Tom Waits

Thomas Alan Waits

7,7
5 861 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Waits

Najlepsza (jak dla mnie) i najbardziej aktualna biografia (napisana przez Jay'a S. Jacobs'a w tłumaczeniu Jarosława Rybskiego) legendarnego twórcy rocka progresywnego i multiinstrumentalisty, opatrzona kompletną dyskografią artysty i jego fotografiami. Przewodnik dla fanów oraz wszystkich tych, którzy chcą zgłębić tematykę twórczości muzycznej, poetyckiej i poznać szczegóły z życia prywatnego i filmowego tej mitycznej już postaci. Autor interesująco (obficie cytując anegdoty i wypowiedzi Waitsa) ukazał człowieka, który żył pełnią życia, nie stroniąc od alkoholu i narkotyków, lecz przeszedł niemalże hollywoodzką zmianę dzięki miłości i rodzinie. Jest to powieść o beatniku, który ucieleśnił amerykańskie marzenie o poecie-wędrowcu i który mimo swoich artystycznych póz chciał być blisko zwykłych ludzi. Ten nieco nostalgiczny wizerunek romantycznego barda jest wpisany w kontekst kultury i sztuki amerykańskiej lat 70. i 80. i 90., aż po początek nowego wieku.
Fajnie napisana i przetłumaczona biografia którą; świetnie się czyta
POLECAM nie tylko fanom....

ploc

To naprawdę wyjątkowa książka, przeczytałam ja jeden dzień. Mimo, że znam Waitsa od kilku lat, dowiedziałam się z niej o wielu, nieznanych mi wcześniej faktach (znajomość z S. Stallone, pobyt z Tropicanie ). Świetna, nie doszukująca się na siłę skandali biografia, wspaniałego artysty !
Warto zaznaczyć też wkład pracy Jarosława Rybskiego(pamiętam go jeszcze z działalności w Teraz Rocku) - bardzo dobra, rzetelna robota.
Ja również gorąco polecam.

ploc

A ja, ku mojemu zachwytowi, odkryłam, że podziwiałam Waitsa na ekranie już jako mały smark. Muszę jeszcze raz obejrzeć Draculę Coppoli.

Birke_La_Folle

Właśnie skończyłam czytać tę biografię i szczerze ją polecam. Nawet jeżeli nie należy się do fanów Toma. Z tej ksiązki wyłania się portret genialnego, wszechstronnego Artysty, jednego z największych w naszych czasach. Niezwykle szczegółowo przedstawiony jest w nim dorobek muzyczny i filmowy Waitsa. Dodatkowym atutem są świetnie dobrane cytaty, które tylko jeszcze cudownie opisują jego osobowość.

cruel_rabbit

Przyznam, że autor biografii Waits'a postawił sobie nie lada wyzwanie.
Tom Waits to człowiek, który przez całe życie skutecznie zatajał prawdę
o swoim pochodzeniu i historii. A dziennikarzom, jeżeli już takim udało
się przeprowadzić z nim wywiad, sprzedawał masę kompletnie wyssanych z
palca anegdot, które uczyniły z niego postać nieomal mistyczną.
Z całego tego bałaganu Jay S. Jacobs stara się stworzyć przyzwoitą
biografię legendy muzyki XX wieku. Gdyby nie liczne analizy i
tłumaczenia piosenek Toma Waits'a, to możliwe, że książka byłaby
znacznie szczuplejsza. Naprawdę przypuszczam, że łatwiej jest napisać
biografię cesarzy rzymskich, czy innych nieżyjących od wieków osób, niż
skrytego Toma Waits'a, który jako jedyny zna prawdę o sobie. I pewnie
prędko jej nie wyjawi.
Niemniej jednak, nie ma na rynku, jak na razie, lepszej biografii tego
muzyka. Nie wiem jak wam, ale mi po przeczytaniu książki pozostał pewien
niedosyt, bo Waits zarówno przed jak i po przeczytaniu książki jest tak
samo zagadkową ale i fascynującą osobowością.

-ulubiony cytat- Waits na temat kobiet "Ciężko jest poderwać dziewczynę
na płytę Toma Waits'a. Sam mam dwie i wiem że to nie działa."

Dla tego poczucia humoru warto sięgnąć po "Dzikie Lata"

Jazzu

Dlatego podrywa sie na płyte nicka cave :)

Mojeff

prawda!

igacave

A udało Ci się już?

Jazzu

wydaje mi się, że nie miałabym nic przeciwko byciu podrywaną na płyty zarówno Waitsa, jak i Cave'a (:
chyba poszukam tej biografii.

ploc

A ja polecam wydana w 2009 roku biografie Waitsa - "Lowside of the road" - Barneya Hoskynsa. 600 stron mega wnikliwej wycieczki do wnetrza Waitsa. Najbardziej drobiazgowa ksiazka o Tomie. Na razie tylko dla anglielsko - wladajacych - ale warto!

ploc

Ktoś wie gdzie dostać tę książkę? Wertuje całe internety i nigdzie nie mogę jej znaleźć :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones