Thom Yorke

Thomas Edward Yorke

8,3
312 ocen muzyki
powrót do forum osoby Thom Yorke

jaka waszym zdaniem jest najlepsza piosenka radiohead?? moim zdaniem to karma police i the surprises oni sa swietni!!

olenka2303

zdecydowanie "Creep", a "Karma Police" od razu za nim

olenka2303

mi zdecydowanie i bezsprzecznie najbardziej podoba sie "True Love Waits" przepiekna piosenka. a poza tym "Creep" i "Talk Show Host" :)

olenka2303

'the gloaming' i 'idioteque', wersje live szczególnie :o no i 'talk show host' grany nieraz w 2003, świetnie wychodził

tomek_55

Racja, racja, live Idioteque to coś przy czym pierwszy raz w życiu szczęka mi opadła i dowiedziałam sie że takie zjawisko istnieje naprawdę. Poza tym No suprises teledysk + tekst + muzyka + głos - przy tym naprawdę ciary przechodzą. Teledysk do Just uważam za jeden z lepszych jakie widziałam, jeśli chodzi o opowiedzianą historię :)
Thom to wspaniała postać. Świetny zespół. Nie ma co dużo mówić - to jest zjawisko o porażającej sile wyrazu. Mają mocną pozycję i robią genialną muzykę od początku do końca - nooo... nawet na tych śmiesznych demówkach :) - to się nazywa fanatyzm :]
Pozdrawiam.

kot_kiwacz

przyznaję się do bycia fanatyczką.
kocham ten zespól, a wybranie jednej ulubionej piosenki graniczy dla mnie z cudem.
cóż...Idioteque, już wyżej wymienione, Street Spirit(Fade Out), I Might Be Wrong, You And Whose Army, 2+2=5, Optimistic, Climbing Up The Walls...nie ma sensu wymieniać dalej :P

olenka2303

hmmmmm... pierwsza myśl - "Fake Plastic Trees".
"He used to do surgery, on girl in the 80's, but gravity always wins..."

olenka2303

"creep" i "no surprises" to moje ulubione tytuły.

olenka2303

Nie "the surprises" tylko "No surprises" jak już:P.
Moim zdaniem Radiogłowi nie mają najlepszej piosenki..w każdym razie, ciężko jest wybrać w tak wyśmienitego dorobku muzycznego jedną najlepszą. Jeśli chodzi o mnie to zależy od nastroju.

olenka2303

'a wolf at the door' - rytm.
'how to disappear completely' - tekst.
'life in the glass house' - orkiestra.
'street spirit' - gitara.
'where i end and you begin' - bass i perkusja.
'idioteque' - brzmienie elektoniczne.
'high and dry' - falset yorke'a
'kid a' - melodia. pięnka!
'punchup at a wedding' - ogólne brzmienie.
'2+2=5' - końcówka.
'the bends' - za tekst 'i wanna live, breathe, a wanna be the part of the human race.

i po prostu, bez uzasadnienia:
'climbing up the walls'
'myxomatosis'
'national anthem'
'we suck young blood'
'exit music'
'pyramid song'

.

olenka2303

Paranoid Android, Bullet Proof...I Wish I Was, Street Spirit, How to Disappear Completely, Lucky, The tourist, Knives out, Dollars & Cents, Like spinning plates, A Wolf at the Door, I might be wrong

lord_mietek

Ja tak mogę bez konca!!!
Dobra to pierwsze hmmmmmmmm 100?nie no 10.
(kolejnosc przypadkowa)
Paranoid Android
Lucky
Climbing up the walls
15 step
True Love Waits
Idioteque
Kid A
How To Disappear Completely
Videotape
Street Spirit
I might by wrong

heh i juz 11...:P
Polecam gorąca płytę!!!In Rainbows

Bodysnatchers

Aaa Nie ,,The surprises'' (niespodzianka) tylko ,,No Surprises'' (nie ma niespodzianki!!!

olenka2303

Ha! Będę oryginalna! Jeśli dobrze policzyłam, to ten tytuł pojawił się tylko raz. Life in a Glass House wieńczący płytę Amnesiac. Genialny utwór i kawał dobrego jazzu.

olenka2303

Pierwsza moja piątka to :

I will
Wolf at the Door
Like spinning plates
Fake plastic trees
Idioteque

lain_coubert

karma police, no surprises, creep, 2+2=5, house of cards, there there, paranoid adnroid, high and dry itd ;)............ pozdro

Jebac_Filmweb

Oni mają bardzo dziwny, specyficzny styl swojej muzyki. Ale coś w tym jest. Bardzo fajne kawałki to:
"There there"
"karma Police"
"How to dissapear completely" <-- ten utwór to jest coś niebywałego. Ale klimat!

BUNCH

A o "Reckoner" zapomnieliście Panowie i Panie? Ja usłyszałem to przed chwilą na napisach końcowych Choke i jestem pod wrażeniem, właśnie kończy mi się pobierać :)

Te ich piosenki sa takie DZIWNE.

BUNCH

Czy ktokolwiek słyszał taki utwór "Polyethylene"
On jest na EPce Airbagu jakby ktoś szukał... no albo na jutubie ;] hehe

lain_coubert

oczywiście, że tak. ;D mam nawet taki nick na jednym z portali^^ swego czasu moja ulubiona piosenka.
Polecam tym, którzy jeszcze nie znają :)

olenka2303


Mam do sprzedania dwa bilety na koncert Radiohead 25.08.09 w Poznaniu ( II strefa )
Cena do ustalenia.

olenka2303

Ojojoj... Jedna najlepsza? Nie umiem wymienić jednej... Moje najbardziej ulubione to Climbing up the walls, Street spirit, Lucky, Karma police, No surprises, Myxomatosis... Ale jak tak wymieniam, to zaraz przychodzi mi do głowy Fake plastic trees, Pyramid song, Exit music, 15 steps... Nie, to chyba bez sensu ;) Jedno jest pewne: mają w sobie to COŚ :)

tuczyn

To ja od siebie jeszcze dodam Punchdrunk Lovesick Singalong :)

olenka2303

Gdybym miał wybrać jedną, to bym powiedział Let Down. Ale oni maja dziesiątki genialnych utworów. także tych nieodkrytych przez masy, jak choćby Cuttooth, How I Made My Millions, Big Boots czy Where Bluebirds Fly.

olenka2303

Wszystkie.Ale jeśli miałbym wybierać jedną to zwycięzcą jest Where Bluebirds Fly

olenka2303

Videotape. Najlepsza na świecie. Najlepszy zespół.

olenka2303

Najlepsza jest zawsze ta, której właśnie słucham :)
Nie da się wybrać jednej, no way. Ale mam ogromną słabość i sentyment do In Limbo.

olenka2303

Idioteque i Nude.

olenka2303

Reckoner, Weird Fishes, Everything in its right place.

olenka2303

japie*dole, czy autorka tego tematu jest takim wielkim fanem Radiohead, że nie wie jak się nazywa jeden z najwiekszych ich kawalkow? "No Surprises" a nie jakies the surprises.

Według mnie najfajniejsze jest "15 step"

olenka2303

Dla mnie "Idioteque", później "Reckoner".

olenka2303

Ja najbardziej lubię A wolf at the door, Idioteque, no suprises... co tu dużo gadać, ponad połowa piosenek Radiohead jest moją ulubioną ;) Z nowego albumu to Lotus flower i Codex

olenka2303

Creep, Just, (Nice Dream)

olenka2303

Let Down. Arcydzieło

olenka2303

Idioteque, Glass Eyes, All I need, Stop Whispering, The tourist :)

olenka2303

Let Down i Reckoner

Ush

Prawie 12-letni temat. No, nieźle... :-) Osobiście nie jestem w stanie wybrać jednego, ulubionego utworu tego zespołu. Musiałbym wymienić co najmniej połowę wszystkich utworów, które stworzyli od 1997 r. (czyli od OK Computer). Jestem natomiast w stanie wybrać płytę, która jest według mnie najlepsza - to bez wahania Kid A. Radiohead to jeden z tych zespołów, których słucha się całymi płytami. Każda to osobny świat, w który warto się zanurzyć, dać mu się pochłonąć.

olenka2303

Raczej otwieracz z "Kid A" albo inny utwór z tej płyty. Uważam że "Kid A" to jego największe osiągnięcie i tam należy szukać. A "Karma Police" czy "Creep" są fajne ale to proste piosenki.

olenka2303

RECKONER!!! Aż dziw jak mało osób docenia to arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones