Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 371 ocen pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Obaj stworzyli niesamowite bajki i obaj byli genialni. Nie łatwo wybrać który z nich jest lepszy...A wy
ja uważacie? Który was bardziej wciągnął w ten dziecięcy piękny świat?

Megawiki2001

Nie da się porównać postaci, które ewidentnie stoją na równi :)

Megawiki2001

Oby dwoje twozyli piękne bajki lecz wiecej widziałam tych z wytwórni Disneya

użytkownik usunięty
Megawiki2001

Obaj byli niekwestionowanymi geniuszami, lecz bliższe są mi produkcje Disneya.

Megawiki2001

Wolę Hannę (razem z Joe Barberą) za stworzenie Toma i Jerry'ego. To najlepsza seria filmów animowanych wszechczasów.

użytkownik usunięty
Megawiki2001

Chyba chciałaś napisać Walt Disney vs William Hanna I JOSEPH BARBERA!!!, bo to jakby wymienić Flipa bez Flapa. Jeśli mam wybrać to zdecydowanie wolę Disney'a.

Racja, za niedociągnięcie najmocniej przepraszam :)

Megawiki2001

Lubię i Disneya, i Hannę, choć każdego na swój sposób. Hannę bardziej jako twórcę produkcji czysto rozrywkowych i komediowych, a Disneya bardziej jako adaptującego baśnie.

Uwielbiam też Hayao Miyazaki'ego.

Trojden

Otóż to - ciężko ich porównać, bo wbrew pozorom tworzyli całkiem różne bajki.

inferno_22

Podstawowa różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że Hanna-Barbera tworzyli głównie seriale, a Disney filmy pełnometrażowe. No i druga sprawa - Disney szedł w takie klimaty baśniowe, a Hanna-Barbera bardziej w komedię. Dwa różne style, dwie różne wytwórnie. Ja chyba jednak wskażę Disneya - bo obejrzałem praktycznie wszystkie jego animacje, z czego znaczna większość mi się podobała. Natomiast z Hanny-Barbery przez dłuższy czas kojarzyłem tylko ,,Scooby'ego-Doo'' oraz ,,Toma i Jerry'ego'', które ( pomimo sympatii ) z perspektywy czasu robią się nudne. Na uznanie zasługują natomiast dwa seriale o cudacznych rodzinkach - ,,Flintstonowie'' i ,,Jetsonowie''.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones