Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 363 oceny pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Jaki jest wasz ranking obejrzanych filmów Disneya (dzieł reżyserskich oraz produkcji z jego wytwórni) w kolejności od najlepszego do najgorszego? Możecie też uwzględnić oceny .

Ostroga

NAJLEPSZE :)
1. Piraci z Karaibów
2. WALL.E
3. Goofy
4. Kaczor Donald
5. Piękna i bestia
6. Księga Dżungli
NAJGORSZE :(
1. High School Musical

Lonely

najlepsze:
1. krol lew
2. krol lew 2
3. piekna i bestia
4. zakochany kundel
5. anastazja
6. tarzan
7. herkules
8. zakochany kundel 2
9. mala syrenka
10. pokahontas

najgorsze: nic bardziej oczywistego.
1. Hanna montana
2. HSM wszystkie ile ich tam jest.
3. toy story

użytkownik usunięty
kotek_3

to nie są jego dzieła,to są dzieła jego wytwórni,..

gdyby tylko wiedział Disney o hsm i hance montance ciekawe co by zrobił ;]

Bo miały być z jego wytwórni. Moim zdaniem:
1 Król Lew
2 Piękna i Bestia
3 Toy Story
4 Spirited Away
5 Zakochany kundel
6 Gdzie jest Nemo?
7 Pocahontas
8 Aladyn
9 Potwory i Spółka
10 101 dalmatyńczyków
11 Królewna Śnieżka
12 Bambi
13 Mała Syrenka
14 Dawno temu w trawie
15 Piotruś Pan

lew890

Ja najbardziej lubię te najstarsze bajki.Nadal je oglądam:-) Natomiast jeśli chodzi o te Montany i High Schoole, to się biedak chyba w grobie przewraca:-/ Sama czasem to obejrzałam z nudów, ale ile można.

kotek_3

anastazja nie jest z wytwórni walta disnaya

użytkownik usunięty
Ostroga

Oj, wszystkich obejrzanych nie chcę tak ustawiać, ale zdecydowanie najbardziej lubię Beauty and the Beast. Uwielbiam też serial Zorro, ale film troszeczkę mniej, za krótki, chyba dlatego. ;P Bo mogłabym oglądać to duuużo dłużej.
Poza tym do najbardziej ciekawych zaliczyłabym jeszcze Stary Młyn, Fantazję (tą z 1940, bo nowej jeszcze nie widziałam), Kwiaty i Drzewa, Przygody z Muzyką. Właściwie to chyba wszystkie, gdzie muzyka jest głównym tematem. Do tego kilka krótkometrażowych z Plutem, choćby Psi Casanova czy Sprawunek Pluta.
Najmniej lubię z dotychczas obejrzanych Der Fuehrer's Face. Z jednej strony przeciw Hitlerowi, pokazuje co złego robi wojna z człowiekiem (czy raczej z kaczką, ew. kaczorem), wychwala wolność, ale z drugiej wspominanie o polityce w bajkach, umieszczanie tych kultowych postaci w świecie wojny, a zwłaszcza animacje o Hitlerze i jemu podobnych to wg mnie nieporozumienie. Mimo to nie uważam, żeby to było totalne dno. :P

Ostroga

Uwzględniając tylko te, które powstały za życia Disneya, które wyprodukował Walt:

Fantazja
Piotruś Pan
Pinokio
Królewna Śnieżka
Przygody Ichaboda i Pana Ropucha
Śpiąca Królewna
Zakochany kundel
Alicja w krainie czarów
101 dalmatyńczyków
Kopciuszek
Miecz w kamieniu

Reszty nie oglądałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones