Tallulah Bankhead

Tallulah Brockman Bankhead

8,0
115 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tallulah Bankhead

Ostatnimi czasy namiętnie czytam biografie hollywoodzkich gwiazd starego Hollywood. Tallulah Bankhead pojawia się w większości pozycji. Po tym jak dowiedziała się że Bette Davis została obsadzona w filmie "Wszystko o Ewie",pijana zaatakowała aktorkę na jednym z przyjęć. W latach 50tych prowadziła talk show w którym otwarcie krytykowała swoich gości. Zdaje się że nie była fanką Elizabeth Taylor. Po za tym miała słabość do kobiet. Chętnie przeczytałbym biografię samej Bankhead, jednak w Polsce jest to chyba niemożliwe.

MikeyS

Bankhead była bardzo kontrowersyjną gwiazdą. Bardzo otwarcie opowiadała o swoim ostrym libido. Podkreślała, że nie chce małżeństwa i dzieci, ale nie jest w stanie wytrzymać 6 miesięcy bez mężczyzny. Miała kilka aborcji, co było powszechne w tamtych czasach (na aktorki wywierano presję, by to robiły). W końcu zaraziła się chorobą weneryczną i musieli wyciąć jej macicę. Mówiła wtedy, że "niech nie myślą, że mam nauczkę".
W Polsce nie jest tak znana, bo czasy jej popularnośći przypadły na nieciekawy okres historyczny. Mnie ona w ogóle nie ciekawi, ale sprawdziłam i na Amazonie jest sporo książek o niej, po angielsku. Napisała zresztą autobiografię i ona też jest na Amazonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones