Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 373 oceny pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Witam :)
Jak już wspomniałam w tytule poszukuję bajki o dwóch zakochanych kapeluszach Johnnym i Alice. Wiem, że jest na youtubie ale niestety nie po Polsku. A wiem, że taka istnieje, bo swego czasu miałam ją nagraną na kasetę. Niestety kaseta przepadła, a teraz ja koniecznie muszę zdobyć tę bajkę. Jeżeli ktoś nie kojarzy tytułu to mogę podpowiedzieć, że jest to historia - opowiedziana piosenką - o kapeluszach, które poznały się na wystawie sklepowej i zakochały się w sobie (Alice i Johnny). Alice zostaje kupiona i kapelusze rozdzielają się. Gdy i Johnnego ktoś kupuje ten postanawia odnaleźć ukochaną. Spotykają go różne nieprzyjemności aż w końcu załamany trafia w ręce właściciela dorożki, który wycina w nim dziurki przekształcając go tym samym w kapelusz dla swojego konia. Okazuje się, że to samo wcześniej spotkało Alice i od tej pory są razem jako nakrycia głowy pary koników :D . Jeżeli to by komuś pomogło, to mogę przytoczyć kilka fragmencików (wyrwanych z różnych części piosenki i nie koniecznie całkowicie zgodnych z oryginałem), które utkwiły mi od dzieciństwa w pamięci. Są to: "Johnny, och Johnny w dalekie gdzieś strony twą Alice zabrano ..." ; "... Lecz nie porzucaj nadziei, że twój los się odmieni ..." ; "... słuchajcie dziewczyny, słuchajcie nas chłopcy ..." . Przepraszam, że tak się rozpisuję, ale strasznie mi na tym zależy. Przygotowuję prezent dla siostry, a ta bajka jest częścią naszego wspólnego dzieciństwa. Może ktoś ma ją nagraną, lub zna do niej źródło?
Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję oraz ponownie przepraszam za długość wpisu :}

Atagu

Historia tych dwóch zakochanych kapeluszy ("Johnnie Fedora and Alice Blue Bonnet") była w pełnometrażowym filmie Disneya pt. "Make Mine Music" z 1946 roku. Opowieść o kapeluszach jest jednym z segmentów tego filmu, który nie ma jednolitej fabuły, tylko składa się z kilku niezależnych części.

Atagu

Witam, pięć lat minęło od Twojego wpisu, a ja jestem ciekaw, czy udało Ci się znaleźć tę produkcję w polskiej wersji...? Sam chętnie wróciłbym do tego filmu w starej, dobrej wersji z lektorem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones