Walter Brennan

Walter Andrew Brennan

8,2
2 184 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Walter Brennan

Facet miał trzy Oscary, ale to nie Brad Pitt więc mało kto go kojarzy. Trochę to przykre.

baron666

Brad Pitt jest aktorem wszechstronnym, zdolnym i wybitnym pod każdym względem. Masa miernot ma dziś Oscary nie wiadomo za co i jakim cudem, a tak doskonały aktor jak Brad nie ma. Trochę to przykre.
(Kubrick, Welles, Chaplin też nie mieli. Dziś Oscary to politycznie poprawny cyrk i nie świadczą o niczym, tak samo jak pokojowe Noble)

lisoszakal

Tylko, że Brennan nie dostał tych Oscar'ów dziś, tylko właściwie w pionierskich czasach Hollywood. A polityka zawsze będzie obecna, jak wszędzie zresztą.

baron666

Nie chodziło mi o Brennana, wspaniały aktor i na pewno na nie zasłużył.
Ale jeżeli Oscara ma jakiś Eminem to już upadek, Oscara dostała Helen Hunt za beznadziejną grę w Lepiej być nie może albo Anjelica Houston za Honor Prizzich- totalny bezsens, a nie dostał np. Oldman za genialną rolę w Leonie.
Ale w świat idzie - laureat Oscara, musi by wybitny, a często jest miernotą. Z kolei najlepsi nie dostają.

Odniosłem wrażenie, że nie cenisz specjalnie Pitta ;-) A gość jest jednym z najlepszych aktorów.

lisoszakal

"Leon" w ogóle został pominięty przy Oscarach, co ciężko pojąć. "Jakiś" Eminem natomiast w pełni zasłużył na statuetkę.

baron666

No cóż..... Jeżeli Oscara ma Eminem, a nie miał Chaplin, to kwestią czasu jest kiedy Oscara otrzyma "profesor" Bartoszewski albo Owsiak, albo jakiś Obama.

lisoszakal

Oscarem nagrodzono piosenkę wykonywaną przez Eminema. i także uważam, że jest to nagroda w pełni zasłużona. aczkolwiek zgodzę się, że Oscary w sensie ogólnym straciły na znaczeniu. wiele wyborów trudno pojąć. pozdrawiam :)

lisoszakal

no litości... nie jestem fanką rapu, hip hopu itd. ale Lose yourself to najlepsza piosenka tego nurtu ever i jak najbardziej sobie zasłużył na Oscara... jak w ogóle można porównywać kategorie aktorskie z piosenkami oryginalnymi?!

lisoszakal

A w jakiej dziedzinie Bartoszewski albo Owsiak, albo jakiś Obama mieliby dostać Oscara? A jeszcze; dlaczego piszesz "profesor"? Profesor w odróżnieniu od magistra czy doktora jest tytułem nadawanym przez władze państwowe a ten Bartoszewski wykładał w RFN i tam ten tytuł otrzymał (o ile pamiętam to od władz Bawarii.)

baron666

nie porównujmy popularności aktorów starego kina z popularnością aktorów współczesnych, bo to się zwyczajnie mija z celem. pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones