Suzanne CollinsIII

8,1
412 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Suzanne Collins

Battle Royale

użytkownik usunięty

Nie ma innej opcji - zżyna z Battle Royale!

Chyba ocipiałeś. To że tematyka jest podobna to nie znaczy że zżyna od kogoś. Przeczytaj książkę to wtedy porozmawiamy.

użytkownik usunięty
theszymonfilipiak

"Ocipiałeś" to możesz do swoich rodziców mówić.

Hehe, także zauważyłem podobieństwo:)

A "Battle royale" zrzyna z "Uciekiniera" (który nie był jedynym przed BR filmem o arenach)?

I wszystkie filmy o mordercach i wszystkie sf zrzynają z Fritza Langa? A wszystkie filmy płaszcza i szpady zrzynają z Fairbanksa?

I tak dalej...

użytkownik usunięty
michal.2907

zrzyna zrzynie nierówna.

Z porównania filmów wychodzi remis. BR i Igrzyska mają swoje wady i zalety. Porównania książkowego nie dokonam, bo nie czytałem wersji japońskiej, ale nie wyobrażam sobie, by literacko ktoś w jakiś sposób przebił Collins, której moc nie z oryginalności treści pochodzi.

użytkownik usunięty
michal.2907

Filmu Igrzyska śmierci nie nalezy nawet stawiać obok Battle Royale - to tak jakby ktoś postawił malucha obok bugatti. Książki Collins nie czytałem i raczej nie przeczytam, po filmie mam wrażenie, że jest to zbyt zmierzchopodobny chłam.

Należy.
Za dużo zachwytów nad tym BR. Kitano i niektóre sceny (np. ta wstępna w klasie) świetne. Ale też niektóre: chaotyczne, nielogiczne i głupie. Tak naprawdę gdyby nie to cholerne PG13 to Igrzyska zdeklasowałyby BR, bo formalnie wypadają lepiej.

" Zmierzchopodobny chłam".
I skończcie (liczba mnoga celowa) z tymi durnymi porównaniami do "Zmierzchu" ! Co je łączy? To, że napisała je kobieta i spodobała się nastolatkom ?!

Nie czytałem ani jednej książki Meyer, ale wiem, że Collins pisze świetnie i radzę przeczytać, a dopiero POTEM oceniać !

użytkownik usunięty
michal.2907

Odniosłem się do filmu, nie do książki z porównaniem do "Zmierzchu".
___

"gdyby nie to cholerne PG13 to Igrzyska zdeklasowałyby BR" - odpowiedź jest jedna - nie.

Dobrze, że sprecyzowałeś, że jedziesz po filmie, a nie po książce. Bo nie było to dla mnie jasne. Aczkolwiek autorkę BEZ lektury jej dzieła oceniłeś.

Na 3.

użytkownik usunięty
michal.2907

Nie, trójkę dostała za scenariusz do Igrzysk, nad którym pracowała.

michal.2907

tak ale w Uciekinier główny bohater to jedna postać a nie jak w BR czy w igrzyskach śmierci dwójka przyjaciół co stwierdza, że bedą łamać system i nie zabiją nikogo

mjdg2

Przecież Katniss i Peeta normalnie zabijali... nie wiem więc o czym ty piszesz O_o

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Powinieneś zmienić nick na Spamman.

a Zgodna albo Legenda. Rebeliant zzynaja od Igzrysk smierci

Na początku odrzucałam te możliwośc, ale po obejrzeniu Battle Royale już nie miałam wątpliwości, że byłby to zbyt duży zbieg okoliczności, by powstały dwie tak podobne historie, ba! niemal te same - za dużo podobieństw, by uznac to za dzieło przypadku. No ale cóż, kazdy sie czymś inspiruje, nawet mimo tego ze Suzanne zrobiła zżymę z BT to po lekturze całej trylogii stwierdzam, ze przynajmniej udaną a to już plus ;-)

Tak, tak, ale BR, robi coś jak I tom, a reszta to już oryginalne :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones