Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 361 ocen pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Na pewno jest sporo osób, które szukając filmów wytwórni walt disney gubi się w ich ilości. z nudów i na potrzeby własne stworzyłam takową listę, opierając się na różnych źródłach. wydaje mi się, że zamieściłam wszystkie pełnometrażówki (a przynajmniej te, które są mi znane)

Animacje 2D:
Królewna śnieżka (37)
Pinokio (40)
Fantazja (40)
Dumbo (41)
Bambi (42)
Trzej Caballero (45)
Zagraj moją piosenkę - Make Mine Music (46)
Zabawa i wyobraźnia - Fun and Fancy Free (47)
Czas na melodię - Melody Time (48)
Przygody Ichaboda i Pana Ropucha (49)
Kopciuszek (50)
Alicja w krainie czarów (51)
Piotruś pan (53)
Zakochany kundel (55)
Śpiąca królewna (59)
101 dalmatyńczyków (61)
Miecz w kamieniu (63) (OSTATNI ZA ŻYCIA WALTA)
Księga dżungli (67)
Arystokraci (70)
Robin Hood (73)
Bernard i Bianka (77)
Przygody Kubusia Puchatka (77)
Lis i Pies (81)
Taran i magiczny kocioł (85)
Wielki mysi detektyw (86)
Oliver i spółka (88)
Mała Syrenka (89)
Bernard i Bianka w krainie kangurów (90)
Kacze opowieści: poszukiwacze zaginionej lampy (90)
Tale Spin: Plunder & Lightning (90)
Piękna i Bestia (91)
Aladyn (92)
Aladyn: Powrót Dżafara (94)
Król Lew (94)
Pocahontas (95)
Goofy na wakacjach (95)
Dzwonnik z Notre Dame (96)
Aladyn i król złodziei (96)
Herkules (97)
Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka (97)
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta (97)
Mulan (98)
Pocahontas 2 (98)
Król Lew 2: Czas Simby (98)
Piękna i Bestia: Zaczarowany Świat Belli (98)
Tarzan (99)
Fantazja 2000 (99)
Mickey: Bajkowe Święta (99)
Kubuś Puchatek: Czas prezentów (99)
Nowe szaty króla (00)
Tygrys i przyjaciele (00)
Mała syrenka 2: Powrót do morza (00)
Goofy w college’u (00)
Zakochany kundel 2: Przygody Chapsa (01)
Atlantyda: Zaginiony Ląd (01)
Planeta Skarbów (02)
Kopciuszek 2: Spełnione marzenia (02)
Piotruś Pan: Wielki Powrót (02)
Dzwonnik z Notre Dame 2 (02)
Tarzan i Jane (02)
Lilo i Stitch (02)
Kubuś Puchatek: Pucharkowego Nowego Roku (02)
Mój brat niedźwiedź (03)
Prosiaczek i przyjaciele (03)
Maleństwo i przyjaciele (03)
Kim Kolwiek: było, jest i będzie (03)
Kim Possible: The Secret Files (03)
Stitch! Misja (03)
Atlantyda: Powrót Milo (03)
Księga Dżungli 2 (03)
Mulan 2 (04)
Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (04)
Mickey: Bardziej bajkowe Święta (04)
Dookoła świata z Timonem i Pumbą (04)
Król Lew 3: Hukana Matata (04)
Rogate Ranczo (04)
Pupilek (04)
Kubuś i Hefalumpy (05)
Pooh’s Heffalump Halloween Movie (05)
Wyprawy kulinarne z Timonem i Pumbą (05)
Nowe szaty króla 2: Kronk – nowe wcielenie (05)
Tarzan 2: Początek Legendy (05)
Kim Kolwiek: Szatański plan (05)
Lilo i Stitch 2: Mały feler Sticha (05)
Leroy i Stitch (06)
Bambi 2 (06)
Mój brat niedźwiedź 2 (06)
Kopciuszek 3: Co by było gdyby… (07)
Mała syrenka 3: Powrót Ariel (08)
Princess and the Frog (09)

Samodzielne animacje 3D:
Dinozaur (00)
Kurczak mały (05)
Szeregowiec Dolot (05)
Dżungla (06)
Rodzinka Robinsonów (07)
Tinker Bell (08)
Tinker Bell: A winter story (2011)

Współpraca z Pixar:
Toy Story (95)
Dawno temu w trawie (98)
Toy Story 2 (99)
Potwory i spółka (01)
Gdzie jest Nemo? (03)
Iniemamocni (04)
Auta (06)
Ratatuj (07)
WALL-E (08)
Bolt (08)
Up (09)
Rapunzel (09)
Toy Story 3 (2010)
Newt (2011)
The Bear and the Bow (2011)
Auta 2 (2012)
John Carter of Mars (2012)
King of the Elves (2012)

Mam nadzieję, że choć kilku osobom sprawiłam przyjemność. I jeśli ktoś zna jeszcze jakieś pełnometrażówki z tego studia (tak od 60 minut), to niech da znać ;]

verte

Na angielskiej wikipedii można znaleźć bardzo dokładne informacje na ten temat. ;)

Proszę bardzo:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney_theatrical_animated_features

Mamy tu spis wszystkich filmów kinowych Disney'a z podziałem na: oficjalny kanon (to te opatrzona na wydaniach wideo napisem "Classics"), połączenie animacji z "prawdziwymi" aktorami, filmy stworzone w studiu Disney Toon, filmy z Pixarem, oraz te które nie pasują do żadnej z powyższych kategorii (np. Dinosaur).

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney_direct-to-video_films

Natomiast w tym linku znajdziesz listę filmów które wychodziły od razu na wideo (w większości kontynuacje jak "Powrót Dżafara" czy "Król Lew II").

Pozdrawiam.

Pahan

Anastazja jeszcze!

gosialabuda

a nie to nie disney:)

Pahan

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że "Dinozaur" jest złym przykładem jako film niepasujący do żadnej kategorii, gdyż jest to czysty Disney, o czym można się nawet przekonać z przesłanego przez Ciebie linka. Dziękuję za oba te linki- już dawno szukałem takiego spisu wszystkich filmów Disneya. Okazuje się jednak, że film, który zapamiętałem z dzieciństwa nie jest produkcji Disneya. Prawdopodobnie już nie znajdę jego tytułu, bo na chwilę obecną pamiętam jedynie jakieś strzępy obrazów.

qoobab

napisz coś o tym filmie, może jednak uda się znaleźć:)

verte

Tak jak napisałem wcześniej moje wspomnienia dotyczące tego filmu są obecnie bardzo mgliste, gdyż minęło już sporo lat odkąd tamtą bajkę oglądałem. W związku z tym bardzo wątpię, aby ktoś wskazał o jaki film może mi chodzić, ale dobrze spróbujmy...
Pamiętam, że jeden z głównych bohaterów (główny dobry?) miał zasznurowane (?) usta lub przez coś podobnego nie mógł mówić- nie, nie było to "Miasteczko Halloween". Pamiętam również inną postać, która z kolei nie do końca była dobra, ale nie można jej było nazwać głównym złym- raczej był to ktoś w rodzaju fajtłapowatego pomagiera głównego złego, ale co do tego akurat się nie upieram. Na pewno jednak tą postać zapamiętałem lepiej niż tego głównego dobrego- jakoś bardziej mi się spodobała. Zapamiętałem, że miał zieloną twarz, która to wystawała z czarnego worka, który był jego tułowiem. Nie do końca pamiętam czy z tego worka wystawały również ręce i nogi, ale jeśli już to wyłącznie dłonie i stopy. Zapamiętałem z nim również konkretną scenę, w której to próbował ukraść te takie złote kule, które wieńczą wieże kościołów i pałaców- tam chyba akurat chciał zwinąć z wieży pałacowej, ale nigdy nic nie wiadomo. Aby ukraść te kule używał do tego tyczki, z którą startował tak jak skoczkowie o tyczce. Scenę tę zapamiętałem, gdyż była dla mnie dość zabawna, bo gdy rzeczony bohater zdjął już jedną kulę, to ta przeważała go i nie mógł dopaść kolejnych.
Jeżeli coś Ci mówi ten mój opis, to pisz co wg Ciebie mogłoby to być. Ja jednak już jakiś czas temu przestałem się łudzić, że jeszcze kiedyś odnajdę ten tytuł.

qoobab

Zasznurowane usta i poszukiwanie kul kojarza mi sie z filmem "Koralina i tajemnicze drzwi" reszta srednio sie z tym zgadza, jednak zajrzyj moze i sprawdz :)

aniula97

Nie zgadza się przede wszystkim rok. "Koralina..." jest sprzed 7 lat, więc jest filmem zbyt świeżym. Tamten oglądałem około 17 lat temu, stąd tak mało z niego obecnie pamiętam. Chociaż zacząłem się też zastanawiać czy ten film w ogóle istnieje, czy może sobie go zmyśliłem/przyśniłem lata temu, a teraz szukam własnych wyobrażeń.

qoobab

Wiesz, wydaje mi się, że to ten film:
http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82odziej+z+Bagdadu-1993-132915
Tutaj masz angielski zwiastun:
http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82odziej+z+Bagdadu-1993-132915
Skojarzyłem po scenie z kradzieżą kul z wieży, ale wszystko inne też się zgadza, z tym, że główny bohater chyba nie miał zasznurowanych ust - za to przez większość czasu trzymał w nich gwoździe, więc mogłeś tak to zapamiętać.

Bernierdh

Sorry, oczywiście tutaj masz angielski zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=YBBERXcr_L8

Bernierdh

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, ale względnie niedawno znalazłem wreszcie poszukiwany film i rzeczywiście był to "Złodziej z Bagdadu". Film niezwłocznie dodałem na swoją listę "wanna see" (co można zobaczyć u mnie w profilu), jednak jeszcze za seans się nie zabrałem. Zwiastuny jednak obejrzałem, aby sprawdzić, czy aby na pewno o ten film mi chodziło. Po tym jak przekonałem się, że znalazłem właściwy film, uświadomiłem sobie, że pewnych rzeczy nie zapamiętałem tak dobrze, jak choćby te nieszczęsne zasznurowane usta. W każdym razie tę od lat poszukiwaną pozycję mogę sobie odhaczyć i została mi już w zasadzie tylko jedna" dowcip o łodzi podwodnej kabaretu Łowcy.B, ale to już zupełnie inna para kaloszy.

qoobab

Aha :) No to szkoda, że się spóźniłem, ale cieszę się, że wreszcie znalazłeś ten film :)

verte

OGROOOOOMNE DZIĘKI, NARESZCIE MAM SPIS WSZYSTKICH ŻEBY OBEJŻEĆ!! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones