Takashi Miike

7,4
565 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Takashi Miike

Jak w temacie poszukuje bardziej subtelnych (mniej brutalnych i bezpośrednich) filmów Miikego w stylu 46-okunen no koi(genialny według mnie). Jak na razie oprócz wspomnianego widziałem Ichi The Killer który nie całkiem trafił w mój gust.

Z góry dzięki za rekomendacje.

Shimada

Ha! Bo z Miike to jest tak, że bombarduje na zmianę a to filmami spokojnymi a to szalonymi wręcz teledyskowymi. Ze spokojnych to wszystko ze scenariuszem Nakamury (poza Adnromiedia). Koniecznie Chûgoku no chôjin (!!). Również Dead or Alive 2: Tôbôsha (ogromne wrażenie zrobił na mnie ten film swojego czasu). Poza tym: Gokudô Kuroshakai, Blues Harp.. i wiele innych bo każdy film mistrza Miike ma jakieś wyważone subtelne wątki (no prawie).

Shimada

Filmy o młodzieży:
"Kenka no hanamichi" oraz, lepsze, dwa filmy "Young Thugs".

Wspomniane "Chugoku no chojin". "Nihon kuroshakai" również. "Salaryman Kintaro" jest mało brutalne, lecz również i mało udane. Musical-komedia w szalonym, ale nie agresywnym stylu, czyli "Katakuri-ke no kofuku". "Sabu". Telewizyjny dramat o negocjatorze "Koshonin". Połączenie kiczowatego kina a'la "Power Rangers" z dramatem obyczajowym - "Zebraman" i popowy totalitaryzm w "Zebraman 2". Oraz realistyczny, poważny dramat o przestępczej młodzieży i dzieciach "Taiyou no kizu".

Tyle mi teraz przychodzi do głowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones