw, filmowi intelektualiści nie lubią filmów, które zarabiają grubą kasę i są po prostu dobrymi filmami rozrywkowymi. Troche to smutne. Nawet prowadząca moje zajęcia powiedziała, że Spielberg to po prostu "dobry rzemieślnik" i chociaż nie sposób sie z tym nie zgodzic, to nie mozna traktować go tylko jako wyrachowanego rezysera, który każdy film tworzy przez pryzmat swojego konta. Interesował się filmem od młodości, jest to jego pasja, nawet żadnej szkoły filmowej nie skończył, wszystko osiągnął sam, widac w jego filamch miłość do kina, do zabawy. dla mnie jest jednym z najwspanialszych rezyserów, jest kwintesencją Hollywood i dobrej rozrywki filmowej. Wychowałam się na jego filmach, mam do większości z nich bardzo duży sentyment i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne obrazy. I tez nie rozumiem, dlaczego, z trzema statuetkami Oscara na koncie, nie jest uwzględniony w Top Reżyserów. Może warto cos z tym zrobic??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones