Tadeusz Horvath

Tadeusz Sienkiewicz

6,5
177 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tadeusz Horvath

jestem jego bratem i odpowiem na te pytania. tadeusz mieszka na florydzie, kolo Orlando. przez ostatnie lata gral kilka malych rol ale nic takiego. planuje natomiast powrot i prawdopodobnie zagra znowu w polskim filmie. w ktorym, jeszcze nie powiem bo nie ustalone jeszcze. kiedy bede wiedzial wiecej - napisze. tak na marginesie powiem ze wrocil odwiedzic polske teraz po 18 latach i widzac ze ludzie wszedzie go pamietaja i rozpoznaja i lubia(mowia ze nic sie nie zmienil), to w duzej mierze przyczinilo sie do jego decyzji zeby znowu grac...

sbohdan

o ja, to bomba! :D nie mogę się doczekać :D próbowałam coś o Nim znaleźć w necie, ale jednyne czego się dowiedziałam, to że urodził się w '75 i że jak kręcili "Jankę" to uczęszczał do 8 klasy w którejś podstawówce w Warszawie, a tak to nic :) ciekawa jestem jak teraz wygląda. w "Jance" wykreował bardzo sympatyczną postać :)

pozdrawiam!

shynshyl

dodalbym zdiecie o nim ale nie wiem jak to zrobic :) bylem z bratem (tadziem) niedawno w hiszpani i zrobilismy duzo zdiec. oczywiscie wiem o nim duzo wiec jezeli macie pytania to chetnie odpowiem...

sbohdan

JA MAM PYTANKO:JAK ON W KONCU SIE NAZYWAŁ?NA WWW.FILMPOLSKI.PL SA 2 WERSJE NAZWISK ,HORVATH I SIENKIEWICZ.CIEKAW TEZ JESTEM CO TEZ GO SKLONILO DO WYJAZDU Z POLSKI AZ DO USA..

obserwator_4

no właśnie? o co chodzi z tymi dwoma nazwiskami? bo też nie czaję:P mi wyszło, ze Tadeusz musiał wyjechać do stanów jakoś po skończeniu podstawówki tak mniej więcej :)

shynshyl

Ja tez jestem bardzo ciekawa jak Tadeusz teraz wygląda:) wychowałam się na wszystkich filmach z lat 80-tych:))))))))))))

shynshyl

Czesc.
Pamietam, ze na poczatku lat 90-tych Teleranek zorganizowal akcje odnajdywania dzieciecych aktorow po latach. W jednym z odcinkow goscmi byli Agnieszka Kruk ( pozniej znana jako Krukowna) i Tadeusz Horvath. Dowiedzialam sie wtedy, ze Horvath to panienskie nazwisko mamy Tadka. Zmiana nazwiska miala mu zapewnic oryginalnosc i rozpoznawalnosc w swiecie filmu.
Pozdrawiam fanow serialu.

obserwator_4

Nazywa sie Horvath po matce, ale w Polsce, jako dziecko uzywal Sienkiewicz jakis czas, zeby nie roznic sie od reszty rodzenstwa (bylo prosciej w szkole itp. i nie trzeba bylo sie ciagle tlumaczyc). Po rozwodzie rodzicow, matka nasza zmienila jego nazwisko zeby mial je po niej.

sbohdan

Czesc Bracie Teddy'iego :). Jezeli jestes z nim w kontakcie to przekaz mu ,ze Daszka go zajeb.. mocno sciska. i ze wtedy w Warszawce bardzo chcialam go spotkac . I chyba osiwieje ,jesli nie "powisze" z nim na telefonie przez 2 godz. jak to bywalo za dobrych czasow.
Ciebie tez podrawiam

darkausa

Przekaze :)

sbohdan

Hej,
Chciałabym bardzo podziękować Tadeuszowi za wspaniałą postać jaka wykreował w filmie "Janka", to film na którym się wychowałam i do dziś wspominam z ogromnym sentymentem.:) Jak ja im zazdrościłam tych koni! Mam nadzieję ze niebawem na filmwebie pojawi się jego aktualne zdjęcie:D.

verystylishpersonality

Witam Cię Bogdan!!!
Pierw pytanie co tam u Ciebie dobrego,a pisze do Was Agnieszka,Wasza sąsiadka z czwartego piętra:)))
Jak żyjesz,gdzie mieszkasz,jak tam potoczyło się dalej życie Waszej rodzinki?
O Bobo już trochę informacji przeczytałam tu na blogu,ale jak będziecie mieli ochotę chłopaki trochę popisać,powspominać,dowiedzieć się co u starych znajomych,co u mnie, to zapraszam na pogawędkę!
Ściskam mocno!!!! Agniecha:)

kura6969

Witam Agnieszka. Napisz mi swoj e-mail albo zaznacz mnie na facebooku, to pogadamy :)

sbohdan

Trzyma kciuki za powrót Tadeusza na ekrany :) Wydaje mi się, że jest urodzonym aktorem.

sbohdan

Tadek z Kolonii w Niemczech wyemigrował do USA , gdzie do dziś mieszka w NY . Ma swoja firmę i sprzedaje lody. Nazwisko nosi po swojej matce Węgierce

marioo24

Nie wiem dlaczego bzdury pleciesz? Tadzio mieszka na Florydzie (od kolo dziesieciu lat - przedtem mieszkal w N.Y.)), a wyjechal do stanow nie z Koloni, a z Wegier.

sbohdan

"Jerzy Mieszka w Nowym Yorku i wszystko z nim OK. Mowi wieloma jezykami i podrozuje duzo po swiecie...."
to Twój wpis z 25.12.2012
plączesz się Bodziu.

loc_dog

Jerzy to nie Tadzio. Tadzio jest po mnie trzecim, a Jerzy czwartym bratem. Bylo nas szesciu razem,,,

marioo24

Sprzedawal lody krotko jako nastolatek (15-17), a to bylo 30 lat temu :)
Od czasu jak mieszka na florydzie, zrobil karriere z wlasna firma nieruchomosci. Jezeli znowu by zagral w filmie, to na pewno nie dla pieniedzy.

sbohdan

http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/artykuly/serialowe-dziecinstwo,2,53215 73,wiadomosc.html

Morelka80

Te informacje sa dawno przedatowane. Tadzio mieszka na Florydzie od kolo 10 lat, a do Stanow wyjechal z Wegier. Wiem chyba lepiej, skoro o moim bracie mowa. Bylem u niego w odwiedziny przez miesiac na Florydzie w lutym...

sbohdan

Ależ ja wcale nie podważam Twoich słów :) tak się składa, że dziś czytałam ten artykuł, weszłam na profil Twojego brata, żeby poczytać i wkleiłam ten link, jak zobaczyłam Twoja wypowiedź.
Myślę, że dzisiejsi 30-latkowie mają spory sentyment do seriali, w których grał Tadeusz i stąd od czasu do czasu pojawia się jakaś wzmianka w mediach...

Morelka80

Nie ma sprawy. Ciesze sie ze tylu go jeszcze pamieta i lubi, bo widzialem jaka radosc mu sprawilo, kiedy pokazalem mu te wpisy i artykuly, o ktorych wcale nie wiedzial.

sbohdan

No to pozdrów braciszka i niech tez coś do nas skromnie napisze,a nie tylko bratem się wyrecza hehe;) czekamy z niecierpliwością na jego come back,wszędzie dobrze ale w Polsce najlepsze filmy kręcą ,no ze czasem niedocenione....no cóż ,ale Tadeusza rola była doceniona i niezapomniana przecież.

kokibo29

Przekaze - moze zapisze sie na strone i odpowie na pytania osobiscie.

sbohdan

No to niech sie szybko zapisuje,bo mam mnóstwo tych pytań :),a pewnie nie tylko ja bym sobie popytała ;)Kiedy grał Julka nie było takich możliwości ,by wejść na strone i sie osobiście dowiedzieć ciekawostek o aktorze ,a nie jedna wzdychała do młodego Bromskiego hehe ,tego jestem pewna.Nasz Julek był taki zarąbisty,że jakby nie przestał grać,to jakieś tam Edwardy Culleny ze 'Zmierzchu",czy inne" lowelasy" teraz by mu do pięt nie dorastali,Był by niewolnikiem swej sławy,tak więc moze niech sie dobrze zastanowi zanim zapisze się na stronie tej czy owej,bo jak fala ruszy tych wielbicielek co od tamtej pory czekaja na jakiekolwiek wieści,to jak nic zaraz statystyki rozwodów sie nagle podniosą i on będzie temu winien,a zyc mu nie dadzą ,oj nie:DDD.Tak że ostrzegłam jakby co.
No i fajnie braciszku Tadeusza ,że tu w jego imieniu coś działasz,ale dalej nie odpowiedziałes mi gdzie był nagrywany film "Janka" :(,czemu?proszę o wiecej fotek i jakis ciekawostek,wspominek z planu lub po za planem filmowym.No i JULEK WRACAJ DO NAS!!!pozdrowionka :)

sbohdan

Napisałes że cieszysz się że tylu go pamięta, hehehehe. Całe pokolenia 30 latków go pamięta. To miliony osób. żyjemy 21 wieku, zainwestujcie z bratem w jakiegoś canona i zapodajcie jakieś filmiki na yotube może jakiś dokument, wywiad. zobaczysz jaki bedzie odbiór ! pzdr z Gdańska . Raf

Ralph_S_

DOKŁADNIE :))) a zdjęcie możesz dodać chociażby tutaj, w jego profilu - ten portal współtworzą sami internauci!!!
http://www.filmweb.pl/person/Tadeusz+Horvath-85654/contribute
(nie wiem tylko czemu opcja "galeria" nie jest aktywna ale może uaktywnia się, kiedy się uprzednio doda informacje do biografii itp.)

Morelka80

Aktualnie jest inny link:
_kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/serialowe-dziecinstwo/wkwpqcn

później powstała książka: _kultura.onet.pl/wiadomosci/gdzie-sa-gwiazdy-z-tamtych-lat-pierwsza-ksiazka-grup y-onetpl/blgwrb1

sbohdan

Panie Bogdanie, a co teraz dzieje się z Tadkiem? Nadal mieszka na Florydzie? Co z tym filmem w Polsce w którym miał zagrać? Kiedy będzie z nim jakis wywiad? Nie planuje może powrotu do Polski w dobie koronawirusa?

ankaa_n

brat jest teraz od miesiaca na wegrzech w odwiedziny [rodzina i krewni ze strony matki]. plan uje jechac do polski na kilka tygodni poniedzialek -03-08-2020-do krakowa, warszawy i do przyjaciol gdzies do wschodniej polski. poza tym nadal mieszka na florydzie w miejscowosci sebastian. co do filmu, wywiady itd. to musialbym sie go zapytac bo nic o tym nie wiem. co do koronawirusa, to wiem, ze mial zamiar juz wczesniej jechac, ale nie chcial siedziec w kwarantynie 2 tygodnie, wiec czekal na to zeby tego nie bylo. jak sie dowiem wiecej to napisze.

sbohdan

O jej jak fajnie, że Pan udziela jakichś wiadomości o Tadeuszu. Myślę, że to nie lada gratka dla fanów z dzieciństwa. Proszę go pozdrowić od fanki Ewy. Nie znamy się osobiście ale od dziecka uwielbiam serial "Janka" i Tadeusza w roli Julka. Cudowny serial z mojego dzieciństwa. Nie dawno z sentymentem obejrzałam cały srial na viderze.

sbohdan

Cześć Bohdan, jak można nawiązać kontakt z Tadeuszem? Chodzi o propozycję roli filmowej. Wysłałam Ci zaproszenie do znajomych, żeby ewentualnie podać prywatny kontakt do mnie. Pozdrawiam

Anna_Belltown

Zaproszenie zaakceptowane.

sbohdan

Wiem, że minęło 3 lata, ale jestem ciekaw czy Tadeusz nadal mieszka w USA? - Pytam, ponieważ znalazłem na tent temat sprzeczne informacje i czy potwierdzisz informacje o tym, że był taki czas, gdy zachłysnął się rozpoznawalnością.

buterfly

!. Tak, nadal mieszka na Florydzie.
2. Byl taki czas. Pamietam jak Szlismy z bratem przed palacem kultury w lecie i Tadeusz mial csapke kominiarke na glowie, co bylo smieszne w szortach, ale jak zdial to od razu leciala do niego mlodziez szczegulnie po autogramy itd. Wiem ze bylo to dla niego dosyc uciazliwe, choc ze swojej strony troche mu zazdroscilem. Co najbardziej dziwne dla mnie bylo, ze i w niemczech zachodnich go rozpoznywali bardzo czesto na ulicy. To juz bylo dawno, ale faktem jest, ze nawet kilka lat temu, jak byl w Polsce i policja go zatrzymala samochodem, to porucznik mniej wiecej jego wieku go rozpoznal i zaczal wyjasniac mlodszym kolegom entuzjastycznie kim Tadzio jest. Teraz juz mu to nie przeszkadza wcale, a wrecz podoba nawet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones